dnes je 19.09.2020 a svátek má Zita

Pokojové rostliny jsou nejen stylová dekorace

Přidat na Seznam.cz
Chcete mít krásný a moderní interiér? Díky pokojovým rostlinám toho můžete docílit. Pokojové rostliny se tak mohou stát neodmyslitelným doplňkem a s jejich pomocí vykouzlíte tu pravou atmosféru.

zdroj: pexels.com

To, že nám rostliny poskytují kyslík, víme všichni ze základní školy. Ale co fakt, že nám do života přinášejí pozitivní energii a radost? Květiny celkově zútulňují každý kout v domě, ale také filtrují vzduch. Hledáte, o co se s láskou starat, ale zvíře ani dítě to zrovna není? Tak co si koupit pokojové rostliny? Mohutné, malé nebo nenáročné?

zdroj: pinterest.com

Tchýnin jazyk

I když mnohé může název vyděsit, je to krásná rostlina zvyklá na přímé slunce a mírné zalívání. Může být v jakékoliv místnosti a když se ji bude dařit, může vyrůst do slušných rozměrů.

zdroj: pinterest.com

Banánovník

Chcete opravdu velkou rostlinu? Pak vsaďte na stylový banánovník. Může mít dokonce až 3 metry a patří mezi odolné rostliny. Má radši vlhčí vzduch a časté zalévání.

zdroj: pexels.com

Kolopejka v kokedamě

Krásný doplněk se stal hitem a zaujme na první pohled. Japonské koule jednoduše zavěsíte do prostoru a díky snadnému pěstování vám vydrží dlouho.

zdroj: pinterest.com

Orchideje

Kdo by je nemiloval? Orchideje a jejich krásně zbarvené květy. Díky svému vzhledu patří k nejvíce vyhledávaným rostlinám, ale není snadné je pěstovat. Potřebují hodně slunce a spíše menší květináče.

zdroj: pexels.com

Kaktusy

Pokud stojíte o rostliny, které vydrží vše, tak si kupte kaktusy. Nemusí se téměř zalévat a nejsou nijak náročné. Některé dokonce kvetou nebo se na kaktus uměle vysazují prstence z květů. Nenáročný a krásný doplněk do bytu.

zdroj: pixbay.com

Břečťan popínavý

Nejen, že krásně vyzdobí interiér, ale také čistí vzduch a patří opět mezi nenáročné rostliny. Můžete jej zavěsit nad postel, obývací stěnu nebo do chodbičky. Krásně se propne a vyplní prostor, který mu určíte.

zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
POKOJOVÉ ROSTLINY ROSTLINY STYLOVÁ DEKORACE KVĚTINOVÁ DEKORACE BYTOVÁ DEKORACE BENEFITY ROSTLIN

Související články

Bytové doplňky

Pokojovky: Uklidňující, módní a praktický bytový doplněk

Závěsná skleněná aerária zdobená dary moře a zeleným sukulentem patřila mezi žhavé trendy bytových dekorací minulého roku. Jaké jsou aktuální trendy mezi bytovými doplňky?

Celý článek

Rostliny jak je neznáte – originální a stylové kokedamy

Máte rádi rostliny ať už doma nebo venku, ale přijdou vám v klasickém květináči příliš obyčejné? Je tu nový netradiční styl v pěstování – úžasné kokedamy!

Celý článek

Nádherné kytice a květinová výzdoba na míru

Květinářství Veronica, jejichž květiny vydrží velmi dlouho čerstvé, se mimo jiné specializuje na vazbu nádherných svatebních kytic a květinovou výzdobu interiérů, včetně slavnostní tabule podle vašich představ

Celý článek

Chryzantémy – květiny podzimu

Chryzantémy jsou mezi květinami královny podzimu

Celý článek

Topiary – móda moderních zahrad

Tvarované okrasné dřeviny zvané topiary můžete nalézt v mnoha dnešních zahradách. Jde o zahradnické umění, které s trochou vkusu vypadá skutečně nádherně a dřevina střižená do určitého tvaru se může stát krásnou dominantou vaší zahrady, na kterou se bude upínat pozornost a obdiv sousedů i dalších návštěvníků.

Celý článek

Dokonale léčivý tea tree oil

Možná už dávno kupujete přípravky s jeho obsahem. Nebo se teprve chystáte, pořídit si něco, kde se vyskytuje. Tea tree oil používají pro blahodárné účinky na organismus farmaceutické a kosmetické korporace.

Celý článek