dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Reem Acra zrcadlí v jarní kolekci 2016 secesi i šedesátá léta

Přidat na Seznam.cz
Někdy jako tanečnice břišního tance, jindy jako urozená dáma z doby první republiky a potom odraz šedesátých let. Reem Acra se pustila do velké show!

Reem Acra se rozhodla v jarní kolekci 2016 propojit dva světy, které jsou si blíže, než se zdá. Minulost s přítomností a jako společný prvek zvolila pásek. Jak sama návrhářka potvrdila, procházela před sestavením kolekce blešáky a hledala pásky, které by mohla použít. Svůj záměr zvládla proměnit ve skutečnost, a tak se nám teď skýtá pohled na více jak čtyřicet modelů, z nichž u většiny je hlavním poutačem lidského zraku právě zvýrazněný pas. 

A tam kde nejsou pásky, jsou probrány šaty již ve střihu tak, aby byl pas bez problémů stále tím hlavním. Reem Acra se tak odkazuje do minulosti, do dob přepychové a noblesní secese, kdy právě úzký pas hrál vždy velmi důležitou roli v dámském oblékání. Modely, které dobu již přes sto let minulou připomínají, přesvědčují o své autentičnosti i díky pečlivému výběru luxusních látek v přírodních tónech s doplňkovými efekty, kterými se stal kupříkladu lesk či třpyt. 

Dech nám kolekce brala se svým každým dalším modelem. A proto když na mole zrovna nebyly prezentovány rozevláté prvorepublikové róby, zatajený dech u diváků přetrvával stále. Úsporné topy s krátkými sukněmi v cirkusových barevných kombinacích i dlouhé šaty, jež působily díky volbě své barevnosti jako divadelní kostým, potěšit dokázaly také. Reem Acra odhalila ženské dekolty díky hlubokým véčkovým výstřihům a absenci podprsenek, a potěšila nás výběrem přirozeného líčení, který podtrhl ženskou krásu ve tvářích modelek. Jemné kouřové stíny společně s tónovanými rty a staženými vlasy pomocí stuhy dotvořily atmosféru let minulých a připomněly, že i přítomnost má co zajímavého říci. 

Ale my se stejně už teď těšíme, co u Reem Acra přinese budoucnost!

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ ZNAČKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA REEM ACRA JARO/LÉTO 2016 SECESE DIVADLO PÁSKY LUXUSNÍ MODELY

Související články

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

Celý článek

Jason Wu ve své podzimní kolekci na NYFW cílil na ultra-ženskou siluetu

Občas zapomínáme, že i obyčejné kousky mohou být zajímavé, což nám připomněl návrhář Jason Wu v rámci New York Fashion Weeku.

Celý článek

Přehlídku Proenza Schouler doprovázelo na New York Fashion Weeku houslové kvinteto

Pohodlí a lehkost jsou módními hesly současnosti, ale zároveň jsou určitým pozůstatkem doby, kdy jsme byli uzamčení především doma. Vše se mění k lepšímu, a tak i Proenza Schouler dělá krok kupředu.

Celý článek