dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Pohádková kolekce Dolce & Gabbana F/W 2014

Přidat na Seznam.cz
Zimní a hlavně vánoční období je časem pohádek. A právě pohádkový les se stal hlavní inspirací nejen dětaské kolekce Dolce & Gabbana Podzim/Zima 2014.

Značka Dolce & Gabbana, známá pro svůj nezaměnitelný design, poskytuje propracované a luxusní oblečení i chlapcům a dívkám od novorozeňat po teenagery. Pro letošní kolekci Podzim/Zima se nechala inspirovat magickým sicilským lesem plným pohádkových bytostí.

Pohádkový les se stal i pozadím pro kampaň, kde dal perfektně vyniknout stěžejním barvám kolekcí, jimiž jsou tyrkysová, červená, šedá a slunečná žlutá.

Velmi zajímavé je zpracování kabátků a šatiček, kdy na nádherném brokátu díky patchworku, ožívají lesní tvorečci z krajky a dalších vytříbených materiálů.


Vlastní svět fantazie Dolce & Gabbana nabízí nekonečné kombinace materiálů, kašmír lemovaný krajkou, brokát kombinovaný s vlnou či flitry s kožešinou.


Kromě lesních zvířátek jako jsou veverky, zajíčci, motýlci, ptáci, sovy, srnky a dokonce i žáby, ožívají jednotlivé modely s heraldickými symboly. Vaše dítko se tak může převtělit v červenou Karkulku nebo v lesní vílu obklopenou květy, stromy a lesními obyvateli nebo ve vznešeného prince nesoucí na hrudi svůj rodový erb. Kluci mohou dokonce i obléknout brnění!


Heraldické erby se tak staly podtitulem kolekcí Podzim/Zima 2014-2015, jejichž inspirací bylo právě rytířské období středověku plné pohádkových příběhů a hrdinství.

Dětská i „dospělácké“ kolekce si jsou podobné jako vejce vejci. Jsou v podstatě stejné, jen ta dětská je v miniaturním provedení, kdy složité střihy a tmavé barvy jsou ve větší míře nahrazeny jednoduššími střihy v barvách světlejších.

V kolekci nejsou opomenuty ani typické sicilské motivy inspirované kulturou a především tamější architekturou. Je to nádherná kombinace květů, architektonického plastického zdobení a ikonického klíče D&G.

Zdroj: dolcegabbana.com, swide.com

Přidat na Seznam.cz
DĚTSKÉ OBLEČENÍ DOLCE & GABBANA D&G LUXUSNÍ DĚTSKÁ MÓDA PODZIM/ZIMA 2014

Související články

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

ZNAČKA H&M PŘICHÁZÍ S NOVOU KOLEKCÍ PRO DĚTI: HARRY POTTER x HM

Kolekce pro naše nejmenší bude bavit děti i dospělé! Značka H&M se nechala inspirovat světem čar a kouzel a kromě oblečení přináší i doplňky pro různé věkové kategorie.

Celý článek

Módní inspirace: Denimová sukně v hlavní roli

Možná vás překvapí na kolik způsobů lze denimovou sukni nosit. Hodí se na formální denní schůzky, jako super street stylový kousek, ale také poslouží jako čistá elegance.

Celý článek

I miminka mohou být stylová

Kdekdo mluví o tom, jak je nějaká žena stylová nebo jak to tamtomu muži moc slušelo. Ale co děti? V dětské módě se především kouká na praktičnost, což naprosto chápeme, ale co spojit krásné s užitečným?

Celý článek

Nejkontroverznější momenty v módním světě roku 2018

Ještě předtím, než započne nový rok, připomeneme si nejkontroverznější momenty 2018. Uplynulý rok byl totiž plný sporných a diskutovaných momentů v módním světě.

Celý článek

Dolce & Gabbana propagují důležitost rodiny pro jaro 2019

Rodina je základ státu, ale i luxusní značky Dolce & Gabbana.

Celý článek

Pořiďte svému miminku trendy oblečky z bio bavlny

Decentní, roztomilé a stylové - takové jsou dětské oblečky z kolekce módního řetězce Lindex. Navíc vyrobené z bio bavlny. 

Celý článek