dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Pošlete své kabelky dál, aby ještě udělaly radost

Budějovické IGY Centrum bude hostit již pátý ročník Kabelkového veletrhu. Lidé mohou darovat nenošené kabelky, které se následně prodají a peníze poputují na rozvoj dětských talentů. 

Kabelkový veletrh chystá již už svůj pátý ročník a díky předchozím ročníkům se povedlo dohromady nasbírat přes osm set padesát tisíc korun. Všechny vybrané peníze následně putovaly na talentované děti Jihočeského kraje. Byť dnes už podobné akce najdete po celé republice, ten úplně první vznikl v Jižních Čechách z iniciativy místního deníku. Za tu dobu se z veletrhu plného kabelek už stala tradice. Nejde jen o to, zbavit se kabelek, která vyšly z módy nebo obliby majitelek, mnoho žen přinese do sbírky i kabelky nové a od luxusních značek. Některé byly darovány, ale majitelce se dar úplně netrefil do vkusu, jiné třeba unáhleným nákupem. Jisté však je, že na Kabelkovém veletrhu se neztratí. Návštěvnost byla na všech uplynulých ročnících skvělá, o čemž svědčí i výsledná vybraná částka. Snem pořadatelů veletrhu je v roce 2018 trhnout hranici jednoho milionu korun a věříme, že šance na úspěch, jsou vysoké. 

Věděli jste, že...

1. První zmínka o kabelce pochází ze 14. století

2. První kabelku se zipem představila světu značka Hermes v roce 1923

3. Průměrná žena vlastní šest kabelek

4. Průměrná váha kabelky je 2,35 kilogramu

5. Nejdražší kabelkou je model 1001 Nights Diamond Purse a její cena je přes 763 miliónů korun 

Kam kabelky přinést?

Sběrné místo najdete letos na informačním stánku IGY. Přinést tam kromě kabelek můžete i dětské knihy nebo šperky. Všechny tři předměty sbírky spojuje úzký vztah, jaký si k nim člověk chová. Kabelka je věrnou společnicí ženy a je zvyklá v sobě skrývat mnoho tajemství. Šperky si zase mnoho žen spojuje s určitými životními etapami a událostmi. Dětské knihy v sobě skrývají kousek duší dětí i rodičů, kteří si je prohlíželi a předčítali. Teď mohou všechny tyto tři věci udělat radost někomu dalšímu. Přineste vše, co už nepotřebujete, nehodí se vám nebo vyšlo z módy, na Kabelkovém veletrhu si kousky najdou svou novou hrdou majitelku.

Tím to ale nekončí. Přijďte se podívat i na samotný veletrh. Ať už si do své sbírky koupíte novou kabelku nebo šperk, určitě stojí za to zažít samotnou atmosféru veletrhu.

VELETRH PROBĚHNE V PROSTORÁCH GARÁŽÍ IGY CENTRA 5. ZÁŘÍ 2018 OD 10 HODIN.

 

KABELKY ZE SPOLEČNOSTI IGY CENTRUM KABELKOVÝ VELETRH CHARITATIVNÍ AKCE

Související články

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek

Ruční výroba, kvalitní materiály a podpora vzdělanosti dětí z Kapverd, to je AMAMI fashion!

Při výběru obuvi a kabelek hrají hlavní roli tři nejdůležitější aspekty. Design, zpracování a kvalita. Když najdete symbiózu všech tří požadavků, máte vyhráno. A my ji našli.

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Český ples v Praze navštívil světově uznávaný dánský designér

Jannik Olander, známý designér a šperkař přijel do Prahy, aby byl součástí charitativní dražby zlatého šperku osázeného 300 diamanty.

Celý článek