dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Přidat na Seznam.cz
Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

zdroj: pexels.com

Dokonalé a bezproblémové vztahy vídáme ve filmech a z toho usuzujeme, že ten náš není to pravé ořechové. Je tomu opravdu tak? Stojí váš vztah za starou belu? Pokud je vaše odpověď jednoznačné ano, tak z jakého důvodu ve vztahu stále přetrváváte?

Nefunkční vztah

Je to vlastně jednoduché, když vám něco nevyhovuje, máte odejít. Proč tomu tak není? Většina lidí věří, že hlavním důvodem přetrvávání v nefunkčním vztahu je zvyk. Jste už na svého partnera nebo partnerku tak zvyklí, že to nechcete měnit. Pocit z něčeho nového vás děsí a raději zůstáváte ve známých vodách na úkor pochybností i vlastního štěstí. Lidé, kteří nedokážou svůj špatný vztah rozseknout se bojí také samoty. Obávají se možné situace, že už jiného životního partnera nepotkají a zůstanou sami.

zdroj: pexels.com

Poslední šance

Buď jste tuto frázi již použili nebo slyšeli: „Pokud se tohle nezmění, už opravdu odejdu, dávám ti poslední šanci“. Z posledních šancí se pak stává donekonečna ohrané klišé. Pokud se něco nezměnilo doteď, tak je nepravděpodobné, že se to změní po vaší výhrůžce.

zdroj: pexels.com

Zůstat či nezůstat

Je možné, že vás ve vztahu drží děti, finance nebo jiné závazky. Snažíte se své děti ochránit před traumatem, ale dítě dokáže vnímat i nefunkční vztah rodičů, který napáchá větší škody, než kdyby se partneři rozešli. V případě, že se nacházíte ve špatném vztahu, ale chybí vám síla odejít, tak se zamyslete. Proč zůstávám a co z toho mám? O vztah stojí bojovat pouze v situaci, když máte oba stejné plány do budoucna, lásku i pochopení. V opačném případě jen plýtváte svým časem.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VZTAHY KRÁSNÝ VZTAH JAK NA PEVNÝ VZTAH PROČ ZŮSTÁVÁME NEFUNKČNÍ VZTAH BOLEST RADY REDAKCE

Související články

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Aktivní dovolená v Čechách? Jedině Lipno!

Toto léto bude většina z nás zřejmě trávit dovolenou objevováním nových míst v Česku. To ale rozhodně neznamená, že letos bude nuda. I bez moře a exotiky si můžete užít spoustu zábavy, poznat nová místa, a ještě si zasportovat. Máme pro vás tip na aktivní dovolenou v Čechách – zajeďte si na Lipno!

Celý článek