dnes je 22.09.2017 a svátek má Darina

Resort Chanel 2018 oživuje nadpozemskou krásu antického Řecka

Móda se mílovými kroky žene dopředu, ale kolekce Chanel to porušila. Nezastavila se. Obrátila se a utekla tisíce let zpátky. K antice. A starověkému Řecku.

Stačí jen jeden pohled a dokážeme říci, že Resort 2018 se nese v duchu bohémství, antických múz a řeckých bohyň. Má v sobě moudrost starých národů, krejčovské umění na té nejvyšší úrovni, ikoničnost Coco i Karla, vysokou eleganci, neuchopitelnou krásu a nepochopitelnou přitažlivost. Atraktivitu, která nelpí v kožených bodycon šatech, hlubokých výstřizích ani pracném stylingu. Ale přitažlivost, které se neříká nadpozemská bezdůvodně.


Ostatně těch důvodů nám kolekce Chanel přinesla nespočet. Jen tak na okraj se zmíníme třeba o tom, že módní přehlídka proběhla v prostorách, které připomínaly prostranství před antickým chrámem, a modelů bylo 86! Pro Chanel pod vedením Lagerfelda běžné číslo u jarních a podzimních kolekcí, nikoli u Resort. Tentokrát tomu však bylo jinak a obrovského počtu modelů jsme se dočkali i u Cruise kolekce, která teprve předchází Ready-to-Wear. Chanel si to bez sebemenších pochyb jednoduše může dovolit.


Jemná souhra materiálů, kde se do popředí vedle tradičního tvídu dostal šifon, byla prvním z bodů, který nás po pár vteřinách dokázal přesvědčit, že Chanel Cruise '18 má prostě víc, než kdo čekal. Přenáší atmosféru bohémského stylu a starověkého Řecka v jednom. Naprosto důvěryhodně vykresluje eleganci a svým způsobem jednoduchou módu ve spojení s tematicky upravenými vlasy a ostrými černými linkami. Vysoké gladiátorky dodávaly svou barvou špetku moderního nádechu.  

Řecko. Antika. Zlato. Šperky. Řasení. Gladiátorky. Přírodní tóny. Rozpuštěné vlasy a atmosféra ležérní elegance. Ta, která tentokrát dala daleko více jak tvídové kostýmky. vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL KARL LAGERFELD BOHÉMSKÝ LOOK INSPIRACE. RESORT 2018

Související články

Podzim Ralph Lauren ladil k přehlídce aut

Ralpha Laurena klasifikuje jeho láska k módě a pak láska k autům. Proto se tyto dvě oblasti rozhodl pro tentokrát propojit.

Celý článek

Na finálový večer České Miss 2017 oblékne finalistky Petra Pilařová

Finálový večer České Miss přijde již následující víkend 23. - 24. září. A my konečně víme, co finalistky obléknou!

Celý článek