dnes je 21.10.2018 a svátek má Brigita

Pošlete své kabelky dál, aby ještě udělaly radost

Budějovické IGY Centrum bude hostit již pátý ročník Kabelkového veletrhu. Lidé mohou darovat nenošené kabelky, které se následně prodají a peníze poputují na rozvoj dětských talentů. 

Kabelkový veletrh chystá již už svůj pátý ročník a díky předchozím ročníkům se povedlo dohromady nasbírat přes osm set padesát tisíc korun. Všechny vybrané peníze následně putovaly na talentované děti Jihočeského kraje. Byť dnes už podobné akce najdete po celé republice, ten úplně první vznikl v Jižních Čechách z iniciativy místního deníku. Za tu dobu se z veletrhu plného kabelek už stala tradice. Nejde jen o to, zbavit se kabelek, která vyšly z módy nebo obliby majitelek, mnoho žen přinese do sbírky i kabelky nové a od luxusních značek. Některé byly darovány, ale majitelce se dar úplně netrefil do vkusu, jiné třeba unáhleným nákupem. Jisté však je, že na Kabelkovém veletrhu se neztratí. Návštěvnost byla na všech uplynulých ročnících skvělá, o čemž svědčí i výsledná vybraná částka. Snem pořadatelů veletrhu je v roce 2018 trhnout hranici jednoho milionu korun a věříme, že šance na úspěch, jsou vysoké. 

Věděli jste, že...

1. První zmínka o kabelce pochází ze 14. století

2. První kabelku se zipem představila světu značka Hermes v roce 1923

3. Průměrná žena vlastní šest kabelek

4. Průměrná váha kabelky je 2,35 kilogramu

5. Nejdražší kabelkou je model 1001 Nights Diamond Purse a její cena je přes 763 miliónů korun 

Kam kabelky přinést?

Sběrné místo najdete letos na informačním stánku IGY. Přinést tam kromě kabelek můžete i dětské knihy nebo šperky. Všechny tři předměty sbírky spojuje úzký vztah, jaký si k nim člověk chová. Kabelka je věrnou společnicí ženy a je zvyklá v sobě skrývat mnoho tajemství. Šperky si zase mnoho žen spojuje s určitými životními etapami a událostmi. Dětské knihy v sobě skrývají kousek duší dětí i rodičů, kteří si je prohlíželi a předčítali. Teď mohou všechny tyto tři věci udělat radost někomu dalšímu. Přineste vše, co už nepotřebujete, nehodí se vám nebo vyšlo z módy, na Kabelkovém veletrhu si kousky najdou svou novou hrdou majitelku.

Tím to ale nekončí. Přijďte se podívat i na samotný veletrh. Ať už si do své sbírky koupíte novou kabelku nebo šperk, určitě stojí za to zažít samotnou atmosféru veletrhu.

VELETRH PROBĚHNE V PROSTORÁCH GARÁŽÍ IGY CENTRA 5. ZÁŘÍ 2018 OD 10 HODIN.

 

KABELKY ZE SPOLEČNOSTI IGY CENTRUM KABELKOVÝ VELETRH CHARITATIVNÍ AKCE

Související články

Skrývá se za udržitelnou módou vysoký profit? Módní společnosti zjišťují, že ano

Módní revoluce? Někteří tvrdí, že ano. Takto rozsáhlou transformaci v myšlení firem a zákazníků módní průmysl ještě nepamatuje.

Celý článek

V Cruise kampani Louis Vuitton z Korsiky zářila Alicia Vikander

Drobná Alicia Vikander nás naláká na prosluněné pobřeží Korsiky a také Cruise kolekci Louis Vuitton. 

Celý článek

Nová módní adresa v Praze

V Týnské uličce v centru Prahy nově otevřel obchod a ateliér F.designers: Store & Atelier, který nabídne oblečení od českých a slovenských návrhářů. 

Celý článek

Pohádková romantika princezny Eugenie

Princezna Eugenie se v pátek 12. října 2018 vdala v šatech od anglického návrháře Petera Pilotto. 

Celý článek

Topmodelka Doutzen Kroes v módním editoriálu pro TELVA magazín

Půvab Holanďanky Doutzen Kroes využil magazín TELLVA pro módní editoriál do říjnového vydání. Topmodelka obsadila také titulní stranu.  

Celý článek

Křehká kolekce Nadotek pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel

Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Musa společně vytvořili kolekci, aby pomohli lidem trpícím nemocí motýlích křídel. 

Celý článek

5 prvků, které se objevují u všech eco-friendly značek

Módní značky se snaží držet krok s dobou a když zákazník slyší na slovo sustainable, eco, natural či ethical, je jen otázkou času, kdy se naučí trendy aplikovat jako svůj hlavní marketingový tah.

Celý článek

Penélope Cruz se dočkala - stala se novou tváří kampaně Chanel

Módní velikán Chanel uvedl svou Resort kampaň 2019, do které si namísto modelky vybral úspěšnou herečku Penélope Cruz. 

Celý článek