dnes je 09.03.2021 a svátek má Františka

Podzimní krajina Alexandera McQueena

Přidat na Seznam.cz
Značka Alexander McQueen odvedla se svou podzimní kampaní skvělou práci. Z velké části je černobílá, ale podzim z ní poznáte na první pohled.

Podzimní kampaně jsou v plném rozpuku. Jednou z nově zveřejněných je i černobílá série od značky Alexander McQueen. Jeho kousky na fotkách prezentuje modelka Mica Arganaraz, ale oblečení jako by ani nebylo důležité.

Tentokrát je u Alexandera McQueena podstatná atmosféra. A té neubírá na kráse skutečnost, že byla zveřejněna jen ve své černobílé podobě. Značka si vybrala jednoho z nejlepších současných fotografů, Jamieho Hawkeswortha, nemůžeme se tak podivovat nad tím, že se snímky vydařily. 

Módní kampaně ne vždy prodávají jen oblečení a tak je tomu i v případě podzimního počinu Alexandera McQueena, u značky jde tentokrát spíš o náladu a pocit, který ve vás fotografie vyvolají. A ačkoli byste si kolekci od McQueena vytvořenou pod taktovkou Sarah Burton do přírody neoblékla, vyfocené u zříceného domu, bodláků a máků nám připadají dokonalé.

Foto: alexandermcqueen.com, mica-y-arganaraz.tumblr

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ DOMY ALEXANDER MCQUEEN MICA ARGANARAZ PODZIM/ZIMA 2016-2017

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek