dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Preciznost nese jméno ELISHA

Přidat na Seznam.cz
Kvalita, klasická elegance s prvky extravagance, precizní zpracování – přesně taková je značka Elisha módní návrhářky Elišky Tomkové. 

Autorka pocházející z Velkých Pavlovic se díky své píli, stále více prosazuje na české módní scéně.

Eliško, jaká byla Vaše cesta k povolání módní návrhářky?
Moje babička byla krejčová a já milovala prostředí její dílny. Tu vůni, hebkost látek a poctivost řemesla, která prostupovala celou místností, kde babička pracovala. Sice mě nikdy neučila šít, ale v její společnosti se ve mně zrodila láska k šití a práci s látkami. Když se mi narodily dcery, šila jsem na ně a z mé vášně se postupem času stalo podnikání.

 

Jak dlouho je značka Elisha na českém trhu? A dokázala byste definovat, kdo jsou Vaše zákaznice?
Moje firma existuje již 19 let. V současnosti v ní pracuje i můj manžel a dcera, takže jsme takový rodinný podnik. Své zákaznice znám velice dobře. Jsou to ženy jako já. Máme vždy něco společného. Vědí, co chtějí, rády se oblékají, věkově jsou mezi třiceti a padesáti. Baví je jejich práce, realizují se v ní a cítí se ukotvené v životě i ve světě. Já jim ráda pomáhám podtrhnout jejich osobitost.

Sledujete módní trendy a necháváte jimi ovlivňovat svou tvorbu?
Mám takovou zvláštní intuici, velice často se mi stává, že předpovím, co se bude nosit příští sezónu. Ale trendy jako takové samozřejmě sleduji. Je důležité neustrnout na místě a jít stále dopředu. Řídím se heslem: „Život začíná teď.“ Je nutné být vždy připraven.

Je nějaký módní kousek, který symbolizuje Vaši tvorbu? Co je „must have“ od Elishy?
Určitě je to kabát. Kabát z kvalitního materiálu, precizně ušitý, dokonale padnoucí.

Čím jste Vy jako autorka specifická? A jak se staráte o svou klientelu? Proč nakupuje právě u Vás?
Zakládám si na tom, že o své zákaznice pečuji. A čím déle se známe, tím se naše vztahy prohlubují. Postupně se z nás stávají přátelé a z mnohými z nich se dokonce i ve volném čase vzájemně navštěvujeme. Také pro své klientky pravidelně pořádám malé prezentace, módní přehlídky, které jsou připraveny pro malé skupinky a dámy si je tak mohou vychutnat v naprosto uvolněné atmosféře.

Jste velice zaměstnaná žena, podnikatelka, manželka a matka dvou dcer. Máte prostor sama na sebe a své koníčky?
Má práce je mým největším koníčkem. Velice si vážím, že mohu dělat to, co miluji. Mám již dospělé dcery, tudíž mě tolik nepotřebují a času pro sebe je více než dřív. Rádi trávíme společný čas s manželem, například hráváme tenis. Když si chci úplně odpočinout a zrelaxovat se, vezmu do ruky knihu. Naprosto jsem propadla severským detektivkám.

 

Eliško, závěrem, na jakých projektech teď pracujete a na co se můžeme pod hlavičkou značky Elisha v nejbližší době těšit?
Věnuji se přípravě podzimní kolekce. Budou jí dominovat vesty – dlouhé i krátké, džínovina, košilové šaty i z netradičních materiálů, jako je například krajka, vlněné kabáty. Používat budu hedvábí, vlnu, viskózu. V barvách se budu držet hlavně těch klasických, jako jsou různé odstíny modré, pudrová růžová, béžová. Několik kousků bude i v černé. Věřím, že klientky touto kolekcí potěším. Přála bych si, aby se jejich řady stále rozrůstaly a má firma byla naprosto stabilní. Mým snem je moci si dovolit měsíc dovolené bez toho, aby to narušilo chod mého podnikání.

 

Jiná než předtím, jiná než ostatní!

ELISHA

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DÁMSKÁ MÓDA ELIŠKA TOMKOVÁ ELISHA ROZHOVOR

Související články

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

Na míru Vaší postavě, i potřebám

V zakázkovém krejčovství Delor Slovanský dům navazují na tradici první republiky, kdy patřilo k dobrému tónu a společenskému postavení šít v prestižním módním salónu.

Celý článek