dnes je 10.12.2018 a svátek má Julie

Průhledné gelové nehty boří Instagram - letní trend 2018

Léto je časem experimentů. Platí to i o módě a stylu jako takovém. Díky sociálním sítím se z těchto experimentů může snadno stát celosvětový trend.

Instagramu odstartoval novou éru

Moc sociálních sítí nás už pomalu ani nepřekvapuje. Trend letní manikúry přišel jak jinak než z Instagramu Kylie Jenner. Jako obvykle se tato světová módní influencerka svěřila fotografií na sociální síti se svým novým objevem barevného gelového laku s průhledným efektem se třpytkami. Snad tím ani nezamýšlela nastolit nový trend, který se v roce 2018 s vysokou frekvencí objevuje na plážích a barech. Jedno je však jasné, 120 milionů sledujících, kteří se inspirují u Kylie na profilu, zahodilo své smartphony a běželo shánět stejný lak pod záštitou hashtagu #jellynails a #glassnails. Je však nutné přiznat, že tzv. glass nails neboli zrcadlové nehty, jsou trochu odlišné od nehtů gelových. Mají za cíl pokrýt nehet co největším počtem maximální velikostí třpytek či zrcadlících se ploch, které vytváří efekt rozbitého zrcadla. Tento typ tu byl již loni. Na Instagramu se pod těmito hashtagy za letošní rok ukrývá již přes 12 000 fotografií fanoušků tohoto letního trendu.

Byly tu i dříve

Ale gelové průhledné nehty nejsou v módě rozhodně žádnou novinkou. Možná ve své době ještě neměly žádný hashtag na internetu, ale byly mezi námi a návrháři o nich věděli i v 90. letech minulého století. A ostatně i letos před prázdninovou sezónou a instagramovou intervencí Kylie Jenner byly gelové průhledné nehty s třpytkami průvodním prvkem přehlídky Jeremy Scott Fall 2018.

Neonová růžová je top

Aby bylo dosaženo efektu transparentnosti laku, můžete si vybrat spíše ze světlých hravých odstínů, a to zvláště neonových barev, které každému studentovi jistě připomenou klasické zvýrazňovače. Konkrétně Kylie Jenner na své fotce doporučovala odstín růžové. Stejný odstín na svém Instagramu doporučila i Kylinina kamarádka Heather Sanders, své stylové nehty ještě doplnila černým logem Nike.

Lak, který si můžete vytvořit

Na internetu se také rozšiřuje DIY vychytávka, která tvrdí, že podobný lak si můžete vyrobit sama doma. Budete potřebovat zcela průhledný lak (doporučují se ty se zpevňujícím efektem), který smícháte se světlým lakem jakékoliv barvy. Podle potřeby přidáte třpytky.

Každé léto je prostě čas na to, kdy můžete se svými nehty experimentovat. Uvidíme však, jak tento trend obstojí i v dalších sezónách.

Instagram; FASHION Magazine; Cosmopolitan.com

KRÁSA A ZDRAVÍ LETNÍ TREND GELOVÉ NEHTY LAK NA NEHTY ZRCADLOVÉ NEHTY MANIKURA

Související články

Trendy laky na nehty: Které barvy jsou na zimu IN?

Opět je čas pro změnu manikúry a vy už nevíte, jakou barvu svým nehtíkům dát? Nezoufejte, nejste jediná. Tolik barev, tolik možností… tolik laků. My vám pro tento měsíc volbu ulehčíme.

Celý článek

New York nabídl mnoho odlišných trendů v manikúře pro jaro 2019

Od krátkých nehtů v přirozených barvách po miniaturními šperky zdobené. New York nezklamal ani v nehtových trendech.

Celý článek

Střevíčky na vysokých platformách – hollywoodský trend = noční můra ortopedů

Pro někoho jsou ohyzdným trendem mladé generace, pro jiného top kousek v botníku. Řeč je o dámských lodičkách, sandálech či střevících, které mají jedno společné - ultra vysokou platformu a podpatek.

Celý článek

Víme, jak nejlépe sladit odstíny laku s top sandály letošního léta

Léto je za dveřmi a s ním i otevřené boty, které nám zpříjemňují jak pobyt na písečné pláži, tak horký den v práci. Poradíme vám, co udělat, aby vaše nohy vypadaly božsky. 

Celý článek

Jarní výkyvy teplot? Se správnou péčí o pleť vás neohrozí

Zvládá vaše pleť časté výkyvy teplot v jarním období? Že ne? Může to být zapříčiněno hned několika faktory. Jak tedy o pleť v tomto počasí správně pečovat?

Celý článek

James Charles: Nový miláček YouTube. Sesadí kralujícího Jeffreeho?

James Charles si jako první mužská tvář Covergirl vysloužil značnou publicitu, a jeho popularita stále roste. Podaří se jeho kanálu předčít mistra Jeffreeho Stara?

Celý článek

Téma března: Vyživit pleť!

Lucie Van Koten se tentokrát zaměřila na kosmetiku PRAVÁJÁ a Mokosh. Jak to dopadlo? 

Celý článek

Umění předvedly na newyorském týdnu módy i manikérky

K úplné klasice v rámci lakování nehtů modelek na newyorském týdnu módy se uchýlilo jen pár módních značek. Většina vsadila na grafické motivy a energické odstíny.

Celý článek