dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Preciznost nese jméno ELISHA

Přidat na Seznam.cz
Kvalita, klasická elegance s prvky extravagance, precizní zpracování – přesně taková je značka Elisha módní návrhářky Elišky Tomkové. 

Autorka pocházející z Velkých Pavlovic se díky své píli, stále více prosazuje na české módní scéně.

Eliško, jaká byla Vaše cesta k povolání módní návrhářky?
Moje babička byla krejčová a já milovala prostředí její dílny. Tu vůni, hebkost látek a poctivost řemesla, která prostupovala celou místností, kde babička pracovala. Sice mě nikdy neučila šít, ale v její společnosti se ve mně zrodila láska k šití a práci s látkami. Když se mi narodily dcery, šila jsem na ně a z mé vášně se postupem času stalo podnikání.

 

Jak dlouho je značka Elisha na českém trhu? A dokázala byste definovat, kdo jsou Vaše zákaznice?
Moje firma existuje již 19 let. V současnosti v ní pracuje i můj manžel a dcera, takže jsme takový rodinný podnik. Své zákaznice znám velice dobře. Jsou to ženy jako já. Máme vždy něco společného. Vědí, co chtějí, rády se oblékají, věkově jsou mezi třiceti a padesáti. Baví je jejich práce, realizují se v ní a cítí se ukotvené v životě i ve světě. Já jim ráda pomáhám podtrhnout jejich osobitost.

Sledujete módní trendy a necháváte jimi ovlivňovat svou tvorbu?
Mám takovou zvláštní intuici, velice často se mi stává, že předpovím, co se bude nosit příští sezónu. Ale trendy jako takové samozřejmě sleduji. Je důležité neustrnout na místě a jít stále dopředu. Řídím se heslem: „Život začíná teď.“ Je nutné být vždy připraven.

Je nějaký módní kousek, který symbolizuje Vaši tvorbu? Co je „must have“ od Elishy?
Určitě je to kabát. Kabát z kvalitního materiálu, precizně ušitý, dokonale padnoucí.

Čím jste Vy jako autorka specifická? A jak se staráte o svou klientelu? Proč nakupuje právě u Vás?
Zakládám si na tom, že o své zákaznice pečuji. A čím déle se známe, tím se naše vztahy prohlubují. Postupně se z nás stávají přátelé a z mnohými z nich se dokonce i ve volném čase vzájemně navštěvujeme. Také pro své klientky pravidelně pořádám malé prezentace, módní přehlídky, které jsou připraveny pro malé skupinky a dámy si je tak mohou vychutnat v naprosto uvolněné atmosféře.

Jste velice zaměstnaná žena, podnikatelka, manželka a matka dvou dcer. Máte prostor sama na sebe a své koníčky?
Má práce je mým největším koníčkem. Velice si vážím, že mohu dělat to, co miluji. Mám již dospělé dcery, tudíž mě tolik nepotřebují a času pro sebe je více než dřív. Rádi trávíme společný čas s manželem, například hráváme tenis. Když si chci úplně odpočinout a zrelaxovat se, vezmu do ruky knihu. Naprosto jsem propadla severským detektivkám.

 

Eliško, závěrem, na jakých projektech teď pracujete a na co se můžeme pod hlavičkou značky Elisha v nejbližší době těšit?
Věnuji se přípravě podzimní kolekce. Budou jí dominovat vesty – dlouhé i krátké, džínovina, košilové šaty i z netradičních materiálů, jako je například krajka, vlněné kabáty. Používat budu hedvábí, vlnu, viskózu. V barvách se budu držet hlavně těch klasických, jako jsou různé odstíny modré, pudrová růžová, béžová. Několik kousků bude i v černé. Věřím, že klientky touto kolekcí potěším. Přála bych si, aby se jejich řady stále rozrůstaly a má firma byla naprosto stabilní. Mým snem je moci si dovolit měsíc dovolené bez toho, aby to narušilo chod mého podnikání.

 

Jiná než předtím, jiná než ostatní!

ELISHA

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DÁMSKÁ MÓDA ELIŠKA TOMKOVÁ ELISHA ROZHOVOR

Související články

Asijská restaurace Chilli & Lime: Rozkvetlá zahrada plná lahodných chutí

Jste milovníci asijské kuchyně, ale stále jste nenašli tu „pravou“? Nová restaurace Chilli & Lime v samotném centru Prahy vás uchvátí, to vám slibujeme!

Celý článek

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Monika Marešová na dobrodružné cestě značky H&M

Monika Marešová se vydala na dobrodružnou cestu do americké Sedony, kde byla součástí nové myšlenky ke kolekci značky H&M.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Tři základní kousky, které v jarním šatníku nesmí chybět

Bez kterých důležitých módních kousků se na jaře neobejdete? Co je jednoduché na nošení a slušivé zároveň? Tyto módní nutnosti udělají revoluci ve vašem šatníku.

Celý článek

Šaty a noční košilky ze snové spolupráce Ester Geislerové a Josefiny Bakošové

Není to poprvé, kdy se herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová daly dohromady. A my doufáme, že ani naposledy.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek

Francouzská stylistka a editorka francouzské Vogue Géraldine Saglio vytvořila kolekci vzývající nómádky

Zavřete na chvíli oči a představte si divokou přírodu, vyprahlou a rozpálenou zem od slunce, tváře ošlehané větrem a nekonečno svobody, kterou vám tento pocit přináší. Pokud jste se do tohoto pocitu dokázala vžít, pak vám tahle móda uhrane.

Celý článek