dnes je 06.07.2022

PUMA a Modibodi představují řadu dámského spodního prádla pro období menstruační periody

Přidat na Seznam.cz
Nepropustné menstruační prádlo a sportovní oblečení pro ženy pro aktivní dny vytvořily značky PUMA a Modibodi. Jejich cílem je pomoci ženám udržet se aktivní a v pohodlí i během menstruace

foto: se svolením PUMA

PUMA společně s Modibodi věří, že každý, kdo se chce věnovat cvičení nebo sportu, by měl dostat příležitost zůstat aktivní a sportovat. Tato myšlenka podněcuje motivaci exkluzivního globálního partnerství PUMA x Modibodi v rámci platformy „She Moves Us".

„I v 21. století ženám menstruace stále brání ve sportování. Studie odhalily, že účast dívek ve sportu klesá z 69 procent (ve věku 11-12 let) na 45 procent (ve věku 13-15 let). Navíc jednorázové plasty z hygienických výrobků na jedno použití mohou ještě stovky let znečišťovat životní prostředí," uvedla Erin Longinová, globální ředitelka pro RUN/TRAIN ve společnosti PUMA. „Jako globální značka jsme považovali za důležité přispět k řešení tohoto problému. Spolupráce PUMA x Modibodi umožňuje ženám zůstat aktivní, aniž by se musely obávat protečení a zároveň snižuje jejich měsíční odpad z menstruačních pomůcek."

foto: se svolením PUMA

Jednorázové menstruační pomůcky znečišťují životní prostředí a jsou dlouhodobě dražší než jejich opakovaně použitelné a udržitelné protějšky. Kolekce PUMA x Modibodi je navržena tak, aby se dala používat opakovaně. Nahrazuje potřebu jednorázových vložek a tamponů, přičemž zajišťuje ženám maximální pohodlí, ochranu před zápachem a únikem všech tekutin (nejen menstruačních). Patentovaná technologie Modibodi Modifier Technology™ toho dosahuje díky měkké vrchní vrstvě z merino vlny, která odvádí vlhkost a pot, rychleschnoucí absorpční střední vrstvě z mikrovlákna, která zadržuje tekutinu a zápach a dodatečné voděodolné ochraně ve spodní vrstvě.

„Žádná žena by neměla sedět stranou kvůli menstruaci nebo úniku moči," říká Kristy Chong, generální ředitelka a zakladatelka Modibodi. Jsme nadšeni, že můžeme se společností PUMA uvést na trh tuto kolekci a společně normalizovat menstruaci a vypořádat se tak se stigmatem, že ženy v době menstruace nebo při jakémkoli dalším úniku nemohou být aktivní."

foto: se svolením PUMA

V rámci globálního uvedení na trh budou PUMA a Modibodi spolupracovat s nizozemskou organizací Women Win, charitativním partnerem platformy PUMA She Moves Us. Značky prostřednictvím organizace věnují balíček pěti kalhotek pětseti dívkám a ženám v nouzi. Tento balíček ženě pokryje měsíční cyklus a zároveň vydrží až čtyři roky. S menstruačními kalhotkami PUMA x Modibodi se budou moci ženy i dívky dále sebevědomě účastnit sportu a života, aniž by jim v cestě stály úniky tekutin.

První kolekce menstruačního spodního prádla PUMA x Modibodi bude k dostání online v květnu 2022.

foto: se svolením PUMA

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PUMA MODIBODI PUMA X MODIBODI MENSTRUČNÍ PRÁDLO PUMA MENSTRUAČNÍ KALHOTKY

Související články

NÁVRHÁŘKA ZNAČKY PUMA HOVOŘÍ O UPCYKLACI

Návrhářka Nicole McLaughlin hovoří o své vášni pro upcyklaci v rámci platformy značky PUMA "She moves us".

Celý článek

SVATEBNÍ SEZÓNA ZAHÁJENA, VÍTE CO NA SEBE?

Svatební sezóna je již v plném proudu a vy stále váháte, co si obléct? Podělíme se s vámi o základní pravidla, která dodržovat a tipy pro vhodné trendy outfity, ve kterých se budete cítit příjemně a slavnostně.

Celý článek

6 tipů minisukní na každou letní náladu

Nejenom mezi světovými módními návrháři vypuklo letní šílenství zvané minisukně. Kterou si vybrat a neutratit za ni třetinu výplaty?

Celý článek

Přitažlivost Ferrari využívá společnost k vybudování své módní značky

Luxusní životní styl značky Ferrari udává jasný směr i cíl. V předvečer milánského týdne mužské módy představila značka svou aktuální kolekci.

Celý článek
Dámská a pánská móda

LEVI'S PŘINÁŠÍ HNED DVĚ KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2022

Levi’s kolekce Podzim/Zima 2022 nese název “Archives Reinvented”, hlavní inspirací byla vlastní historie značky. Novinkou je kolekce Levi’s Gold Tab, která vás přenese do Severní Kalifornie a okouzlí nostalgií a vintage střihy. 

Celý článek

Z mini-mikro, nový trend ve střihu nejen dámských sukní

"Čím kratší, tím lepší." Návrháři se začali předhánět v tom, kam může móda posunout hranici vkusu, lacinosti i elegance.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek