dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Přidat na Seznam.cz
Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

foto se svolením NYFW

Kolekce svou barevností i stylem střihu předpovídala neopakovatelný zážitek pro návštěvníky New York Fashion Week. Jakoby se návrhář Tom Ford snažil vymezit proti sociální izolaci, která zasáhla během pandemie prakticky celý svět. Jeho kolekce je barevná tak, že každý model je naprosto snadno identifikovatelný v jakémkoli prostředí. Sportovní střihy navíc přímo vybízí k venkovním aktivitám. Aby bylo oblečení pohodlnější, pohrál si návrhář kromě sportovních střihů také s oversize stylem, který spojil s elegantními materiály - hedvábím a saténem.

foto se svolením NYFW

"V dnešní době je fotogenické oblečení takové, které nepůsobí nesměle. Proto je má kolekce sice jednoduchá ve svém střihu, ale ne ve svém dopadu. Myslím, že toto je nadějná kolekce ve chvíli, kdy všichni potřebujeme naději. Potřebujeme ji více než kdy dříve," řekl návrhář Tom Ford pro magazín Vogue.

foto se svolením NYFW

Přehlídka se konala v divadle Davida Kocha v Lincolnově centru. Obvykle je taková show považována za událost s nutností dress code - black tie. Tom Ford ale chtěl tento koncept rozstřelit, a to jak na přehlídkovém mole, tak i v obecenstvu. Podle tohoto slavného návrháře totiž v budoucnu nebude gala oblékání tak konvenční jako dnes. Flitry, třpytky, zvířecí vzory, džínový materiál, zlaté a metalické detaily jsou podle něj hudbou budoucnosti formálního oblékání.

foto se svolením NYFW

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NYFW 2021 TOM FORD

Související články

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek