dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Hra s grafikou a geometrií

Grafické téma barevných kombinací zrcadlících se na overalech nebo plošně splývající v jeden obrazec bylo ve výsledku úspěšně provedeno. A to hlavně díky větší velikosti geometrických tvarů, které vynikly právě v dvoj nebo troj barevném provedení. Slušivé a velmi ženské byly růžové transparentní modely, protože lehkost materiálů byla už na oko vnímatelná. O to bylo zajímavější sledovat delikátní konstrukce korzetů a sukní.

Srnka z lesa i latexové dobrodružství

Čistě a nevině působily bílé modely spolu s přírodními ostatky srnky v podobě paroží. Minimalistická bílá vynikla díky odlišným materiálům ve stejném odstínu, ale jiném složení. Růžová nabrala drsnější dojem, když se objevila v latexovém provedení s modrým šněrováním. Studenti ukazovali své vědomosti o látkách a jejich kombinacích naprosto skvěle.

Výlet na měsíc

Bílá působila velmi nevinně, ale díky propracovanému konceptu působila i svůdně. Myšlenka první ženy na měsíci byla svěžím vánkem změny. Spousta lesku, třpytu a metalických odstínů vzalo diváka na odlišnou cestu. Podařené mixování podobných odstínů barev na látkách s dostatečnou dávkou třpytu u každého modelu působilo jako pastva pro oči. Doplňky jako rukavice, kapuce či stříbrná obuv dokreslily look dokonale. Celá kolekce působila profesionálně a talentovaní studenti už nyní ví, jak potěšit náročného milovníka módy. 

Zdroj; mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA UTB ZLÍN ADO PODZIM 2019 STUDENTI MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2019

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek