dnes je 09.12.2022 a svátek má Vratislav

Resort Chanel 2018 oživuje nadpozemskou krásu antického Řecka

Přidat na Seznam.cz
Móda se mílovými kroky žene dopředu, ale kolekce Chanel to porušila. Nezastavila se. Obrátila se a utekla tisíce let zpátky. K antice. A starověkému Řecku.

Stačí jen jeden pohled a dokážeme říci, že Resort 2018 se nese v duchu bohémství, antických múz a řeckých bohyň. Má v sobě moudrost starých národů, krejčovské umění na té nejvyšší úrovni, ikoničnost Coco i Karla, vysokou eleganci, neuchopitelnou krásu a nepochopitelnou přitažlivost. Atraktivitu, která nelpí v kožených bodycon šatech, hlubokých výstřizích ani pracném stylingu. Ale přitažlivost, které se neříká nadpozemská bezdůvodně.


Ostatně těch důvodů nám kolekce Chanel přinesla nespočet. Jen tak na okraj se zmíníme třeba o tom, že módní přehlídka proběhla v prostorách, které připomínaly prostranství před antickým chrámem, a modelů bylo 86! Pro Chanel pod vedením Lagerfelda běžné číslo u jarních a podzimních kolekcí, nikoli u Resort. Tentokrát tomu však bylo jinak a obrovského počtu modelů jsme se dočkali i u Cruise kolekce, která teprve předchází Ready-to-Wear. Chanel si to bez sebemenších pochyb jednoduše může dovolit.


Jemná souhra materiálů, kde se do popředí vedle tradičního tvídu dostal šifon, byla prvním z bodů, který nás po pár vteřinách dokázal přesvědčit, že Chanel Cruise '18 má prostě víc, než kdo čekal. Přenáší atmosféru bohémského stylu a starověkého Řecka v jednom. Naprosto důvěryhodně vykresluje eleganci a svým způsobem jednoduchou módu ve spojení s tematicky upravenými vlasy a ostrými černými linkami. Vysoké gladiátorky dodávaly svou barvou špetku moderního nádechu.  

Řecko. Antika. Zlato. Šperky. Řasení. Gladiátorky. Přírodní tóny. Rozpuštěné vlasy a atmosféra ležérní elegance. Ta, která tentokrát dala daleko více jak tvídové kostýmky. vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL KARL LAGERFELD BOHÉMSKÝ LOOK INSPIRACE. RESORT 2018

Související články

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

Umělecká díla vtiskla značka Chanel do své aktuální zimní kampaně

Kolekce pro podzimní a zimní módu Coco Neige značky Chanel odráží řadu stylů. Zima v tomto podání bude luxusní, hřejivá a zároveň barevná. Užijte si animovaná kouzla slavného módního domu.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek