dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Hra s grafikou a geometrií

Grafické téma barevných kombinací zrcadlících se na overalech nebo plošně splývající v jeden obrazec bylo ve výsledku úspěšně provedeno. A to hlavně díky větší velikosti geometrických tvarů, které vynikly právě v dvoj nebo troj barevném provedení. Slušivé a velmi ženské byly růžové transparentní modely, protože lehkost materiálů byla už na oko vnímatelná. O to bylo zajímavější sledovat delikátní konstrukce korzetů a sukní.

Srnka z lesa i latexové dobrodružství

Čistě a nevině působily bílé modely spolu s přírodními ostatky srnky v podobě paroží. Minimalistická bílá vynikla díky odlišným materiálům ve stejném odstínu, ale jiném složení. Růžová nabrala drsnější dojem, když se objevila v latexovém provedení s modrým šněrováním. Studenti ukazovali své vědomosti o látkách a jejich kombinacích naprosto skvěle.

Výlet na měsíc

Bílá působila velmi nevinně, ale díky propracovanému konceptu působila i svůdně. Myšlenka první ženy na měsíci byla svěžím vánkem změny. Spousta lesku, třpytu a metalických odstínů vzalo diváka na odlišnou cestu. Podařené mixování podobných odstínů barev na látkách s dostatečnou dávkou třpytu u každého modelu působilo jako pastva pro oči. Doplňky jako rukavice, kapuce či stříbrná obuv dokreslily look dokonale. Celá kolekce působila profesionálně a talentovaní studenti už nyní ví, jak potěšit náročného milovníka módy. 

Zdroj; mbpfw.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA UTB ZLÍN ADO PODZIM 2019 STUDENTI MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2019

Související články

Nejlepší street style outfity z australského týdne módy

V polovině května 2019 probíhal v australském městě Sydney týden módy. Ulice města se rázem proměnily v hotovou promenádu. Jedno je z fotografií patrné: Australané se rozhodně nebojí experimentovat ale také vsadit na osvědčenou klasiku.

Celý článek

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek