dnes je 13.12.2018 a svátek má Lucie

Pošlete své kabelky dál, aby ještě udělaly radost

Budějovické IGY Centrum bude hostit již pátý ročník Kabelkového veletrhu. Lidé mohou darovat nenošené kabelky, které se následně prodají a peníze poputují na rozvoj dětských talentů. 

Kabelkový veletrh chystá již už svůj pátý ročník a díky předchozím ročníkům se povedlo dohromady nasbírat přes osm set padesát tisíc korun. Všechny vybrané peníze následně putovaly na talentované děti Jihočeského kraje. Byť dnes už podobné akce najdete po celé republice, ten úplně první vznikl v Jižních Čechách z iniciativy místního deníku. Za tu dobu se z veletrhu plného kabelek už stala tradice. Nejde jen o to, zbavit se kabelek, která vyšly z módy nebo obliby majitelek, mnoho žen přinese do sbírky i kabelky nové a od luxusních značek. Některé byly darovány, ale majitelce se dar úplně netrefil do vkusu, jiné třeba unáhleným nákupem. Jisté však je, že na Kabelkovém veletrhu se neztratí. Návštěvnost byla na všech uplynulých ročnících skvělá, o čemž svědčí i výsledná vybraná částka. Snem pořadatelů veletrhu je v roce 2018 trhnout hranici jednoho milionu korun a věříme, že šance na úspěch, jsou vysoké. 

Věděli jste, že...

1. První zmínka o kabelce pochází ze 14. století

2. První kabelku se zipem představila světu značka Hermes v roce 1923

3. Průměrná žena vlastní šest kabelek

4. Průměrná váha kabelky je 2,35 kilogramu

5. Nejdražší kabelkou je model 1001 Nights Diamond Purse a její cena je přes 763 miliónů korun 

Kam kabelky přinést?

Sběrné místo najdete letos na informačním stánku IGY. Přinést tam kromě kabelek můžete i dětské knihy nebo šperky. Všechny tři předměty sbírky spojuje úzký vztah, jaký si k nim člověk chová. Kabelka je věrnou společnicí ženy a je zvyklá v sobě skrývat mnoho tajemství. Šperky si zase mnoho žen spojuje s určitými životními etapami a událostmi. Dětské knihy v sobě skrývají kousek duší dětí i rodičů, kteří si je prohlíželi a předčítali. Teď mohou všechny tyto tři věci udělat radost někomu dalšímu. Přineste vše, co už nepotřebujete, nehodí se vám nebo vyšlo z módy, na Kabelkovém veletrhu si kousky najdou svou novou hrdou majitelku.

Tím to ale nekončí. Přijďte se podívat i na samotný veletrh. Ať už si do své sbírky koupíte novou kabelku nebo šperk, určitě stojí za to zažít samotnou atmosféru veletrhu.

VELETRH PROBĚHNE V PROSTORÁCH GARÁŽÍ IGY CENTRA 5. ZÁŘÍ 2018 OD 10 HODIN.

 

KABELKY ZE SPOLEČNOSTI IGY CENTRUM KABELKOVÝ VELETRH CHARITATIVNÍ AKCE

Související články

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek

Petra Němcová je součástí nové kampaně Max Factor

Naše krásná česká supermodelka se stala tváří nové řasenky od známé značky v Americe. Ale nejen to. Patří i mezi inspirativní ženy!

 

Celý článek

Omluva Victoria's Secret nestačila, lidé po celém světě protestují proti jednostranné módě

"Móda nás zklamala!" křičely protestující ženy před hlavní centrálou značky Victoria's Secret v Londýně. Slavná transyoutuberka Nikita Dragun se zase rozhodla značce dokázat, že módní politika, kterou vyznává je moc konzervativní a zastaralá, a tak sama natočila Fantasy Fashion Show ve spodním prádle.

Celý článek

Kalendář Pirelli zná své tváře pro rok 2019

A nejsou to ledajaké tváře, najdeme mezi nimi módní velikány jako Alexandra Wang, Gigi Hadid i baletku Misty Copeland. Rok 2019 rozhodně bude stát za to.

Celý článek

Značka Balmain představila nové logo

Logománie se v poslední době velmi rozšířila. U módních domů je důležité, jak jejich loga vypadají. Proto se je snaží kreativní ředitelé neustále zdokonalovat. 

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek

OBRAZEM: Bývalý dům Michaela Jacksona byl prodán za 32 milionů dolarů

Šestipodlažní dům o rozloze 9 400 metrů čtverečních s 16 pokoji, z čehož sedm z nich jsou ložnice. Pro Michaela Jacksona nebyl žádný domov příliš extravagantní.

Celý článek

Miuccia Prada bude oceněna za výjimečné úspěchy v módě

Návrhářka začínala s malým rodinným byznysem. Dnes patří Prada mezi hlavní pilíře módního světa. Co stojí za jejím úspěchem?

Celý článek