dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Přidat na Seznam.cz
Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Sialelli, jež stál do té doby za pánskou linií značky Loewe, si pro prezentaci své kolekce podzim/zima 2019 vybral původní francouzský gotický chrám ze 14. století. Návrhář se tak stává nadějným dílkem do skládanky, kterou v říjnu 2015 opustil talentovaný Alber Elbaz.

Do své první kolekce pro Lanvin se pustil zhurta, s přemírou nápadů a jasné inspirace (zmiňme například cestování exotikou, jihoamerický folklor či raný eklektismus), kterou se návrháři podařilo namixovat s luxusem a praktičností - vytvořil kousky pro každého, a dalo by se říci, že od všeho něco.

„Všichni víme, že Lanvin je značka známá pro své večerní modely a barevnost. A je velice důležité zase vrátit módnímu domu Lanvin ten správný směr", řekl nový kreativní ředitel Bruno Sialelli.

Nádech. Móda pro muže i ženy. Splývavé šaty i kalhoty, vlněné kabáty s námořnickými límci a koženými detaily, lesklé bundy, střapatá ponča, vrstvení i asymetrie. 

„Přesně takto dnes nakupujeme - dámy chodí do pánského oddělení pro trička, pánové si zase odskočí k dámám pro růžový svetr. Sám to tak mám, nakupuji u Celine. Lidé už nechtějí slyšet, pro koho je co vhodné, nezajímá je to."

Výdech. Živelnost, kombinace různých materiálů a délek, zdařené potisky a výrazné motivy, včetně loga značky. Široká barevná paleta, pohodlnost, kousky na denní nošení. Nové starty nás hodně baví!

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA LANVIN PODZIM 2019 PARIS FASHION WEEK

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

Olivia Palermo oznámila spolupráci se značkou Karl Lagerfeld

Newyorská influencerka a šéfredaktorka Olivia Palermo odhalila další ze svých znamenitých počinů. Tentokrát přidá hned několik stylových ingrediencí do francouzského podzimního koktejlu.

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek