dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Přidat na Seznam.cz
Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Nano nátěry mají širokou škálu využití a nejsou jen prospěšné pro zdraví, ale také pro celkový design vašeho domu a zahrady.

Jak vlastně nano nátěry fungují?

Je vědecky dokázáno, že nano nátěry čistí vzduch. Jeden metr čtvereční aktivní plochy vyčistí za den tolik vzduchu, kolik jeden člověk spotřebuje za celý rok. Pět metrů čtverečních stačí odstraňovat výfukové zplodiny stejnou rychlostí, jakou je do něho vnáší výfuk benzínového motoru. Tím, že natřete stěny a strop místnosti, dřevěný nábytek na zahradě, nebo rovnou fasádu celého domu, čistíte vzduch, ale také vytvoříte na jejich povrchu vysoce účinnou ochranu proti usazování virů a bakterií, která vás chrání před různými infekcemi. Fyzikální proces zvaný fotokatalytická nanotechnologie využívá světelnou energii a zcela se obejde bez chemie, tudíž jsou nano nátěry ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Zároveň neuvolňuje do ovzduší žádné látky, naopak škodlivé látky z něho odstraňuje. Nano nátěry chrání nejen před usazováním mikroorganismů, ale také bojují proti usazováním špíny, chrání povrchy před ultrafialovým zářením a ztěžují vytváření graffiti. Velkým plusem je v poslední době fakt, že dokážou zničit dokonce zárodky koronaviru.


Zdroj: moda.cz

Nejen ochrana, ale také designový prvek

Nano nátěry se dají aplikovat na stěny v interiérech, fasády, sochy, pomníky a jsou jím ošetřeny také školy a kliniky. Dá se s nimi také perfektně oživit zahradní nábytek. Firma FN NANO nabízí spektrum neutrálních barev. Tyto barvy jsou přesně vytvořeny na povrchy, které chcete ošetřit, ať už je to dřevo, nebo beton. Použití je velmi lehké - nanáší se buď válečkem nebo štětcem. Garance na funkčnost nano nátěrů je 10 let. Během této doby nátěry odstraní množství škodlivých látek, tudíž se jedná také o zajímavý ekologický přínos.

 
                    Hotel Bílá růže, Praha                                                                                          Hotel Astra, Srby

 


Zdroj: nextfoto

,,Nano akce‘‘ pro dobrou věc

Ve Žlutých lázních probíhala ekologická zahradní party proti výfukovým emisím, kterou pořádala firma FN Nano. Na akci se sešlo mnoho známých osobností, mezi nimi herec Michal Dlouhý, herečka Petra Jungmanová či návrhář Osmany Laffita. Všichni návštěvníci se zapojili do akce a natírali zdi ve Žlutých lázních nano nátěrem. Tím prakticky kompenzovali emise z provozu svých automobilů a dobrovolně vytvářeli čistý vzduch pro Prahu.  


Zdroj: nextfoto


Zdroj: nextfoto

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI FN NANO NANO TECHNOLOGIE ZDRAVÍ PETRA JUNGMANOVÁ MICHAL DLOUHÝ OSMANY LAFFITA DESIGN

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Kolekce náramků ALOve Iluze by Bára Nesvadbová pomáhá pětileté Leonce

Známá spisovatelka Bára Nesvadbová se spojila prostřednictvím svého nadačního fondu Be Charity s klenotnickou značkou ALOve a vytvořila kolekci náramků, které pomohou statečné Leonce, která se snaží vyhrát svůj boj za svobodnými krůčky.

Celý článek

Co zabalit na léto? Nezapomeňte na kontaktní čočky a sluneční brýle!

Dovolená klepe na dveře, a tak přemýšlíme, co si sbalit na cesty. Kosmetika a oblečení jsou samozřejmostí, ale jak myslíte na své oči? Zrakem vnímáte až 80 % informací a během volna si všechny vjemy chcete užít dvojnásob.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek