dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Přidat na Seznam.cz
Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Sialelli, jež stál do té doby za pánskou linií značky Loewe, si pro prezentaci své kolekce podzim/zima 2019 vybral původní francouzský gotický chrám ze 14. století. Návrhář se tak stává nadějným dílkem do skládanky, kterou v říjnu 2015 opustil talentovaný Alber Elbaz.

Do své první kolekce pro Lanvin se pustil zhurta, s přemírou nápadů a jasné inspirace (zmiňme například cestování exotikou, jihoamerický folklor či raný eklektismus), kterou se návrháři podařilo namixovat s luxusem a praktičností - vytvořil kousky pro každého, a dalo by se říci, že od všeho něco.

„Všichni víme, že Lanvin je značka známá pro své večerní modely a barevnost. A je velice důležité zase vrátit módnímu domu Lanvin ten správný směr", řekl nový kreativní ředitel Bruno Sialelli.

Nádech. Móda pro muže i ženy. Splývavé šaty i kalhoty, vlněné kabáty s námořnickými límci a koženými detaily, lesklé bundy, střapatá ponča, vrstvení i asymetrie. 

„Přesně takto dnes nakupujeme - dámy chodí do pánského oddělení pro trička, pánové si zase odskočí k dámám pro růžový svetr. Sám to tak mám, nakupuji u Celine. Lidé už nechtějí slyšet, pro koho je co vhodné, nezajímá je to."

Výdech. Živelnost, kombinace různých materiálů a délek, zdařené potisky a výrazné motivy, včetně loga značky. Široká barevná paleta, pohodlnost, kousky na denní nošení. Nové starty nás hodně baví!

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA LANVIN PODZIM 2019 PARIS FASHION WEEK

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek