dnes je 19.05.2019 a svátek má Ivo

Primark v Česku bude!

Přidat na Seznam.cz
Poptávka v Česku bude konečně vyslyšena. Irové vyslyšeli prosby Čechů a Češek a v Praze otevřou pobočku módního velkoobchodu Primark.

Je to tady, Primark bude v Praze !

A je to konečně tady. Češi už nebudou muset jezdit do Drážďan či do Berlína, aby si nakoupili v populárním módním řetězci Primark. Jeho služby si budou totiž moci užít i u nás v hlavním městě v Praze. Včera o tom informovaly Hospodářské noviny. To, že si Češi o Primark v Praze dlouho říkali, dokazuje i založení facebookové skupiny Chceme Primark v Česku, která si během několika let získala tisíce fanoušků. Primark prodává oblečení, obuv a také potřeby do domácnosti, a to za velmi nízké ceny, často na úkor udržitelnosti módy jako takové. Zákazníkům to však nevadí. Nejoblíbenější podle průzkumů jsou speciální kolekce, které Primark pravidelně obnovuje, na téma různých filmů, knih a počítačových her.

Prodejna se bude nacházet v Květinovém domě

Podle serveru IHned.cz se prodejna bude nacházet v teprve naplánované stavbě - v Květinovém domě na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí. Ten by měl být dostaven v květnu příštího roku. Nebude tak daleko od hlavního nádraží ani centra města. Spekulace o tom, že řetězec bude expandovat i na český trh, se objevila již v roce 2017, nikdo tyto spekulace však nepotvrdil, ani nevyvrátil. Tento týden však zástupce společnosti Primark podepsal nájemní smlouvu. Otevření prodejny je tak na spadnutí.

Expanze obchodu s rychlou módou

Expanze módního řetězce do Česka není žádným překvapením, a bylo to pouze otázkou času. Značka je totiž úspěšná na všech trzích. Letos například plánuje otevřít prodejny v Lublani a Varšavě. Celkově provozuje zhruba 370 obchodů v 11 zemích, mezi nimi v Británii, kde má největší prodejnu, Španělsku, Irsku, Německu či Francii. Oblíbenost tohoto obchodního řetězce konstantně v průzkumech stoupá, avšak i on se potýká s mnoha problémy. Z toho ten největší se týká udržitelnosti. Primark je totiž považován za jednoho z největších hráčů na poli rychlé módy, a je proto často terčem kritiky. Na českém trhu jej ale podle prognóz nečeká nic jiného než úspěch. Primark je totiž u Čechů známý a oblíbený, přestože u nás vůbec pobočku nemá a neprodává produkty ani online.

Aktuálně.cz; IHned.cz; Primark.com; Hospodářské noviny

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ČESKÁ REPUBLIKA PRIMARK PRAHA PRIMARK

Související články

Herečka Kristin Davis ze Sexu ve městě prodává dům za 85 miliónů korun

Známá herečka prodává svůj kalifornský dům v Brentwoodu. Vyhlášená adresa slavných amerických celebrit přijde na desítky miliónů. Jak vypadá luxusní interiér známé herečky, který je obklopen přírodou?

Celý článek

Globální výzva k boji proti klimatickým změnám v podobě výstavy designu

Ožehavé a čím dál více řešené téma globálních klimatických změn se promítá do všech odvětví a oborů. I výstava Cooper Hewitt Design Triennial má poukázat na důležitost daného tématu!

Celý článek

Nadčasové a udržitelné obaly oblečení, kosmetiky a doplňků jsou trendem i nutností

Ekologické, nadčasové, odolné a šetrné k naší planetě jsou nové technologicky vyspělé obaly, které pronikají i do světa módy. Plastům ničících planetu, především oceány, pomalu odzvonilo. Co je nahradí?

Celý článek

Soukromé letadlo Elvise Presley jde do dražby

Mohli bychom hádat, že oblíbenou barvou Krále Rock 'n' Rollu byla red velvet. Tou se obklopil ve svém domě v podobě červených koberců na zdech, ale také do ní stylizoval své soukromé letadlo.

Celý článek

Móda na cestách v Toskánsku - den druhý

Po více jak jedenácti hodinovém spánku jsme se probudili do větrného a zamračeného rána. Dalším problémem byla i nefunkční wifi, což mělo na svědomí nepříznivé počasí. 

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Značka Burberry poprvé do své kampaně obsadila modelku Gigi Hadid

Gigi Hadid poprvé obsadila hlavní roli v módní kampani britské značky Burberry. Při té příležitosti v ní ztvárnila čtyři vzhledy nejenom co se týče módních outfitů.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek