dnes je 06.06.2020 a svátek má Norbert

Primark v Česku bude!

Přidat na Seznam.cz
Poptávka v Česku bude konečně vyslyšena. Irové vyslyšeli prosby Čechů a Češek a v Praze otevřou pobočku módního velkoobchodu Primark.

Je to tady, Primark bude v Praze !

A je to konečně tady. Češi už nebudou muset jezdit do Drážďan či do Berlína, aby si nakoupili v populárním módním řetězci Primark. Jeho služby si budou totiž moci užít i u nás v hlavním městě v Praze. Včera o tom informovaly Hospodářské noviny. To, že si Češi o Primark v Praze dlouho říkali, dokazuje i založení facebookové skupiny Chceme Primark v Česku, která si během několika let získala tisíce fanoušků. Primark prodává oblečení, obuv a také potřeby do domácnosti, a to za velmi nízké ceny, často na úkor udržitelnosti módy jako takové. Zákazníkům to však nevadí. Nejoblíbenější podle průzkumů jsou speciální kolekce, které Primark pravidelně obnovuje, na téma různých filmů, knih a počítačových her.

Prodejna se bude nacházet v Květinovém domě

Podle serveru IHned.cz se prodejna bude nacházet v teprve naplánované stavbě - v Květinovém domě na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí. Ten by měl být dostaven v květnu příštího roku. Nebude tak daleko od hlavního nádraží ani centra města. Spekulace o tom, že řetězec bude expandovat i na český trh, se objevila již v roce 2017, nikdo tyto spekulace však nepotvrdil, ani nevyvrátil. Tento týden však zástupce společnosti Primark podepsal nájemní smlouvu. Otevření prodejny je tak na spadnutí.

Expanze obchodu s rychlou módou

Expanze módního řetězce do Česka není žádným překvapením, a bylo to pouze otázkou času. Značka je totiž úspěšná na všech trzích. Letos například plánuje otevřít prodejny v Lublani a Varšavě. Celkově provozuje zhruba 370 obchodů v 11 zemích, mezi nimi v Británii, kde má největší prodejnu, Španělsku, Irsku, Německu či Francii. Oblíbenost tohoto obchodního řetězce konstantně v průzkumech stoupá, avšak i on se potýká s mnoha problémy. Z toho ten největší se týká udržitelnosti. Primark je totiž považován za jednoho z největších hráčů na poli rychlé módy, a je proto často terčem kritiky. Na českém trhu jej ale podle prognóz nečeká nic jiného než úspěch. Primark je totiž u Čechů známý a oblíbený, přestože u nás vůbec pobočku nemá a neprodává produkty ani online.

Aktuálně.cz; IHned.cz; Primark.com; Hospodářské noviny

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ČESKÁ REPUBLIKA PRIMARK PRAHA PRIMARK

Související články

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

#PillowChallenge vládne v době karantény instagramovým trendům

Sociální média nás mohou i v době karantény spojovat v celosvětovém měřítku. Nesčetně kreativních někdy až šílených způsobů, jak „zabít nudu“ vytvořilo i tzv. #pillowchallenge, tedy polštářová výzva.

Celý článek

Naše první dámy, 3. díl: Marta Gottwaldová

Milovala luxus, kterým se obklopovala, pocházela ale z chudých poměrů. Někteří se jí smáli, jiní se jí báli. Řeč je o naší první dámě Martě Gottwaldové. Jak se stala první dámou? A u koho si nechala šít své luxusní róby? Dozvíte se v článku.

Celý článek

10 nejhezčích outfitů Melanie Trump

Každý mocný muž má za sebou ještě mocnější ženu. Nevíme, zda tato slova klasika platí i v případě prezidentského páru USA, jedno je ale jasné! První dáma Spojených států amerických má jako bývalá modelka a návrhářka styl. Pojďte se s námi podívat na 10 nejlepších outfitů Melanie Trump.

Celý článek