dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Primark v Česku bude!

Přidat na Seznam.cz
Poptávka v Česku bude konečně vyslyšena. Irové vyslyšeli prosby Čechů a Češek a v Praze otevřou pobočku módního velkoobchodu Primark.

Je to tady, Primark bude v Praze !

A je to konečně tady. Češi už nebudou muset jezdit do Drážďan či do Berlína, aby si nakoupili v populárním módním řetězci Primark. Jeho služby si budou totiž moci užít i u nás v hlavním městě v Praze. Včera o tom informovaly Hospodářské noviny. To, že si Češi o Primark v Praze dlouho říkali, dokazuje i založení facebookové skupiny Chceme Primark v Česku, která si během několika let získala tisíce fanoušků. Primark prodává oblečení, obuv a také potřeby do domácnosti, a to za velmi nízké ceny, často na úkor udržitelnosti módy jako takové. Zákazníkům to však nevadí. Nejoblíbenější podle průzkumů jsou speciální kolekce, které Primark pravidelně obnovuje, na téma různých filmů, knih a počítačových her.

Prodejna se bude nacházet v Květinovém domě

Podle serveru IHned.cz se prodejna bude nacházet v teprve naplánované stavbě - v Květinovém domě na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí. Ten by měl být dostaven v květnu příštího roku. Nebude tak daleko od hlavního nádraží ani centra města. Spekulace o tom, že řetězec bude expandovat i na český trh, se objevila již v roce 2017, nikdo tyto spekulace však nepotvrdil, ani nevyvrátil. Tento týden však zástupce společnosti Primark podepsal nájemní smlouvu. Otevření prodejny je tak na spadnutí.

Expanze obchodu s rychlou módou

Expanze módního řetězce do Česka není žádným překvapením, a bylo to pouze otázkou času. Značka je totiž úspěšná na všech trzích. Letos například plánuje otevřít prodejny v Lublani a Varšavě. Celkově provozuje zhruba 370 obchodů v 11 zemích, mezi nimi v Británii, kde má největší prodejnu, Španělsku, Irsku, Německu či Francii. Oblíbenost tohoto obchodního řetězce konstantně v průzkumech stoupá, avšak i on se potýká s mnoha problémy. Z toho ten největší se týká udržitelnosti. Primark je totiž považován za jednoho z největších hráčů na poli rychlé módy, a je proto často terčem kritiky. Na českém trhu jej ale podle prognóz nečeká nic jiného než úspěch. Primark je totiž u Čechů známý a oblíbený, přestože u nás vůbec pobočku nemá a neprodává produkty ani online.

Aktuálně.cz; IHned.cz; Primark.com; Hospodářské noviny

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ČESKÁ REPUBLIKA PRIMARK PRAHA PRIMARK

Související články

Kteří mezinárodní hosté se objeví na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

Již zítra oficiálně odstartujeme začátek největší módní akce u nás. Přehlídky výběru nejlepších českých a slovenských návrhářů uvidíme od soboty. Jaký další program nás v průběhu těchto dní čeká?

Celý článek

Íránský model Aydin Momtaz vypráví o dětství ve válce, o modelingu i o spolupráci s věhlasnými jmény

V modelingu se pohybuje spoustu let, vyrostl v íránsko-irácké válce, a to hlavní na co ve svém životě vzpomíná, jsou kladné zážitky. Pojďte se o tomto jedinečném muži dozvědět více.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Přečtěte si rozhovor s Monikou Babišovou tak, jak ji ještě neznáte

Miluje džíny, nedá dopustit na kvalitní materiály a oblíbila si nejednoho českého návrháře. A říká, že hezké boty dotváří celý outfit 

 

Celý článek

Česká modelka Hana Jiřičková ztvárňuje 60. léta v arabské Vogue

Osmadvacetiletá česká modelka zahalená do retro kousků patří mezi nejžádanější modelky světa. Tentokrát ji můžeme spatřit v jedné z verzí nejčtenějšího módního časopisu.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek

Český režisér a umělec Jakub Jahn odstartoval svou výstavu snů

Výstava s názvem SWEET DREAMS přináší nahlédnutí do zákulisí české módní scény. Není to však jen móda, kterou chce umělec divákům představit.  

Celý článek

14. ročník módního večera Fashion Stars Night nás upřímně oslovil

Pražská křižovatka kostel sv. Anny opět ožil módními přehlídkami. Přijali jsme pozvání a šli kouknout na nové kolekce čtyř designérů z Česka a Slovenska.  

Celý článek