dnes je 20.10.2021 a svátek má Vendelín

Poskládejte si vlastní kapsulovou kolekci šperků

Přidat na Seznam.cz
Efektivně poskládaný šatník, který obsahuje zhruba 30 základních kousků, by vám měl ušetřit peníze, i ranní přešlapování před zrcadlem. Co když ale kouzlo dokonale vyladěného outfitu bez zbytečných starostí tkví ještě v něčem jiném?

Promyšlený nákup šperků

Důležitým prvkem osobního stylu jsou šperky. I u nich můžete zvolit cestu minimalismu. Budete jich mít sice méně, ale nikdy se vám nestane, že byste nějaký postrádala. Stejně jako u kapsulového šatníku klaďte při výběru šperků důraz na kvalitu, menší množství kousků a dobrou kombinovatelnost s vaším oblečením i šperků navzájem. Položte si u každého šperku tyto otázky: Mám chuť si jej dnes vzít? Hodí se k nějakému outfitu, který často nosím? Cítím se s ním krásná a svá? Pokud jste na všechny otázky odpověděla ne, pak tento šperk nebude ten pravý pro vás.

Cestu ke kapsulové šperkovnici je třeba vnímat jako běh na delší trať s dlouhodobou vizí. Udělejte si pro začátek klidně seznam šperků, po kterých toužíte. Můžete si je pak dokupovat postupně nebo je přidávat na seznam přání k narozeninám, Vánocům a dalším příležitostem. Inspirovat se můžete třeba nadčasovými šperky původní české značky ateliér KLENOTA. Díky řemeslné ruční výrobě a těm nejkvalitnějším materiálům se z nich budete radovat dlouhé roky.

5 základních šperků, které by vám neměly chybět

Tohle je pět typů šperků, se kterými vytvoříte spolehlivý základ, jímž neotřese žádná módní vlna:

Peckové náušnice

Jednoduché peckové náušnice by ve vaší šperkovnici neměly chybět. Jsou vhodné pro každodenní nošení, zároveň ale skvěle doplní i výraznější náhrdelník nebo společenské šaty. Chybu určitě neuděláte, když si pořídíte minimalistické náušnice geometrického tvaru nebo drobné diamantové pecky.

Kratší náhrdelník

Na řetízek s přívěskem, který je napevno zavěšený po obou stranách, se můžete při ranním stylingu vždy spolehnout. Hodí se ke všem typům výstřihů, protože leží vysoko u krku, a tak se nemůže stát, že by se ztrácel pod okrajem trička.

Jednoduchý prsten

Prsten máme na očích celý den, a proto je to možná nejosobnější šperk vůbec. Poohlédněte se po prstýnku, který vás bude nějakým způsobem vyjadřovat. Může to být prsten s barevným drahým kamenem, jednoduchý kroužek nebo trochu masivnější pečetní prsten.

Jemný náramek

Určitě nemůžeme zapomenout na náramek. Ponechme nyní stranou ten provázkový, který jste dostala od kamarádky z dětství. Vypadat v každé situaci elegantně a stylově vám pomůže jemný zlatý náramek. Zvolit si můžete buď řetízkový s přívěskem nebo užší pevný náramek.

Výraznější náušnice

Některé situace přímo volají po výraznějším šperku. A tím ideálním kouskem, na kterém můžete přidat, jsou náušnice. Větších náušnic si totiž každý všimne na první pohled. Mohou jimi být střední či velké zlaté kruhy nebo visací náušnice s delším řetízkem či barevnými drahokamy.

Berte tento výčet jako inspiraci, a nezoufejte, jestli jste v něm nenašla váš oblíbený nebo vysněný šperk. Každá žena je naprostý originál, a proto i každá šperkovnice bude ukrývat jiné poklady, které budou ladit s její osobností.

KLENOTA.CZ

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY ŠPERKY PECKOVÉ NAUŠNICE VÝRAZNÉ NAUŠNICEM NÁRAMEK KLENOTA

Související články

Obroučky brýlí nemusí být jen rutinní záležitostí, najděte takové, které podtrhnou váš celkový outfit

Pokud vás zajímají módní novinky, stejně tak vás jistě nadchnou stylové doplňky, mezi nimi i brýle. Podívejte se, jaké trendy vládnou v brýlových obroučkách pro podzim a zimu 2021 / 2022.

Celý článek

Vášeň, touha a láska ukryté v jednom srdci

Milé dámy, jak to máte se šperky? Jak si je vybíráte? Jde o zcela impulzivní nákup, nebo koupi konkrétního kousku dlouho zvažujete? 
 

Celý článek

Pandora ve své nové kolekci vsází na originalitu jedince

Největší světová šperkařská značka znovu uvedla svou kolekci Pandora ME, které ale dala úplně nový rozměr: porušování pravidel, odmítání toho, co se od nás očekává a nošení věcí tak, jak to komu vyhovuje.

Celý článek

NOVÁ KOLEKCE ŠPERKŮ CARTIER CLASH [UN]LIMITED JE REBELSKÁ A ODVÁŽNÁ JAKO NIKDY PŘEDTÍM

Francouzský šperkařský dům Cartier rozšiřuje úspěšnou kolekci Clash de Cartier a představuje Clash [Un]Limited, jedinečné šperky v kapsulové kolekci, které se vzpírají klasickým formám a jsou fascinující více než kdy dříve.

Celý článek

Objevte kouzlo módních doplňků

Zdá se vám, že nosíte stále pár kousků oblečení dokola a ráda byste svůj outfit oživila? Nemusíte nutně nakupovat nové a nové oblečení. Stačí zvolit vhodný doplněk, díky němuž vykouzlíte oděvu svěží vzhled.

Celý článek

Osvěžující spojení Veuve Clicquot se značkou trendy barevných pláštěnek K-WAY®

V jedné z neočekávaných spolupráci sezóny se setkalo slunce s deštěm. Šampaňský dům Veuve Clicquot, proslulý svou ikonicky žlutou vinětou připomínající sluneční záři, se spojil se značkou pestrobarevných trendy pláštěnek K-WAY®.

Celý článek

FASHION MUST HAVE: Září je měsícem módy!

Babí léto, láska, příroda, ale také největší módní týden v Praze. To vše vyjadřuje září. Připravte si lehké kabátky, načerpejte poslední sluneční paprsky a obklopte se láskou i módou. Nebo také láskou k módě.

Celý článek

Herečka Lily Collins je novou ambasadorkou domu Cartier

Svobodomyslná, energická a autentická, kdo jiný by lépe ztělesnil kreativní dualitu kolekce nových šperků Clash [Un]Limited i francouzský neoklasicismus kabelky Double C de Cartier.

Celý článek