dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

První střípky z kolekce Kaia Gerber x Karl Lagerfeld

Unikátní spolupráce a propojení stylu: Karl Lagerfeld a Kaia Gerber spolu vytvořili podzimní kolekci 2018.

Karl Lagerfeld je jméno, které se nemusí představovat nejen módním nadšencům. Slavný návrhář pro svou kolekci oslovil v lednu 2018 dceru Cindy Crawfordové, mladičkou 16letou Kaiu Gerber. Na konci srpna se ukázaly výsledky jejich spolupráce. On je jeden z nejznámějších ikonických návrhářů vnášející do nové kolekce kapku Paříže, ona je mladá nadějná modelka vtiskující módu z ulic v Los Angeles. Jejich sjednocení má přinést pohodové cool designy nejen v ready-to-wear oblečení ale i u bot, doplňků a slunečních brýlí.

V posledních měsících intenzivně pracujeme s Kaiou v LA a v našem ateliéru v Paříži. Je vzrušující, vidět její jasnou vizi, vášeň a angažovanost. Kolekce bude určitě inspirovat mnoho mladých žen,“ řekl Pier Paolo Righi, generální ředitel společnosti Karl Lagerfeld, pro WWD.com.

Tato jména však vedle sebe nestojí úplně poprvé. Německý tvůrce oslovil aktuální hvězdu přehlídkových mol již pro otevření své show Jaro/Léto 2018 v říjnu loňského roku poté, co ji sledoval na předváděcích akcích jiných světoznámých značek, jako jsou Calvin Klein, Saint Laurent nebo Prada během světových týdnů módy.

,,Miluji, že jsem součástí tvůrčího procesu a pracovat s Karlem je opravdový sen,” Prozrazuje Kaia Gerber. ,,Vždycky jsem si myslela, že je geniální. Ukazál mi především, jak tvrdí designéři pracují a kolik kreativity a myšlení přichází do každé kolekce.”  Dodává pro oficiální stránky karl.com.

Světový debut očekávané kolekce KARL LAGERFELD X KAIA byl naplánován na 30. srpna a novinky jsou uveřejněné na oficiálních stránkách karl.com nebo na instagramu pod hashtagem #karlxkaia.

vogue.co.uk; karl.com

KAREL LAGERFELD KAIA GERBER DÁMSKÁ KOLEKCE PODZIM 2018 SPOLUPRÁCE

Související články

Prabal Gurung vzal diváky v nové kolekci na spirituální dobrodružství

V nové podzimní kolekci s názvem 'Hippie Trail' singapurského návrháře Prabala Gurunga se snoubila kultura s módou. A jelikož designér během let hojně cestoval, sbírka byla rozmanitá a pánským i dámským zákazníkům má co nabídnout.

Celý článek

Kolaborace Gigi Hadid a Reebok přinesla sportovní kolekci inspirovanou 90. léty

Americká značka Reebok se spojila s modelkou Gigi Hadid a spolu vytvořily kolekci sportovního oblečení. A ačkoliv Gigi spolupracuje s touto značkou již dlouhou dobu, nynější kampaň je doposud tou nejhravější a nejbarevnější.

Celý článek

Elie Saab v nové couture kolekci oslavoval ženskost

Módní přehlídka konaná v rámci pařížského couture týdne módy představila novou kolekci libanonského návrháře Elie Saaba. Hlavním tématem sbírky byla oslava ženskosti.

Celý článek

John Galliano kolekcí pro Maisona Margielu vyjádřil chaos, ve kterém žijeme

Kreativní ředitel John Galliano z módního domu Maison Margiela prezentoval v rámci pařížského couture weeku svou nejnovější kolekci s názvem 'Artisanal'. Dekadence a všeobecný chaos byl hlavní inspirací pro vznik sbírky.

Celý článek

Modernost snoubící se s elegancí v nové couture kolekci Givenchy

Kreativní ředitelka Clare Waight Keller vytvořila pro módní dům Givenchy precizní kolekci, která v sobě snoubila prvky moderna, elegance i pravého haute couture.

Celý článek

Roksanda se spojila s e-shopem The Outnet a vytvořila kolekci, jejíž výtěžek jde na charitu

Kolaborace značky Roksanda a e-shopu The Outnet přinesla kolekci, jejíž výtěžek jde do neziskové agentury Malaika, která pomáhá dívkám v Demokratické republice Kongo. Sbírka bude globálně k dostání na internetovém portálu The Outnet od 24. ledna 2019. 

Celý článek

Kate Moss a Kaia Gerber novými tvářemi jarní kampaně Stella McCartney

Udržitelnost a cirkulární ekonomika je hlavní téma nové jarní kampaně módního domu Stella McCartney. Tvářemi kolekce se staly supermodelka Kate Moss a dcera Cindy Crawford, Kaia Gerber.

Celý článek

Modelka Kaia Gerber září v nové jarní kampani značky Jimmy Choo

Sedmnáctiletá modelka Kaia Gerber se stala novou tváří jarní a letní kampaně módního domu Jimmy Choo. Není pochyb o tom, že jde ve šlépějích své matky, známé supermodelky Cindy Crawford.

Celý článek