dnes je 09.12.2021 a svátek má Vratislav

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Přidat na Seznam.cz
Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

foto se svolením NYFW

Kolekce svou barevností i stylem střihu předpovídala neopakovatelný zážitek pro návštěvníky New York Fashion Week. Jakoby se návrhář Tom Ford snažil vymezit proti sociální izolaci, která zasáhla během pandemie prakticky celý svět. Jeho kolekce je barevná tak, že každý model je naprosto snadno identifikovatelný v jakémkoli prostředí. Sportovní střihy navíc přímo vybízí k venkovním aktivitám. Aby bylo oblečení pohodlnější, pohrál si návrhář kromě sportovních střihů také s oversize stylem, který spojil s elegantními materiály - hedvábím a saténem.

foto se svolením NYFW

"V dnešní době je fotogenické oblečení takové, které nepůsobí nesměle. Proto je má kolekce sice jednoduchá ve svém střihu, ale ne ve svém dopadu. Myslím, že toto je nadějná kolekce ve chvíli, kdy všichni potřebujeme naději. Potřebujeme ji více než kdy dříve," řekl návrhář Tom Ford pro magazín Vogue.

foto se svolením NYFW

Přehlídka se konala v divadle Davida Kocha v Lincolnově centru. Obvykle je taková show považována za událost s nutností dress code - black tie. Tom Ford ale chtěl tento koncept rozstřelit, a to jak na přehlídkovém mole, tak i v obecenstvu. Podle tohoto slavného návrháře totiž v budoucnu nebude gala oblékání tak konvenční jako dnes. Flitry, třpytky, zvířecí vzory, džínový materiál, zlaté a metalické detaily jsou podle něj hudbou budoucnosti formálního oblékání.

foto se svolením NYFW

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NYFW 2021 TOM FORD

Související články

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Anna Ewers září v nejnovější kampani značky Zimmermann. Kromě elegantně-kouzelné módy představuje i krásy Řecka

Německá modelka zachycená s pozadím moře a přístavem plných lodí vyhlíží nejenom elegantní módu značky Zimmermann, ale také krásy řeckého ostrova Hydra.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek