dnes je 05.07.2020

Přísně ostrá kolekce Michaela Korse hledá harmonii v dnešním světě

Přidat na Seznam.cz
Věčně optimistický Michael Kors do své nové kolekce vnesl filozofii toho, zda se ve sváru dá najít harmonie.

Michael Kors Collection Resort 2020 vznikla z velké části na základě punkových vzpomínek samotného návrháře z osmdesátých let. Jeho myšlenky však sahají mnohem dál, i do úvah toho, že termín „resort“ je zastaralý až do té míry, že je to hloupé označení. To sice asi jen tak nezměníme, avšak můžeme se nad tím alespoň zamyslet.

„Punk Avenue“, jak je kolekce nazvaná, je vedena s velkým důrazem na krejčovské řemeslo. Návrhář zde ukazuje elegantní  střihy i látky s oblíbenými plédy. Výrazná ramena, ostrá zakončení, volány v pase i sluneční brýle na tvářích modelek při prezentaci působily přísně. Vlastně bychom si punkovou myšlenku módy mohli představit v divočejším pojetí, ale Michael Kors dokáže vždy překvapit.

Dívčí balonové rukávy, široké pásky, geometrické tvary na kabátcích i sakách, na šatech i košilích v základních odstínech bílé, černé, šedé a červené jsou elegantní až lehce usedlé. Zda je to ona hledaná harmonie při tolika světových rozporech, těžko odhadovat.

wwd.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MICHAEL KORS COLLECTION resort 2020 MICHAEL KORS ELEGANCE GEOMETRICKÉ VZORY

Související články

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek