dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Prague Design Week 2016

Přidat na Seznam.cz
Prague Design Week 2016 už v květnu představí jedinečné expozice z recyklovaných materiálů i unikátní řemeslnou výrobu.

„Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj“. Ne ne, nemusíte se vůbec obávat, že bychom vám snad chtěli odrecitovat Máchovu lyrickou báseň v celé své kráse.

To už se jen nemůžeme dočkat měsíce, který Karel Hynek ve svém notoricky známém díle tak dokonale vylíčil.

Měsíc květen ale není jen obdobím plně pučící květeny a měsícem lásky, která v nás v tuto dobu sílí víc než kdykoliv jindy, ale květen také nově a to úspěšně přeje i designu, s nímž se pojí již třetí ročník Prague Design Week, který se už 2. května rozhoří v Kafkově domě u Staroměstského náměstí.

 

Při příležitosti letošního ročníku Prague Design Week 2016 se můžeme těšit na aktuální tvorbu a proces vzniku děl více než 90 tuzemských i zahraničních designérů, návrhářů, řemeslníků nebo studentů designu. Až do 8. května zde bude jedinečná příležitost zhlédnout unikátní kousky a ani letos zde nebude chybět prodejní výstava doprovázená promítáním v Design Kině a přednášky, workshopy nebo koktejlová party s autory.

Celotýdenní vstupné činí 140 Kč, respektive 90 Kč. Každý návštěvník navíc zdarma obdrží dvojjazyčný katalog jako průvodce designérskou přehlídkou.

 

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN DOPLŇKY A ŠPERKY ČESKÁ MÓDA MÓDNÍ NÁVRHÁŘI DESIGNÉŘI PRAGUE DESIGN WEEK

Související články

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Mladá modelka Fien Kloos se opět stala tváří kampaně značky Versace

Zimní kampaň pro sluneční i dioptrické brýle obsadila dvojice modelů Fien Kloos a Davide Lenoci. Nová kolekce brýlí Versace představuje zlaté detaily, nápadité tvary i jemné řetízky.

Celý článek

Ikonické šperky britské královské rodiny a jejich historie

Luxusní šperky patří ke královské rodině od nepaměti. Dědí se u nich z generace na generaci a mnohé z nich mají přes tisíc let, ale přesto stále věrně slouží. Podívejte se na ikonické šperky, na které britská královská rodina nedá dopustit. 

Celý článek

Maxi šála je stále trendy

Dlouhá šála kolem krku nejen krásně zahřeje, ale taky skvěle vypadá. Správná kombinace vykouzlí z vašeho oblečení krásný look. Jak můžete využít tuhle maxi šálu a jak ji správně uvázat?

Celý článek

Gisele Bündchen do vánoční kampaně šperků Vivara přinesla slavnostní kouzlo

Supermodelka, která nestárne, se zapojila do nové módní kampaně vzývající nádherné šperky Vivara. Vánoční kampaň tak získala dvojnásobné kouzlo a Vánoce podtrhne se vším všudy.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Nebojte se červené a projasněte svůj šatník

Podvědomě se tak výrazné barvě často vyhýbáme, přitom je to barva lásky a vášně a patří mezi módní stálice. Nemusíte se do rudé zahalit od hlavy k patě, stačí jeden či dva kousky, které rozjasní váš outfit. Začněte například botami nebo kabelkou.

Celý článek

Čtyři způsoby, jak omámit svou milou na Štědrý večer

Nemáte ještě úplně jasno, co své něžnější polovičce pořídit na Vánoce? Váháte mezi tím, co by si sama přála a mezi překvapením, které by ji vyrazilo dech? My se přikláníme k druhé variantě a přinášíme pár tipů, pro které sice musíte sáhnout hlouběji do kapsy, zato výsledek máte jistojistý.

Celý článek