dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Primark v Česku bude!

Přidat na Seznam.cz
Poptávka v Česku bude konečně vyslyšena. Irové vyslyšeli prosby Čechů a Češek a v Praze otevřou pobočku módního velkoobchodu Primark.

Je to tady, Primark bude v Praze !

A je to konečně tady. Češi už nebudou muset jezdit do Drážďan či do Berlína, aby si nakoupili v populárním módním řetězci Primark. Jeho služby si budou totiž moci užít i u nás v hlavním městě v Praze. Včera o tom informovaly Hospodářské noviny. To, že si Češi o Primark v Praze dlouho říkali, dokazuje i založení facebookové skupiny Chceme Primark v Česku, která si během několika let získala tisíce fanoušků. Primark prodává oblečení, obuv a také potřeby do domácnosti, a to za velmi nízké ceny, často na úkor udržitelnosti módy jako takové. Zákazníkům to však nevadí. Nejoblíbenější podle průzkumů jsou speciální kolekce, které Primark pravidelně obnovuje, na téma různých filmů, knih a počítačových her.

Prodejna se bude nacházet v Květinovém domě

Podle serveru IHned.cz se prodejna bude nacházet v teprve naplánované stavbě - v Květinovém domě na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí. Ten by měl být dostaven v květnu příštího roku. Nebude tak daleko od hlavního nádraží ani centra města. Spekulace o tom, že řetězec bude expandovat i na český trh, se objevila již v roce 2017, nikdo tyto spekulace však nepotvrdil, ani nevyvrátil. Tento týden však zástupce společnosti Primark podepsal nájemní smlouvu. Otevření prodejny je tak na spadnutí.

Expanze obchodu s rychlou módou

Expanze módního řetězce do Česka není žádným překvapením, a bylo to pouze otázkou času. Značka je totiž úspěšná na všech trzích. Letos například plánuje otevřít prodejny v Lublani a Varšavě. Celkově provozuje zhruba 370 obchodů v 11 zemích, mezi nimi v Británii, kde má největší prodejnu, Španělsku, Irsku, Německu či Francii. Oblíbenost tohoto obchodního řetězce konstantně v průzkumech stoupá, avšak i on se potýká s mnoha problémy. Z toho ten největší se týká udržitelnosti. Primark je totiž považován za jednoho z největších hráčů na poli rychlé módy, a je proto často terčem kritiky. Na českém trhu jej ale podle prognóz nečeká nic jiného než úspěch. Primark je totiž u Čechů známý a oblíbený, přestože u nás vůbec pobočku nemá a neprodává produkty ani online.

Aktuálně.cz; IHned.cz; Primark.com; Hospodářské noviny

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ČESKÁ REPUBLIKA PRIMARK PRAHA PRIMARK

Související články

Seriál Gossip girl (Super drbna) se vrací zpět!

Pro všechny milovnice módních seriálů, a především pro sledovatelky Super drbny, Gossip girl hlásí comeback! XOXO

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Elsa Hosk vytvořila ve spolupráci s J. Brand udržitelnou capsule kolekci

Švédská modelka a Victoria's Secret andílek Elsa Hosk se spojila se značkou J. Brands a společně vytvořili denimovou kolekci s použitím udržitelných zdrojů. A určitě vás nadchne tak, jako nás.

Celý článek

Kolik vydělávají členky známého klanu Kardashian-Jenner?

Není žádným tajemstvím, že si rodina Kardashian - Jenner vydělává veliké sumy peněz. Kromě účinkování v reality show Keeping Up With The Kardashians má každý i svůj vlastní byznys. Jaké částky vydělávají členky tohoto klanu? 

Celý článek

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek
Tip na výlety po České republice

Toulkami po Čechách aneb 5 tipů na výlety

Letní počasí v posledních dnech nepřeje vodním radovánkám, ale zato nižší teploty vřele uvítáte při cestovatelském dobrodružství. Nemusíte za ním ani výrazně daleko, naše země nabízí tolik krásných míst!

Celý článek

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek