dnes je 16.06.2019 a svátek má Zbyněk

Přísně ostrá kolekce Michaela Korse hledá harmonii v dnešním světě

Přidat na Seznam.cz
Věčně optimistický Michael Kors do své nové kolekce vnesl filozofii toho, zda se ve sváru dá najít harmonie.

Michael Kors Collection Resort 2020 vznikla z velké části na základě punkových vzpomínek samotného návrháře z osmdesátých let. Jeho myšlenky však sahají mnohem dál, i do úvah toho, že termín „resort“ je zastaralý až do té míry, že je to hloupé označení. To sice asi jen tak nezměníme, avšak můžeme se nad tím alespoň zamyslet.

„Punk Avenue“, jak je kolekce nazvaná, je vedena s velkým důrazem na krejčovské řemeslo. Návrhář zde ukazuje elegantní  střihy i látky s oblíbenými plédy. Výrazná ramena, ostrá zakončení, volány v pase i sluneční brýle na tvářích modelek při prezentaci působily přísně. Vlastně bychom si punkovou myšlenku módy mohli představit v divočejším pojetí, ale Michael Kors dokáže vždy překvapit.

Dívčí balonové rukávy, široké pásky, geometrické tvary na kabátcích i sakách, na šatech i košilích v základních odstínech bílé, černé, šedé a červené jsou elegantní až lehce usedlé. Zda je to ona hledaná harmonie při tolika světových rozporech, těžko odhadovat.

wwd.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MICHAEL KORS COLLECTION resort 2020 MICHAEL KORS ELEGANCE GEOMETRICKÉ VZORY

Související články

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek

Debutová kolekce značky Refine přináší přitažlivost v saténu

Horké letní dny, vyhřátý podkrovní byt a v něm pohodlí, které vám dopřeje saténová košilka? Umíte si představit něco, co je více sexy?

Celý článek

Pouhých deset modelů v kolekci Diane von Furstenberg hovoří za vše

Diane von Furstenberg miluje potištěné látky plné vzorů, barev a motivů. Často jsou to jen chaoticky namalované čáry, které dávají ten správný výsledek. Ne jinak je tomu v kolekci Resort 2020.

Celý článek