dnes je 25.02.2021 a svátek má Liliana

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Přidat na Seznam.cz
Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

zdroj: pexels.com

Dokonalé a bezproblémové vztahy vídáme ve filmech a z toho usuzujeme, že ten náš není to pravé ořechové. Je tomu opravdu tak? Stojí váš vztah za starou belu? Pokud je vaše odpověď jednoznačné ano, tak z jakého důvodu ve vztahu stále přetrváváte?

Nefunkční vztah

Je to vlastně jednoduché, když vám něco nevyhovuje, máte odejít. Proč tomu tak není? Většina lidí věří, že hlavním důvodem přetrvávání v nefunkčním vztahu je zvyk. Jste už na svého partnera nebo partnerku tak zvyklí, že to nechcete měnit. Pocit z něčeho nového vás děsí a raději zůstáváte ve známých vodách na úkor pochybností i vlastního štěstí. Lidé, kteří nedokážou svůj špatný vztah rozseknout se bojí také samoty. Obávají se možné situace, že už jiného životního partnera nepotkají a zůstanou sami.

zdroj: pexels.com

Poslední šance

Buď jste tuto frázi již použili nebo slyšeli: „Pokud se tohle nezmění, už opravdu odejdu, dávám ti poslední šanci“. Z posledních šancí se pak stává donekonečna ohrané klišé. Pokud se něco nezměnilo doteď, tak je nepravděpodobné, že se to změní po vaší výhrůžce.

zdroj: pexels.com

Zůstat či nezůstat

Je možné, že vás ve vztahu drží děti, finance nebo jiné závazky. Snažíte se své děti ochránit před traumatem, ale dítě dokáže vnímat i nefunkční vztah rodičů, který napáchá větší škody, než kdyby se partneři rozešli. V případě, že se nacházíte ve špatném vztahu, ale chybí vám síla odejít, tak se zamyslete. Proč zůstávám a co z toho mám? O vztah stojí bojovat pouze v situaci, když máte oba stejné plány do budoucna, lásku i pochopení. V opačném případě jen plýtváte svým časem.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VZTAHY KRÁSNÝ VZTAH JAK NA PEVNÝ VZTAH PROČ ZŮSTÁVÁME NEFUNKČNÍ VZTAH BOLEST RADY REDAKCE

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

Nákupní tip: příroda, bylinky i hojivé účinky v podobě přírodní kosmetiky

Jak už jsme avizovali na začátku února, sebeláska i láskám k druhým provází měsíc únor od začátku do konce. Nadělte si trošku radosti díky přírodní kosmetice.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Máte rádi dobrou kávu a chcete si ji vychutnat v pohodlí domova? Vyzkoušejte kapsle STARBUCKS

Každý milovník kávy ví, že STARBUCKS je na vrcholu kvalitních horkých nápojů. A co teprve STARBUCKS by NESPRESSO®, kávové kapsle, za kterými nemusíte nikam chodit a vychutnáte si je v pohodlí svého domova. Pojďte se s nimi pořádně seznámit.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek