dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Přidat na Seznam.cz
Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

foto se svolením NYFW

Kolekce svou barevností i stylem střihu předpovídala neopakovatelný zážitek pro návštěvníky New York Fashion Week. Jakoby se návrhář Tom Ford snažil vymezit proti sociální izolaci, která zasáhla během pandemie prakticky celý svět. Jeho kolekce je barevná tak, že každý model je naprosto snadno identifikovatelný v jakémkoli prostředí. Sportovní střihy navíc přímo vybízí k venkovním aktivitám. Aby bylo oblečení pohodlnější, pohrál si návrhář kromě sportovních střihů také s oversize stylem, který spojil s elegantními materiály - hedvábím a saténem.

foto se svolením NYFW

"V dnešní době je fotogenické oblečení takové, které nepůsobí nesměle. Proto je má kolekce sice jednoduchá ve svém střihu, ale ne ve svém dopadu. Myslím, že toto je nadějná kolekce ve chvíli, kdy všichni potřebujeme naději. Potřebujeme ji více než kdy dříve," řekl návrhář Tom Ford pro magazín Vogue.

foto se svolením NYFW

Přehlídka se konala v divadle Davida Kocha v Lincolnově centru. Obvykle je taková show považována za událost s nutností dress code - black tie. Tom Ford ale chtěl tento koncept rozstřelit, a to jak na přehlídkovém mole, tak i v obecenstvu. Podle tohoto slavného návrháře totiž v budoucnu nebude gala oblékání tak konvenční jako dnes. Flitry, třpytky, zvířecí vzory, džínový materiál, zlaté a metalické detaily jsou podle něj hudbou budoucnosti formálního oblékání.

foto se svolením NYFW

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NYFW 2021 TOM FORD

Související články

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek

Nedělní odpoledne bude patřit mladým talentům. Svou práci na MBPFW představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnátek

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí vedle známých jmen i řadu zástupců nastupující generace mladých designérů. Historicky poprvé se na MBPFW budou prezentovat finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal.

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství? 

Celý článek