dnes je 25.07.2021 a svátek má Jakub

POSKYTNĚTE SVÉ PLETI POMOC S OKAMŽITÝMI A VIDITELNÝMI VÝSLEDKY

Přidat na Seznam.cz
Kůže je pod neustálým vlivem vnitřního i vnějšího prostředí. Psychická nepohoda, narušená imunita, hormonální změny, kouření, nevyvážený životní styl, nekvalitní strava, nedostatečný příjem vody, UV záření, modré záření, teplotní výkyvy a další chemické a mechanické faktory pokožku zatěžují a stresují.

Pokud je její obranyschopnost oslabena, jsou narušeny také její přirozené funkce. Pleť předčasně stárne, dochází k nežádoucím projevům. Mezi ty nejčastější patří ztráta vlhkosti, hyperpigmentace, akné a růžovka. Jejich redukce nemusí být tak složitá a časově náročná, jak se na první pohled zdá. Přesvědčte se sami.
 

JAK PROBUDIT DEHYDROVANOU PLEŤ  

Pokožka je živý orgán, který se v čase vyvíjí a mění. Po 25 letech ztrácí své přirozené hydratační schopnosti. Produkuje méně kolagenu a kyseliny hyaluronové. Je citlivější a zranitelnější. Mnohem hůře reaguje na škodlivé vlivy životního prostředí, únavu či stres. Výsledkem je dehydratace a narušená kožní bariéra. Pokožka ztrácí pevnost, pružnost a svěžest. Dochází k poškození její struktury. Zvyšuje se výskyt vrásek. Pleť působí mdle a nezdravě.

Mezi příznaky dehydrované pokožky patří:
* Matný, unavený vzhled
* Tmavé kruhy pod očima 
* Ztráta pružnosti
* Svědění
* Zvýšená citlivost
* Ztráta přirozeného jasu
* Výskyt vrásek a jemných linek
* Ztráta jemnosti
* Pocit suchosti (žíznivá kůže)

Pokud nemáte jistotu, zda je vaše pleť skutečně dehydrovaná, udělejte si okamžitý test – palcem a ukazovákem uchopte malý kus kůže a na několik vteřin ji podržte. Pokud se okamžitě vrátí zpět, nedostatkem vody netrpí. Mnoho žen nevnímá rozdíl mezi dehydrovanou a suchou kůži. Dehydratace je dočasný stav. Vzniká z nedostatku vody v kožních buňkách. Může postihnout každého bez ohledu na typ pleti. Suchá kůže je dlouhodobě dehydrovaná a podvyživená. Chybí jí olej a lipidy. Nejčastěji se projevuje mastnou a smíšenou pletí. 

Mezi příznaky suché pokožky patří:
* Šupinatý vzhled
* Olupování
* Zarudnutí, podráždění
* Drsnost
* Pocit nepříjemného pnutí
* Otoky
* Svědění, pálení
* Zvýšený výskyt dermatitidy, lupénky nebo ekzému 

U dehydrované pleti je okamžitá hydratace nutností. Klinické studie doporučují vypít osm sklenic vody denně. To však k udržení vláčné a měkké pleti nestačí. Kvalitní přípravky s hydratačními účinky (nejčastěji s obsahem kyseliny hyaluronové a glycerinu) by měly být součástí každodenní kosmetické rutiny. Suchá pleť vyžaduje zvlhčovače – účinnou kosmetiku, bohatou na lipidy a rostlinné oleje. Funguje jako těsnění na povrchu kůže, které zabraňuje úniku vody. Díky ní je pokožka měkčí, hladší, vláčnější.

Náš tip pro okamžitou hydrataci

DULCIA PLUS – PRVNÍ POMOC HYDRATACE


Více informací: https://www.dulcia.cz/dulcia-plus/plus-hydratacia.html

Hydratační pleťový koncentrát pokožku intenzivně a cíleně hydratuje a chrání před ztrátou vody. Přípravek obsahuje AHA kyseliny, které jej transportují do hlubokých vrstev kůže, další aktivní složky se postarají o zásobu vlhkosti. 

 

JAK OŽIVIT STÁRNOUCÍ PLEŤ

Věkem se přirozené funkce kůže zpomalují. Přibližně od 25. roku se na pleti začínají objevovat první známky stárnutí v podobě jemných linek. Postupem času vznikají vrásky, pokožka ztrácí objem a pružnost. Stárnutí je přirozený proces, který nelze změnit. Zdravým životním stylem a vhodnými přípravky jej však lze zpomalit a výrazně snížit jeho viditelné projevy.

Pro zdraví pokožky je nezbytná systematická a komplexní starostlivost. Ta zahrnuje tři základní kroky:
* Čištění
Z pórů odstraňuje nadbytečný maz, nečistoty, chemikálie a make-up. Zanechává pokožku čistou a svěží, připravenou na další kroky. 
* Péče
Poskytuje pleti potřebnou hydrataci a výživu. Volbu přípravků přizpůsobte konkrétnímu stavu pleti. Formulace by měly obsahovat účinné látky, jako jsou:
- Retinoidy (deriváty vitaminu A)
Podporují buněčný obrat, stimulují produkci kolagenu a pomáhají vyrovnat tón pleti.
- Peptidy
Pomáhají napravit poškození pokožky.
- Antioxidanty
Bojují proti volným radikálům (nestabilní molekuly, které způsobují poškození buněk).
- Kyselina hyaluronová, ceramidy, bambucké máslo a další zvlhčovače
Zvyšují a zadržují vlhkost, čímž zintenzivňují účinky dalších anti-age složek. Zároveň redukují projevy stárnutí.
* Ochrana proti UV záření
Je nejdůležitějším krokem v prevenci předčasného stárnutí pleti. Výběr produktů pro celoroční ochranu s SPF faktorem by měl zohledňovat typ a potřeby pleti.

Náš tip pro okamžitou redukci vrásek

DULCIA PLUS – PRVNÍ POMOC VRÁSKY


Více informací: https://www.dulcia.cz/dulcia-plus/plus-proti-vraskam.html

Vysoce účinný omlazující koncentrát. Stimuluje tvorbu kolagenu a zvyšuje hladinu kyseliny hyaluronové. Obsahuje kombinace účinných látek, které výrazně zlepšují kožní strukturu, zmenšují vrásky včetně rýh, vyhlazují, vypínají ochablou pleť a sjednocují její barevný tón.

 

JAK POTLAČIT PIGMENTOVÉ SKVRNY

 

Zvýšená tvorba tmavých skvrn je způsobena nadměrnou produkcí melaninu – kožního pigmentu, který dodává pleti barvu. Kromě UV záření může být hyperpigmentace zapříčiněna i jinými faktory, jako jsou antikoncepce, léky s vedlejšími účinky, těhotenství, záněty, rány nebo povrchové popálení.

Formy hyperpigmentace:
* Melasma
Objevuje se především u těhotných žen. Má podobu tmavých skvrn, které se vyskytují zejména na tvářích, hřbetu nosu, čele a horním rtu.
* Sluneční skvrny (také stařecké nebo jaterní skvrny)
Způsobuje je UV záření. Vyskytují se na místech vystavených slunci.
* Pozánětlivá hyperpigmentace
Je důsledkem poranění nebo zánětu kůže. Její častou příčinou je akné.   

Zvýšenou tvorbu pigmentu lze zastavit pomocí:
* Krémů s ochranným SPF faktorem nejméně 30 
* Zesvětlovacích krémů
* Přírodních kyselin včetně vitaminu C (Působí jako chemický peeling. Odlupují vrchní část kůže, čímž vyrovnávají tón pleti.)
* Retinoidů (I když se obvykle aplikují při léčbě akné, mají schopnost snižovat množství melaninu v kůži.)

Náš tip pro okamžitou redukci hyperpigmentace

DULCIA PLUS – PRVNÍ POMOC PIGMENTOVÉ SKVRNY


Více informací: https://www.dulcia.cz/dulcia-plus/plus-proti-pigmentovym-skvrnam.html

Vysoce koncentrovaný přípravek funguje jako intenzivní depigmentační kúra s minimální délkou aplikace 6 týdnů nebo jako dlouhodobá prevence před opětovnou tvorbou skvrn. Vyniká trojnásobní působností ve snižování pigmentace na všech úrovních syntézy melaninu (melanogenezy) – od jeho produkce až po vylučování. 

JAK SE ZBAVIT AKNÉ

Akné patří mezi nejčastější kožní nemoci. Vzniká v důsledku ucpaní kožních pórů olejem, odumřelou kůží nebo bakteriemi. Projevuje se výskytem pupínků, bílých
a černých teček. Jeho zánětlivé formy (pustuly, papuly, uzlíky, cysty) způsobují zjizvení kůže. Akné se většinou spojuje s mastnou pletí a nadbytkem kožního mazu. Může postihovat i suchou pokožku, kdy je způsobeno vnějšími vlivy a nesprávnou kosmetickou péčí.   

Základní doporučení:
* Čištění pleti provádějte dvakrát denně – po probuzení a před spaním.
* Pamatujte, že akné není otázkou špíny! Přehnané mytí nebo nešetrné tření stav pokožky zhoršuje.
* Extrakci pupínků nechte na odborníky.
* Nesahejte si na obličej.
* Dbejte na pravidelnou hydrataci.
* Žijte zdravě.

Jakou kosmetiku hledat:
* Používejte kvalitní nekomedogenní kosmetiku přírodního původu.
* Upřednostněte přípravky gelové a fluidní konzistence bez olejovitých přísad.  Vhodná jsou také různá séra a roztoky.
* Kosmetika pro aknózní pleť obsahuje účinné látky, jako jsou niacin, kyselina salicylová, kyselina azelaová, kyselina anýzová, benzoylperoxid nebo retinoidy.

Náš tip pro okamžitou redukci akné

DULCIA PLUS – PRVNÍ POMOC AKNÉ


Více informací: https://www.dulcia.cz/dulcia-plus/plus-proti-akne.html

Koncentrát propojuje aktivní složky, které nabízí vysoce účinné a šetrné řešení pro čistou, jemnou a zdravou pleť bez otevřených pórů a černých teček. Působí ihned po aplikaci, lze ho použít i v rámci prevence.

JAK SI PORADIT S RŮŽOVKOU

Růžovka (rosacea) je chronické zánětlivé onemocnění kůže. Obvykle postihuje ženy se světlou pletí ve věku od 30 do 50 let.

Projevuje se těmito příznaky:
* Hypersenzitivita (přecitlivělost, pálení, štípání)
* Pocit suché a napnuté pleti
* Zarudnutí tváří, nosu, čela, někdy oční oblasti
* Viditelné a popraskané žilky
* Ztráta jemnosti
* Oteklá kůže
* Nerovnoměrná struktura pokožky
* Zesílená kůže na nose, rozšířené póry
* Pupínky, bouličky, puchýřky, které vypadají stejně jako u aknózní pleti. U růžovky nedochází k ucpaní pórů.

Příčina rosacey nebyla zjištěna a doposud nebyl vynalezen žádný lék, který by ji mohl zcela vyléčit. Hypersenzitivní pleť lze však zklidnit a posílit její bariéru. Předzvěstí růžovky může být kuperóza. Postihuje drobné cévy v pokožce – žilky prosvítají skrz kůži. Charakterizují ji suchost, citlivost a zarudnutí, které způsobují rozšířené žilky.  

Náš tip pro okamžité zklidnění růžovky

DULCIA PLUS – PRVNÍ POMOC ROSACEA


Více informací: https://www.dulcia.cz/dulcia-plus/plus-proti-akne.html

Jemný, šetrný a účinný přípravek pro okamžité nebo dlouhodobé zklidnění reaktivní a hypersenzitivní pokožky. Tlumí zánětlivé procesy, snižuje zarudnutí, ulevuje od projevů růžovky, kuperózy a extrémní přecitlivělosti.

S láskou Dulcia natural

Zdroj: dulcia.cz 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA DULCIA.CZ HYDRATACE DULCIA PLUS STÁRNOUCÍ PLEŤ ZDRAVÁ POKOŽKA

Související články

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

PŘIROZENĚ KRÁSNÁ BEZ CHEMIE

Lidí, kteří se zajímají nejen o kvalitu jídla, ale zároveň kladou důraz na složení přípravků určených k péči o tělo, je stále více. Více lidí začíná číst etikety a zajímá se o potenciálně škodlivé látky, které se vyskytují v krémech, šamponech, mýdlech či v zubních pastách.

Celý článek

Detoxikace organismu: Kdy se do ní pustit a jak dlouhodobě udržet tělo bez škodlivých látek

Poradíme, jak zbavit organismus škodlivých látek, které se v něm usazují například vlivem užívání léků. Také vysvětlíme, kdy detox dává smysl, kdy se ho naopak vyvarovat, a navíc přidáme návod, jak dlouhodobě udržet tělo bez toxinů.

Celý článek

I muži mají své rty. Jak o ně čeští muži pečují?

Nepotí se, nemají přirozenou ochranu a jde o jeden z nejcitlivějších orgánů, který máme na těle. Řeč je o rtech, které by stejně jako naše otisky prstů mohly sloužit kriminalistům k naší identifikaci.

Celý článek

Zbavte se snadno a rychle pih a znamének

Trápí vás nevzhledné znaménko, piha nebo jiný kožní nedostatek? Za pomocí nejmodernějších technologií za vás tento problém snadno a rychle vyřeší renomovaní specialisté v Petra Clinic!

Celý článek

Stoplist aneb kosmetika, kterou musíte vyhodit právě teď

Určitě to znáte. Kdo z nás si nekoupil krém, který nám nevyhovoval, nebo rtěnku, která po jednom použití skončila v zadní části skříňky? Po pár měsících nebo letech se nám najednou nahromadí velké množství přípravků, které vlastně vůbec nepotřebujeme.

Celý článek

JARNÍ NOVINKY OD NOBILIS TILIA

Česká přírodní značka aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia uvádí na trh pravidelné jarní novinky pro všechny, kteří se potřebují během dne uvolnit, nadechnout a nalézt ztracenou rovnováhu.

Celý článek

CO JE PLEŤOVÁ ESENCE A PROČ JE DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ HYDRATAČNÍ KRÉM

První receptury na výrobu pleťové esence byly objeveny v příručce krásy pro gejši v roce 1813. Představovala koncentrát s vysokým obsahem rostlinných složek získaných destilací nebo systémem na přípravu tradičního japonského čaje.

Celý článek