dnes je 18.07.2019 a svátek má Drahomíra

Pošlete své kabelky dál, aby ještě udělaly radost

Přidat na Seznam.cz
Budějovické IGY Centrum bude hostit již pátý ročník Kabelkového veletrhu. Lidé mohou darovat nenošené kabelky, které se následně prodají a peníze poputují na rozvoj dětských talentů. 

Kabelkový veletrh chystá již už svůj pátý ročník a díky předchozím ročníkům se povedlo dohromady nasbírat přes osm set padesát tisíc korun. Všechny vybrané peníze následně putovaly na talentované děti Jihočeského kraje. Byť dnes už podobné akce najdete po celé republice, ten úplně první vznikl v Jižních Čechách z iniciativy místního deníku. Za tu dobu se z veletrhu plného kabelek už stala tradice. Nejde jen o to, zbavit se kabelek, která vyšly z módy nebo obliby majitelek, mnoho žen přinese do sbírky i kabelky nové a od luxusních značek. Některé byly darovány, ale majitelce se dar úplně netrefil do vkusu, jiné třeba unáhleným nákupem. Jisté však je, že na Kabelkovém veletrhu se neztratí. Návštěvnost byla na všech uplynulých ročnících skvělá, o čemž svědčí i výsledná vybraná částka. Snem pořadatelů veletrhu je v roce 2018 trhnout hranici jednoho milionu korun a věříme, že šance na úspěch, jsou vysoké. 

Věděli jste, že...

1. První zmínka o kabelce pochází ze 14. století

2. První kabelku se zipem představila světu značka Hermes v roce 1923

3. Průměrná žena vlastní šest kabelek

4. Průměrná váha kabelky je 2,35 kilogramu

5. Nejdražší kabelkou je model 1001 Nights Diamond Purse a její cena je přes 763 miliónů korun 

Kam kabelky přinést?

Sběrné místo najdete letos na informačním stánku IGY. Přinést tam kromě kabelek můžete i dětské knihy nebo šperky. Všechny tři předměty sbírky spojuje úzký vztah, jaký si k nim člověk chová. Kabelka je věrnou společnicí ženy a je zvyklá v sobě skrývat mnoho tajemství. Šperky si zase mnoho žen spojuje s určitými životními etapami a událostmi. Dětské knihy v sobě skrývají kousek duší dětí i rodičů, kteří si je prohlíželi a předčítali. Teď mohou všechny tyto tři věci udělat radost někomu dalšímu. Přineste vše, co už nepotřebujete, nehodí se vám nebo vyšlo z módy, na Kabelkovém veletrhu si kousky najdou svou novou hrdou majitelku.

Tím to ale nekončí. Přijďte se podívat i na samotný veletrh. Ať už si do své sbírky koupíte novou kabelku nebo šperk, určitě stojí za to zažít samotnou atmosféru veletrhu.

VELETRH PROBĚHNE V PROSTORÁCH GARÁŽÍ IGY CENTRA 5. ZÁŘÍ 2018 OD 10 HODIN.

 

Přidat na Seznam.cz
KABELKY ZE SPOLEČNOSTI IGY CENTRUM KABELKOVÝ VELETRH CHARITATIVNÍ AKCE

Související články

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Sexy umění v podání Toni Garrn v aktuálním čísle Harper's Bazaar

Singapurská verze časopisu Harper's Bazaar přináší na červenec 2019 velmi poutavou obálku se šestadvacetiletou německou modelkou.

Celý článek