dnes je 08.04.2020 a svátek má Ema

Proč nakupovat v second handech

Přidat na Seznam.cz
Jsou lidé, kteří by nikdy do sekáče ani nevkročili a existují také ti, kteří těmito obchody žijí. To, že máte rádi módu ještě neznamená, že musíte neustále utrácet spoustu peněz a pořizovat si nejnovější kousky. 

Ať už mluvíme o second handu, vintage nebo bazaru, je to prostě oblečení z druhé ruky. Nejste velkým fanouškem? Tady je pár zajímavých důvodů, proč začít nakupovat v těchto obchodech.

Ekologie versus móda

Na prvním místě je důležité zmínit ekologické hledisko. Možná si říkáte, že móda s ekologií nejdou dohromady, ale to není tak úplně pravda. Pravým kožešinám pomalu odzvonilo a sami návrháři a velké řetězce začínají přemýšlet o udržitelnějším a šetrnějším řešení pro naši přírodu. Pokud oblečení putuje od majitele k majiteli, tak nevzniká odpad z výroby nového kusu.

Příznivé ceny

Dalším důvodem k radosti mnohých je cena. Ulovíte zde i značkové a krásné věci za babku. Může to být řešení pro matky samoživitelky, které se rády oblékají, ale nemají dostatek peněz. Nebo pro studenty, kteří se chtějí stylově oblékat, ale mají jen pár korun.

Originalita a dobročinnost

Co je velkým plusem v sekáčích, je právě originalita. Nenajdete zde stejné kousky, takže na ulici s vaším úlovkem jen tak někoho nepotkáte. Například v zahraničí jsou second handy hodně rozšířené a jsou také založeny na dobročinnosti. Nákupem zboží tak můžete udělat dobrý skutek, a to se přece počítá!

Chemikálie a kvalita

Zdraví škodlivé chemikálie jsou na všech nových kouscích. Chemikálie se z oblečení vymývají, z čehož vyplývá, že oblečení ze second handu je pro nás lepší a zdravější než z klasických obchodů. S kvalitou je to mnohdy ošemetné, můžete narazit na vytahané kousky se žmolky, ale také na ty kvalitní, které se neseperou nebo neztratí svou barvu, protože se pravděpodobně už v minulosti praly. Oblečení tedy nezmění tvar a nemusíte se obávat, že po vyprání by byl úlovek k vyhození.

Zdroj foto: Pixbay.com, Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
SECOND HAND KDE NAKUPOVAT VINTAGE TIPY REDAKCE SEKÁČE NÁKUPY A OBCHOD MÓDA

Související články

Reebok a Victoria Beckham již potřetí

Rok se s rokem sešel a my vám opět oznamujeme, že vznikla další, již třetí kolekce sportovní značky Reebok ve spolupráci s Victorií Beckham. A opět je z čeho vybírat.

Celý článek

Letní kolekce značky TONAK přináší lásku k tradici, řemeslu i přírodě

Nová kolekce spojuje klasické kořeny řemesla s aktuálním tématem udržitelnosti, etiky a celkového pojetí SLOW fashion.

Celý článek

Pyžamo jako součást vašeho outfitu

Pyžamo je vhodné nejen na večerní relax a přípravu ke spánku, ale také může skvěle posloužit jako pohodlná součást vašeho každodenního outfitu. Že nevěříte?

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Módní inspirace: Denimová sukně v hlavní roli

Možná vás překvapí na kolik způsobů lze denimovou sukni nosit. Hodí se na formální denní schůzky, jako super street stylový kousek, ale také poslouží jako čistá elegance.

Celý článek

Jak se obléknout na video meeting

I když je situace u nás i ve světě velmi vážná, jsou chvíle, kdy musíme pracovat na plné obrátky, a dnes rozhodně více než kdy dříve pomocí videohovorů. Víte, jak se na takový online meeting obléknout? My jsme se zeptali osobní stylistky Alžběty Mátyásové.

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Ruční napařovač prádlo dezinfikuje, zbaví ho pachů a perfektně upraví za pár vteřin

Už žádné nežádoucí záhyby na oblečení! Je tu snadné řešení, jak si za 15 vteřin upravit pomačkanou halenku, košili nebo třeba vlněný kabát!

Celý článek