dnes je 17.05.2022 a svátek má Aneta

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Přidat na Seznam.cz
Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

foto se svolením NYFW

Kolekce svou barevností i stylem střihu předpovídala neopakovatelný zážitek pro návštěvníky New York Fashion Week. Jakoby se návrhář Tom Ford snažil vymezit proti sociální izolaci, která zasáhla během pandemie prakticky celý svět. Jeho kolekce je barevná tak, že každý model je naprosto snadno identifikovatelný v jakémkoli prostředí. Sportovní střihy navíc přímo vybízí k venkovním aktivitám. Aby bylo oblečení pohodlnější, pohrál si návrhář kromě sportovních střihů také s oversize stylem, který spojil s elegantními materiály - hedvábím a saténem.

foto se svolením NYFW

"V dnešní době je fotogenické oblečení takové, které nepůsobí nesměle. Proto je má kolekce sice jednoduchá ve svém střihu, ale ne ve svém dopadu. Myslím, že toto je nadějná kolekce ve chvíli, kdy všichni potřebujeme naději. Potřebujeme ji více než kdy dříve," řekl návrhář Tom Ford pro magazín Vogue.

foto se svolením NYFW

Přehlídka se konala v divadle Davida Kocha v Lincolnově centru. Obvykle je taková show považována za událost s nutností dress code - black tie. Tom Ford ale chtěl tento koncept rozstřelit, a to jak na přehlídkovém mole, tak i v obecenstvu. Podle tohoto slavného návrháře totiž v budoucnu nebude gala oblékání tak konvenční jako dnes. Flitry, třpytky, zvířecí vzory, džínový materiál, zlaté a metalické detaily jsou podle něj hudbou budoucnosti formálního oblékání.

foto se svolením NYFW

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NYFW 2021 TOM FORD

Související články

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

Celý článek

Jason Wu ve své podzimní kolekci na NYFW cílil na ultra-ženskou siluetu

Občas zapomínáme, že i obyčejné kousky mohou být zajímavé, což nám připomněl návrhář Jason Wu v rámci New York Fashion Weeku.

Celý článek

Francouzský designér navrhl kolekci pro JK Klett s názvem Black and White by Dorian Meyer

Úspěšná návrhářka Jitka Klett do svého týmu na půl roku přizvala mladého designéra z Francie. Jak se Dorianovi líbila stáž v Česku a co by rád z české módy přiblížil Francouzkám?

Celý článek