dnes je 26.11.2020 a svátek má Artur

Prague Design Week 2016

Přidat na Seznam.cz
Prague Design Week 2016 už v květnu představí jedinečné expozice z recyklovaných materiálů i unikátní řemeslnou výrobu.

„Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj“. Ne ne, nemusíte se vůbec obávat, že bychom vám snad chtěli odrecitovat Máchovu lyrickou báseň v celé své kráse.

To už se jen nemůžeme dočkat měsíce, který Karel Hynek ve svém notoricky známém díle tak dokonale vylíčil.

Měsíc květen ale není jen obdobím plně pučící květeny a měsícem lásky, která v nás v tuto dobu sílí víc než kdykoliv jindy, ale květen také nově a to úspěšně přeje i designu, s nímž se pojí již třetí ročník Prague Design Week, který se už 2. května rozhoří v Kafkově domě u Staroměstského náměstí.

 

Při příležitosti letošního ročníku Prague Design Week 2016 se můžeme těšit na aktuální tvorbu a proces vzniku děl více než 90 tuzemských i zahraničních designérů, návrhářů, řemeslníků nebo studentů designu. Až do 8. května zde bude jedinečná příležitost zhlédnout unikátní kousky a ani letos zde nebude chybět prodejní výstava doprovázená promítáním v Design Kině a přednášky, workshopy nebo koktejlová party s autory.

Celotýdenní vstupné činí 140 Kč, respektive 90 Kč. Každý návštěvník navíc zdarma obdrží dvojjazyčný katalog jako průvodce designérskou přehlídkou.

 

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN DOPLŇKY A ŠPERKY ČESKÁ MÓDA MÓDNÍ NÁVRHÁŘI DESIGNÉŘI PRAGUE DESIGN WEEK

Související články

Markéta Folberová: Mým cílem bylo vytvořit kabelku, kterou budu sama ráda nosit každý den

Z malé myšlenky vznikla značka, která s úspěchem dobývá český módní trh. FOLBEUR kabelky jsou kvalitní, krásné a praktické. A přesto, že začátky nebyly snadné, ušla jejich autorka Markéta Folberová již velký kus cesty. S obdivem smekáme a přinášíme rozhovor nejenom o tom, jak vznikla první "FOLBEURKA".

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Jitka Kudláčková přichází s novou kolekcí náramků

JK Jitka Kudláčková představuje novou unisexovou kolekci moderních náramků, které jsou symbolem spojení, naděje i víry. Elegantní náramky tvoří komponenty ze 14 kt. bílého, žlutého či červeného zlata s motivy ze stávajících kolekcí. 

Celý článek

Módní i designové doplňky jako přímočaré must have listopadu

I když máte pocit, že listopad přináší jenom omezený pohyb, minimálně do práce, ale také na procházky do přírody unosíte stylové podzimní klobouky i vysoce funkční boty. Využijte listopad ve svůj prospěch a zpestřete si nejenom šatník, ale také domácí design.

Celý článek

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe samu

Na módě mám ráda její hravost a možnost ukázat naši individualitu a krásu, říká venezuelská módní návrhářka žijící v Praze a zakladatelka značky Gianni di Leo.

Celý článek

Nejluxusnější rouška na světe má 3 040 diamantů a je od značky Jacob & Co

Roušky jsou momentálně součástí života nás všech. Jak ale vypadá ta nejluxusnější? Zdobí ji 3040 diamantů a představuje ji značka Jacob & Co, špičkový prodejce luxusních dámských i pánských hodinek a šperků. 

Celý článek

Límec nemusí být jen součástí oděvu, ale také skvostným doplňkem

Límec je symbolem elegance a střídmosti. Podle límce poznáte, jak se kdo umí postarat o svoje oblečení. Pokud je špatně ohnutý nebo nedostatečně nažehlený, je vám hned jasné, že oné osobě na vzhledu asi pramálo záleží. Co si tak ale zkusit nasadit límec falešný a povznést ho z obyčejné součásti košile na nápaditý doplněk?

Celý článek

Fashion must have: říjen ve znamení osobitého designu

Říjnové plískanice svádí k tomu, abychom alespoň část měsíce strávili v pohodlí domova s knížkou v ruce. Pořiďte si k tomu stylovou knihovnu, fajn křeslo nebo pohodlné pončo a oddejte se chvílím jen pro sebe.

Celý článek