dnes je 15.07.2020 a svátek má Jindřich

Proč muži milují dlouhé vlasy?

Přidat na Seznam.cz
Vlasy jsou korunou krásy. Dlouhé vlasy byly a stále jsou přirovnávány k ženskému půvabu. I když se trendy mění, tak dlouhé vlasy zůstávají. Proč tomu tak je a co si o tom myslí muži?

zdroj: pexels.com

Nejenom, že vlasy ovlivňují náš vzhled, ale také vnímání sebe samých. Bohatá hříva působí velmi žensky a jemně, zatímco krátké vlasy vyzařují spíše mužské vibrace a dominantnost.

Dlouhé, nebo krátké

Už v dávné minulosti nosily ženy dlouhé vlasy sepnuté v různé dobové účesy. Naštěstí žijeme v období silné emancipace a většina žen na celém světě mohou nosit, co jen chtějí. Ať už je to krátký sestřih, mikádo, dlouhé vlasy nebo vyholená hlava. Většina mužů se stále přiklání k delším vlasům, a to z toho důvodu, že ženy s krátkými vlasy působí více mužněji, než by si partner mohl přát. Z psychologického hlediska je to jakýsi komplex preferující dlouhé vlasy, aby muž mohl poukázat na svou dominanci a jemnost stránky přenechat na ženě.

zdroj: pexels.com

Tak trochu diskriminace

Přesto existují určitá pravidla, která jen tak někdo nepřekročí. Viděli jste například ženu v pozici ředitelky společnosti, která by měla vyholenou hlavu nebo dredy? Možná až na nějaké výjimky je to spíše stále nepřijatelné. Doba se mění každým dnem, tak uvidíme, jak tomu bude například za dalších 50 let.

zdroj: pexels.com

Názory mužů

U nás máme nepěkné rčení, které říká:“ Dlouhé vlasy, krátký rozum“. Tak co si o tom myslí muži?

zdroj: pexels.com

„Měl jsem vždycky ženy, které měly dlouhé vlasy, prostě mě to přitahuje. Na druhou stranu si žena může nosit co chce a vlasy nejsou tolik podstatné jako to, co má v hlavě,“ Martin 29 let

„Dlouhé vlasy vidím jako znak ženskosti a zbožňuju, když si s vlasy můžu hrát. Ženy s krátkými vlasy na mě působí spíše mužněji. Vždycky jsem se ohlížel za dlouhými vlasy, proto stojím za názorem, že právě vlasy tvoří největší část ženské krásy,“ Dalibor 32 let

„Určitě mě více přitahují delší vlasy, než když je holka ostříhaná na kluka. Ale je mi to vlastně docela jedno,“ Lukáš 25 let

„Moje manželka mě zaujala na první pohled svoji krásnou barvou vlasů. I kdyby je měla ostříhané na ježka nebo dlouhé po pás, nezáleželo by na tom. Vlasy jsou jen zkrášlující prvek,“ Vladislav 40 let

Přidat na Seznam.cz
DLOUHÉ VLASY VLASY KRÁSNÉ VLASY CO SI MYSLÍ MUŽI NÁZOR MUŽŮ KRÁTKÉ MIKÁDO POLODLOUHÉ VLASY PROČ MÍT DLOUHÉ VLASY

Související články

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Jak si udělat krásné lokny hned dvěma způsoby

Udělat si krásné romantické kudrliny není jen tak, a my vám poradíme, jak je vykouzlit s kulmou nebo žehličkou. Provedeme vás krok za krokem, jediné, co potřebujete je trocha zručnosti, času a odhodlání.

Celý článek

Trendy a jednoduché účesy na jakoukoliv příležitost

Čeká vás rodinná oslava, večírek nebo dokonce svatba? Plesová sezóna už začala a vy si lámete hlavu nad tím, jak vytvořit elegantní a krásný účes. Podívejte se na naše jednoduché tipy a návody.

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

5 tipů, jak upravit dlouhé vlasy

Máte dlouhé vlasy, ale došla vám inspirace na rychlou a jednoduchou úpravu? Máme pro vás několik tipů na účesy, které si zamilujete.

Celý článek

Dámská platinová blond a jak ji nosit

Platinová blond je opět na výsluní. Nebudeme vám lhát i nám se tento trend líbí. Pokud i vy toužíte po změně, máme pro vás inspiraci, jak hvězdně tuto barvu nosit.

Celý článek

Nejvíce trendy účesy pro polodlouhé vlasy

Trendem letošního roku byly polodlouhé vlasy a mikáda. Co přinese nový rok, kde hledat inspiraci a jaký účes zvolit? 

Celý článek

Beauty trendy pařížského fashion weeku

Nejlepší beauty trendy z přehlídkových mol pařížského fashion weeku, které si zamilujete, ale také hravě vykouzlíte i v domácích podmínkách. Slibujeme!

Celý článek