dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Pozvánka na středeční Arcolor

Přidat na Seznam.cz
Na co se těšit ve středu 9. 9. 2015 v rámci Festivalu mladé módy Arcolor? Na Fashion marathon a večerní přehlídky v Theatro Music Clubu.

Držitelka titulu ArFashion Designer Tereza Havránková si pro vás připravila ideální kolekci do města. Kombinaci městské pohodlnosti s čistotou přírody. Modely se kterými se budete cítit jako znovuzrozená.

K Tereze Havránkové se ve středu přidají další návrhářky, které ve vás probudí fantazii a předvedou vám, že móda je pro každého z nás. Průvod Terezy Havránkové startuje v 17 hodin z Florence ve 20 hodin. Pak začíná program v klubu Theatro, který je plně v režii 4 nadaných mladých žen.

Večerem vás bude provázet herečka a moderátorka Michaela Maurerová. Fashion Maraton Tereza Havránková vyvede do ulic partu krásných žen, které předvedou její novou kolekci s názvem Můj kraj na nejdelším mole světa pod širým nebem. A tak jako už každý rok i letos bude dívkám hrát do kroku doprovodná kapela.

  

Brazilské bubny, to je ta správná atmosféra pro fashion průvod. Hudební doprovod tak obstará kapela Barrel Battery, která funguje od roku 2009 a je sestavená z profesionálních muzikantů věnujících se i dalším kapelám a umějících hrát nejen na bubny ale i na jiné nástroje. Zážitek v podobě fashion show podbarvený svižnými rytmy v podání profesionálů z Barrel Battery bude doslova elektrizující zážitek.

Letos také Arcolor pomáhá pohybem prostřednictvím aplikace EPP od Skupiny ČEZ, a pomoci můžete i vy! Stačí stáhnout aplikaci a vyrazit 9. 9. 2015 s Arcolorem na Fashion maraton.

Večerní přehlíkdy poté zahájí Jana Minaříková

  

Janu mnozí z vás znají jako vítězku soutěže ArFashion Designer 2014. Jana je ve své práci velmi precizní a především dbá na osobnost a pohodlí samotné nositelky. Návrhářka respektuje osobnost ženy a zastává názor, že šaty nesmí ženy zastínit, ale musí podtrhnout a zvýraznit jejich kouzlo. I na to pamatuje ve své další kolekci pro podzim 2015 nesoucí název Objevení staré krásy.

Posuďte sami: „Modely se nepokouší ženu přetvářet a přizpůsobovat aktuálním směrům. Nechtějí překřičet osobnost ženy, která je obléká a udělat z ní tak jen jednu z mnoha. Naslouchají skutečným potřebám skutečných žen, pomáhají vyniknout jejich přirozenému šarmu a eleganci a ukazují, že skutečná krása nezáleží na věku.

Wasabinka

  

Příběh návrhářky Sabiny Schindlerové, která stojí za značkou Wasabinka, je příběh o tom, že cesty k vašim vysněným cílům vedou různými směry. Návrhářka, která nesnila o tom, být návrhářkou, ale v době mateřství v sobě objevila jedinečný talent, vám odprezentuje svou tvorbu 9. 9. 2015 na mole v pražském klubu Theatro.

Sabina se pro vás rozkrájela na pruhy, které sešila do rozmanitých modelů s detaily každodenního života. Trocha odvahy a vtipu za pomoci přírodních materiálů od českého výrobce doplněná o minimalistickou jednobarevnou kompozici. Tělo i duše v jednom. Obraz ženy. To je kolekce PATTERN OF WOMAN od Wasabinky.

Michaela Mathonová

  

Také Michaelu pravidelní návštěvníci Arcoloru jistě znají z řad finalistů soutěže ArFashion Designer. Letos návrhářka představí svou novou dámskou kolekci Mix&Match 2015.

První a zásadní inspirací k této kolekci byly pro Michaelu materiály, které dostala darem, a výzva vytvořit kolekci z naprosto opačného barevného spektra, než které by sama návrhářka zvolila. Výsledkem je kolekce plná různobarevných oděvů, které prozáří chmurný den.
Topy, sukně a kalhoty v ženských siluetách se skládanými a řasenými detaily, sámky, hra proužků a zajímavá řešení rozparků sukní i dalších detailů, které lze mezi sebou dle libosti kombinovat.

Barbora

 

Jako poslední představí na Arcoloru svou novou kolekci AW 2015 Barbora Fialová.
Barbora je absolventkou oboru Módní tvorba na VŠUP v Praze. Od završení studia v roce 2009 pracuje pod vlastní značkou Barbora a vytváří pro ženy originální oděvy, šperky i jiné doplňky.

V nové kolekci se těšte na inspiraci prvními chladnými rány, kdy se na polích místy objeví sněhový poprašek. Paprsky slunce se odráží od křišťálové námrazy, která přes noc pokryla rudé plody jeřabin a obzor zahalil mlhavý opar, kterému ostře kontrastují temné siluety pokřivených holých stromů.

Je tedy zřejmé, že 9. 9. ve 20:00 v Theatro Music Clubu rozhodně nesmíte chybět!

Zdroj: Arcolor

Přidat na Seznam.cz
FESTIVAL MLADÉ MÓDY ARCOLOR FASHION MARATON BARBORA FIALOVÁ BARBORA MICHAELA MATHONOVÁ JANA MINAŘÍKOVÁ WASABINKA TEREZA HAVRÁNKOVÁ ARFASHION DESIGNER #moda

Související články

Druhy vlny aneb vyznáte se ve svých svetrech?

Je vlna jenom ovčí vlna nebo se říká vlně i té velbloudí nebo kozí? Co je to angora, alpaka nebo mohér? Právě nyní, na podzim, kdy se člověk rád zachumlá do heboučkého svetru, je ideální doba na to, abychom se o těchto zázračných vláknech dozvěděli víc.

Celý článek

Kašmír: na jedné straně luxusní svetry, na straně druhé ekologická katastrofa

Koza kašmírská dává lidem tu nejkvalitnější a nejjemnější vlnu ze všech. Kašmír byl ještě donedávna symbolem luxusu a jen málokdo si ho mohl dovolit. Když se ale dnes podíváme do kolekcí fast-fashion řetězců, můžeme v nich toto zázračné přírodní vlákno objevit za zlomek někdejší ceny. Jak je to možné? A má smysl si něco takového pořídit?

Celý článek

Límec nemusí být jen součástí oděvu, ale také skvostným doplňkem

Límec je symbolem elegance a střídmosti. Podle límce poznáte, jak se kdo umí postarat o svoje oblečení. Pokud je špatně ohnutý nebo nedostatečně nažehlený, je vám hned jasné, že oné osobě na vzhledu asi pramálo záleží. Co si tak ale zkusit nasadit límec falešný a povznést ho z obyčejné součásti košile na nápaditý doplněk?

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

Batoh z lina? Absolvent UMPRUM navrhl unikátní kolekci batohů

Mladý návrhář a čerstvý absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Erik Bartoš představil svůj unikátní projekt s názvem ERIKULUM. Jedná se o minimalistické městské batohy vyrobené takzvanou upcyklací odřezků podlahového lina PVC.

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Roušky jako byznys aneb zbláznili jste se?

Že je dnešní situace nelehká, o tom není pochyb. V množství informací ohledně COVID-19 nám nezbývá než důvěřovat vládě a odborníkům. Hlavně bychom se měli pokusit neztěžovat situaci profesionálům, kteří jsou tomuto virovému onemocnění vystaveni nejvíce a jsou na ně kladeny největší nároky, tedy lékařům, zdravotníkům a vědcům.

Celý článek

WOOLIFE - České vlněné svetry navržené Terezou Rosalií Kladošovou

Pokud jste ještě neslyšely o značce Woolife a jste milovnice jemných a hebkých svetrů, tak vás varujeme, od teď už nebudete chtít nakupovat nikde jinde. Česká značka Woolife vlastní svou pletárnu v Krásné Lípě a svůj um již podruhé spojila s talentovanou návrhářkou, Terezou Rosalií Kladošovou, mimo jiné držitelkou prestižního ocenění Grand designér roku.

Celý článek