dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Přidat na Seznam.cz
Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Nano nátěry mají širokou škálu využití a nejsou jen prospěšné pro zdraví, ale také pro celkový design vašeho domu a zahrady.

Jak vlastně nano nátěry fungují?

Je vědecky dokázáno, že nano nátěry čistí vzduch. Jeden metr čtvereční aktivní plochy vyčistí za den tolik vzduchu, kolik jeden člověk spotřebuje za celý rok. Pět metrů čtverečních stačí odstraňovat výfukové zplodiny stejnou rychlostí, jakou je do něho vnáší výfuk benzínového motoru. Tím, že natřete stěny a strop místnosti, dřevěný nábytek na zahradě, nebo rovnou fasádu celého domu, čistíte vzduch, ale také vytvoříte na jejich povrchu vysoce účinnou ochranu proti usazování virů a bakterií, která vás chrání před různými infekcemi. Fyzikální proces zvaný fotokatalytická nanotechnologie využívá světelnou energii a zcela se obejde bez chemie, tudíž jsou nano nátěry ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Zároveň neuvolňuje do ovzduší žádné látky, naopak škodlivé látky z něho odstraňuje. Nano nátěry chrání nejen před usazováním mikroorganismů, ale také bojují proti usazováním špíny, chrání povrchy před ultrafialovým zářením a ztěžují vytváření graffiti. Velkým plusem je v poslední době fakt, že dokážou zničit dokonce zárodky koronaviru.


Zdroj: moda.cz

Nejen ochrana, ale také designový prvek

Nano nátěry se dají aplikovat na stěny v interiérech, fasády, sochy, pomníky a jsou jím ošetřeny také školy a kliniky. Dá se s nimi také perfektně oživit zahradní nábytek. Firma FN NANO nabízí spektrum neutrálních barev. Tyto barvy jsou přesně vytvořeny na povrchy, které chcete ošetřit, ať už je to dřevo, nebo beton. Použití je velmi lehké - nanáší se buď válečkem nebo štětcem. Garance na funkčnost nano nátěrů je 10 let. Během této doby nátěry odstraní množství škodlivých látek, tudíž se jedná také o zajímavý ekologický přínos.

 
                    Hotel Bílá růže, Praha                                                                                          Hotel Astra, Srby

 


Zdroj: nextfoto

,,Nano akce‘‘ pro dobrou věc

Ve Žlutých lázních probíhala ekologická zahradní party proti výfukovým emisím, kterou pořádala firma FN Nano. Na akci se sešlo mnoho známých osobností, mezi nimi herec Michal Dlouhý, herečka Petra Jungmanová či návrhář Osmany Laffita. Všichni návštěvníci se zapojili do akce a natírali zdi ve Žlutých lázních nano nátěrem. Tím prakticky kompenzovali emise z provozu svých automobilů a dobrovolně vytvářeli čistý vzduch pro Prahu.  


Zdroj: nextfoto


Zdroj: nextfoto

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI FN NANO NANO TECHNOLOGIE ZDRAVÍ PETRA JUNGMANOVÁ MICHAL DLOUHÝ OSMANY LAFFITA DESIGN

Související články

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek