dnes je 02.07.2020 a svátek má Patricie

Proč nakupovat v second handech

Přidat na Seznam.cz
Jsou lidé, kteří by nikdy do sekáče ani nevkročili a existují také ti, kteří těmito obchody žijí. To, že máte rádi módu ještě neznamená, že musíte neustále utrácet spoustu peněz a pořizovat si nejnovější kousky. 

Ať už mluvíme o second handu, vintage nebo bazaru, je to prostě oblečení z druhé ruky. Nejste velkým fanouškem? Tady je pár zajímavých důvodů, proč začít nakupovat v těchto obchodech.

Ekologie versus móda

Na prvním místě je důležité zmínit ekologické hledisko. Možná si říkáte, že móda s ekologií nejdou dohromady, ale to není tak úplně pravda. Pravým kožešinám pomalu odzvonilo a sami návrháři a velké řetězce začínají přemýšlet o udržitelnějším a šetrnějším řešení pro naši přírodu. Pokud oblečení putuje od majitele k majiteli, tak nevzniká odpad z výroby nového kusu.

Příznivé ceny

Dalším důvodem k radosti mnohých je cena. Ulovíte zde i značkové a krásné věci za babku. Může to být řešení pro matky samoživitelky, které se rády oblékají, ale nemají dostatek peněz. Nebo pro studenty, kteří se chtějí stylově oblékat, ale mají jen pár korun.

Originalita a dobročinnost

Co je velkým plusem v sekáčích, je právě originalita. Nenajdete zde stejné kousky, takže na ulici s vaším úlovkem jen tak někoho nepotkáte. Například v zahraničí jsou second handy hodně rozšířené a jsou také založeny na dobročinnosti. Nákupem zboží tak můžete udělat dobrý skutek, a to se přece počítá!

Chemikálie a kvalita

Zdraví škodlivé chemikálie jsou na všech nových kouscích. Chemikálie se z oblečení vymývají, z čehož vyplývá, že oblečení ze second handu je pro nás lepší a zdravější než z klasických obchodů. S kvalitou je to mnohdy ošemetné, můžete narazit na vytahané kousky se žmolky, ale také na ty kvalitní, které se neseperou nebo neztratí svou barvu, protože se pravděpodobně už v minulosti praly. Oblečení tedy nezmění tvar a nemusíte se obávat, že po vyprání by byl úlovek k vyhození.

Zdroj foto: Pixbay.com, Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
SECOND HAND KDE NAKUPOVAT VINTAGE TIPY REDAKCE SEKÁČE NÁKUPY A OBCHOD MÓDA

Související články

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

O těchto značkách spodního prádla musíte vědět

Spodní prádlo je velice často spojováno spíše s výjimečnými příležitostmi, ať už je to první rande nebo Valentýn, ale podle nás by měl být pro ženu výjimečný každý den a k tomu právě spodní prádlo rozhodně patří.

Celý článek

Letní kousky, ve kterých se blýsknete i na dovolené v tuzemsku

Letošní dovolená možná bude trochu jiná než ty předešlé, ale nic to nemění na tom, že si ji jistě všichni i tak užijeme. Co si tedy letos pořídit na dovolenou po tuzemsku nebo i k moři.

Celý článek

Kolekce náramků ALOve Iluze by Bára Nesvadbová pomáhá pětileté Leonce

Známá spisovatelka Bára Nesvadbová se spojila prostřednictvím svého nadačního fondu Be Charity s klenotnickou značkou ALOve a vytvořila kolekci náramků, které pomohou statečné Leonce, která se snaží vyhrát svůj boj za svobodnými krůčky.

Celý článek

Co zabalit na léto? Nezapomeňte na kontaktní čočky a sluneční brýle!

Dovolená klepe na dveře, a tak přemýšlíme, co si sbalit na cesty. Kosmetika a oblečení jsou samozřejmostí, ale jak myslíte na své oči? Zrakem vnímáte až 80 % informací a během volna si všechny vjemy chcete užít dvojnásob.

Celý článek

Zkraťte si hledání módních kousků na internetu pomocí módního vyhledávače Vildo.cz

Může se zdát, že internet nabízí opravdu vše, na co si pomyslíme. Vlastně v určitém slova smyslu ano, mnohdy však nepřeberná nabídka hledání daného zboží protahuje, až zákazníka odradí. Vyzkoušejte novou službu, která vám ušetří čas i peníze.

 

Celý článek

Česká značka Circlle představuje kolekci plnou zemských živlů

Česká sportovní značka oblečení vás se svou novou kolekcí přesvědčí o tom, že právě tohle oblečení unosíte na mnoho jiných sportovních aktivit než jenom na jógu.

Celý článek