dnes je 26.11.2020 a svátek má Artur

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Přidat na Seznam.cz
Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

zdroj: pexels.com

Dokonalé a bezproblémové vztahy vídáme ve filmech a z toho usuzujeme, že ten náš není to pravé ořechové. Je tomu opravdu tak? Stojí váš vztah za starou belu? Pokud je vaše odpověď jednoznačné ano, tak z jakého důvodu ve vztahu stále přetrváváte?

Nefunkční vztah

Je to vlastně jednoduché, když vám něco nevyhovuje, máte odejít. Proč tomu tak není? Většina lidí věří, že hlavním důvodem přetrvávání v nefunkčním vztahu je zvyk. Jste už na svého partnera nebo partnerku tak zvyklí, že to nechcete měnit. Pocit z něčeho nového vás děsí a raději zůstáváte ve známých vodách na úkor pochybností i vlastního štěstí. Lidé, kteří nedokážou svůj špatný vztah rozseknout se bojí také samoty. Obávají se možné situace, že už jiného životního partnera nepotkají a zůstanou sami.

zdroj: pexels.com

Poslední šance

Buď jste tuto frázi již použili nebo slyšeli: „Pokud se tohle nezmění, už opravdu odejdu, dávám ti poslední šanci“. Z posledních šancí se pak stává donekonečna ohrané klišé. Pokud se něco nezměnilo doteď, tak je nepravděpodobné, že se to změní po vaší výhrůžce.

zdroj: pexels.com

Zůstat či nezůstat

Je možné, že vás ve vztahu drží děti, finance nebo jiné závazky. Snažíte se své děti ochránit před traumatem, ale dítě dokáže vnímat i nefunkční vztah rodičů, který napáchá větší škody, než kdyby se partneři rozešli. V případě, že se nacházíte ve špatném vztahu, ale chybí vám síla odejít, tak se zamyslete. Proč zůstávám a co z toho mám? O vztah stojí bojovat pouze v situaci, když máte oba stejné plány do budoucna, lásku i pochopení. V opačném případě jen plýtváte svým časem.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VZTAHY KRÁSNÝ VZTAH JAK NA PEVNÝ VZTAH PROČ ZŮSTÁVÁME NEFUNKČNÍ VZTAH BOLEST RADY REDAKCE

Související články

Markéta Folberová: Mým cílem bylo vytvořit kabelku, kterou budu sama ráda nosit každý den

Z malé myšlenky vznikla značka, která s úspěchem dobývá český módní trh. FOLBEUR kabelky jsou kvalitní, krásné a praktické. A přesto, že začátky nebyly snadné, ušla jejich autorka Markéta Folberová již velký kus cesty. S obdivem smekáme a přinášíme rozhovor nejenom o tom, jak vznikla první "FOLBEURKA".

Celý článek

V šatníku budoucí viceprezidentky Spojených států Kamaly Harrisové

V USA je již dávno dobojováno. Prezidentské volby mají svého vítěze a tento výsledek podle expertů nic již nezmění. Americká média vyhlásila vítězem prezidentských voleb Joa Bidena, viceprezidentkou pak byla zvolena Kamala Harrisová. Seznamte se s námi s šatníkem první ženy viceprezidentky Spojených států amerických.

Celý článek

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

Každý během života mění své názory, ale i módní trendy, proč tomu tak je?

Móda i názory se během života mění. Člověk se vyvíjí, a tak i jeho vkus a priority s ním. Móda se střídá v našem životě možná více než si uvědomujeme. Začíná to v dětství a končí stářím.

Celý článek

Jak připravit dokonalý horký nápoj? Začněte tím, že voda je matkou čaje

Zachumlat se pod deku s napínavou knížkou a kvalitním čajem nebo kávou, to je to, po čem v chladných měsících nezřídka zatoužíme. Jak si připravit dokonalý horký nápoj? Jak praví čínské přísloví: „Voda je matkou čaje“.

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek

Marketing módních značek jako nejlepší přítel klasického umění

Moderní reklama se stále častěji prolíná s uměleckým světem. Zvláště marketéři, pracující pro velké francouzské či italské módní domy, se s oblibou nechávají inspirovat díly francouzských či italských renesančních umělců. Ponořte se s námi do příběhů nejúspěšnějších marketingových kampaní módních domů. Uhádnete, jakým uměleckým dílem jsou inspirované?

Celý článek