dnes je 09.12.2021 a svátek má Vratislav

Proč muži milují dlouhé vlasy?

Přidat na Seznam.cz
Vlasy jsou korunou krásy. Dlouhé vlasy byly a stále jsou přirovnávány k ženskému půvabu. I když se trendy mění, tak dlouhé vlasy zůstávají. Proč tomu tak je a co si o tom myslí muži?

zdroj: pexels.com

Nejenom, že vlasy ovlivňují náš vzhled, ale také vnímání sebe samých. Bohatá hříva působí velmi žensky a jemně, zatímco krátké vlasy vyzařují spíše mužské vibrace a dominantnost.

Dlouhé, nebo krátké

Už v dávné minulosti nosily ženy dlouhé vlasy sepnuté v různé dobové účesy. Naštěstí žijeme v období silné emancipace a většina žen na celém světě mohou nosit, co jen chtějí. Ať už je to krátký sestřih, mikádo, dlouhé vlasy nebo vyholená hlava. Většina mužů se stále přiklání k delším vlasům, a to z toho důvodu, že ženy s krátkými vlasy působí více mužněji, než by si partner mohl přát. Z psychologického hlediska je to jakýsi komplex preferující dlouhé vlasy, aby muž mohl poukázat na svou dominanci a jemnost stránky přenechat na ženě.

zdroj: pexels.com

Tak trochu diskriminace

Přesto existují určitá pravidla, která jen tak někdo nepřekročí. Viděli jste například ženu v pozici ředitelky společnosti, která by měla vyholenou hlavu nebo dredy? Možná až na nějaké výjimky je to spíše stále nepřijatelné. Doba se mění každým dnem, tak uvidíme, jak tomu bude například za dalších 50 let.

zdroj: pexels.com

Názory mužů

U nás máme nepěkné rčení, které říká:“ Dlouhé vlasy, krátký rozum“. Tak co si o tom myslí muži?

zdroj: pexels.com

„Měl jsem vždycky ženy, které měly dlouhé vlasy, prostě mě to přitahuje. Na druhou stranu si žena může nosit co chce a vlasy nejsou tolik podstatné jako to, co má v hlavě,“ Martin 29 let

„Dlouhé vlasy vidím jako znak ženskosti a zbožňuju, když si s vlasy můžu hrát. Ženy s krátkými vlasy na mě působí spíše mužněji. Vždycky jsem se ohlížel za dlouhými vlasy, proto stojím za názorem, že právě vlasy tvoří největší část ženské krásy,“ Dalibor 32 let

„Určitě mě více přitahují delší vlasy, než když je holka ostříhaná na kluka. Ale je mi to vlastně docela jedno,“ Lukáš 25 let

„Moje manželka mě zaujala na první pohled svoji krásnou barvou vlasů. I kdyby je měla ostříhané na ježka nebo dlouhé po pás, nezáleželo by na tom. Vlasy jsou jen zkrášlující prvek,“ Vladislav 40 let

Přidat na Seznam.cz
DLOUHÉ VLASY VLASY KRÁSNÉ VLASY CO SI MYSLÍ MUŽI NÁZOR MUŽŮ KRÁTKÉ MIKÁDO POLODLOUHÉ VLASY PROČ MÍT DLOUHÉ VLASY

Související články

Vlasy s mokrým efektem jako svěží letní trend

Vlasy s mokrým efektem. Další z letních trendů, které stojí za to vyzkoušet. Máme pro vás několik tipů, jak takového stylingu lehce a rychle docílit.

Celý článek

MICHAL ZAPOMĚL: Styl je odvaha být sám sebou

Pokud si myslíte, že když jdete dělat rozhovor s jedním z nejlepších kadeřníků této země, bude řeč hlavně o barvách a trendech, jste na omylu. Postupem času totiž zjistíte, že Michal Zapoměl je jiný. Jeho čistota a inspirativnost vás vtáhne a vy máte pocit, že každou jeho větu si musíte zapamatovat. 

Celý článek

Vlasové doplňky: Jak chránit vlasy před sluncem a větrem

Teplé počasí pomalu začíná a je nutné se na jarní a letní sezónu připravit. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Víte, jak si správně chránit vlasy i pokožku před sluncem a větrem?

Celý článek

10 účesů, které zvládnete i doma

Možná už vás nebaví každé ráno zamotat vlasy do drdolu nebo jen vyčesat culík. Dali jsme dohromady deset jednoduchých účesů, které zvládnete během chvíle i doma.

Celý článek

Jak upravit ofinu doma

S ofinou to není lehké, ale co si budeme povídat, ten efekt stojí zato. Jednoduchá úprava ofiny ve vaší koupelně s výsledkem jako z kadeřnictví. Pojďte to zkusit s námi. 

Celý článek

5 trendy účesů, které ovládly Instagram

Řekněme si narovinu, že život v karanténě není úplná výhra. Ale na všem se dají najít pozitiva! Máme více času samy na sebe, a to můžeme skvěle využít v náš prospěch. Sociální sítě a zejména pak Instagram se začaly plnit novými trendy účesy, kterými se může inspirovat každá z nás. Díky nim po lockdownu zazáříte! 

Celý článek

3 skvělé způsoby, jak si navlnit a zároveň nezničit vlasy

Která žena by nechtěla krásné přirozené lokny přímo po probuzení? Pokud vás příroda neobdarovala dokonale kudrnatou kšticí, tak nezoufejte. Nádherné vlnky si můžete udělat i bez použití kulmy.

Celý článek

Trendy společenské účesy pro rok 2021

Přestože je současná doba velmi nejistá a nikdo neví, jak bohatý bude kulturní program v příštím roce, my věříme, že tipy na trendy společenské účesy se hodí vždy! V kurzu bude opět uhlazený minimalismus i romantický boho styl. V hlavní roli jsou čelenky, sponky a pozor – taky sušené květy a obilniny!

Celý článek