dnes je 22.08.2019 a svátek má Bohuslav

Přísně ostrá kolekce Michaela Korse hledá harmonii v dnešním světě

Přidat na Seznam.cz
Věčně optimistický Michael Kors do své nové kolekce vnesl filozofii toho, zda se ve sváru dá najít harmonie.

Michael Kors Collection Resort 2020 vznikla z velké části na základě punkových vzpomínek samotného návrháře z osmdesátých let. Jeho myšlenky však sahají mnohem dál, i do úvah toho, že termín „resort“ je zastaralý až do té míry, že je to hloupé označení. To sice asi jen tak nezměníme, avšak můžeme se nad tím alespoň zamyslet.

„Punk Avenue“, jak je kolekce nazvaná, je vedena s velkým důrazem na krejčovské řemeslo. Návrhář zde ukazuje elegantní  střihy i látky s oblíbenými plédy. Výrazná ramena, ostrá zakončení, volány v pase i sluneční brýle na tvářích modelek při prezentaci působily přísně. Vlastně bychom si punkovou myšlenku módy mohli představit v divočejším pojetí, ale Michael Kors dokáže vždy překvapit.

Dívčí balonové rukávy, široké pásky, geometrické tvary na kabátcích i sakách, na šatech i košilích v základních odstínech bílé, černé, šedé a červené jsou elegantní až lehce usedlé. Zda je to ona hledaná harmonie při tolika světových rozporech, těžko odhadovat.

wwd.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MICHAEL KORS COLLECTION resort 2020 MICHAEL KORS ELEGANCE GEOMETRICKÉ VZORY

Související články

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek