dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Hra s grafikou a geometrií

Grafické téma barevných kombinací zrcadlících se na overalech nebo plošně splývající v jeden obrazec bylo ve výsledku úspěšně provedeno. A to hlavně díky větší velikosti geometrických tvarů, které vynikly právě v dvoj nebo troj barevném provedení. Slušivé a velmi ženské byly růžové transparentní modely, protože lehkost materiálů byla už na oko vnímatelná. O to bylo zajímavější sledovat delikátní konstrukce korzetů a sukní.

Srnka z lesa i latexové dobrodružství

Čistě a nevině působily bílé modely spolu s přírodními ostatky srnky v podobě paroží. Minimalistická bílá vynikla díky odlišným materiálům ve stejném odstínu, ale jiném složení. Růžová nabrala drsnější dojem, když se objevila v latexovém provedení s modrým šněrováním. Studenti ukazovali své vědomosti o látkách a jejich kombinacích naprosto skvěle.

Výlet na měsíc

Bílá působila velmi nevinně, ale díky propracovanému konceptu působila i svůdně. Myšlenka první ženy na měsíci byla svěžím vánkem změny. Spousta lesku, třpytu a metalických odstínů vzalo diváka na odlišnou cestu. Podařené mixování podobných odstínů barev na látkách s dostatečnou dávkou třpytu u každého modelu působilo jako pastva pro oči. Doplňky jako rukavice, kapuce či stříbrná obuv dokreslily look dokonale. Celá kolekce působila profesionálně a talentovaní studenti už nyní ví, jak potěšit náročného milovníka módy. 

Zdroj; mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA UTB ZLÍN ADO PODZIM 2019 STUDENTI MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2019

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek