dnes je 25.06.2019 a svátek má Ivan

Roberto Cavalli se v podzimní kolekci vrací ke kořenům

Přidat na Seznam.cz
Kreativnímu řediteli Paulu Surridge se v nové kolekci módního domu Roberto Cavalli podařilo najít rovnováhu mezi silným dědictvím značky a jeho osobní vizí. Výsledkem je moderní kolekce, která nadchne kreativitou i barevnou paletou. 

Jsou to již téměř dva roky, co se stal novým kreativním ředitelem módního domu Roberto Cavalli tehdy třiačtyřicetiletý Paul Surridge. Předtím téměř celou svou profesní kariéru pracoval pouze na mužských kolekcích a když dostal v roce 2017 nabídku stát se kreativcem u milánské značky Roberto Cavalli, neskrýval nadšení. Zdá se, že Surridge našel vlastní vizi, kterou chytře spojil se silnými historickými kódy módního domu. Tento tah se mu vyplatil, jelikož kolekci chválili nejen diváci, ale také módní kritici.

Ačkoliv v kolekci byly nejdominantnější ženské oděvy, Surridge se rozhodl potěšit i mužskou část publika a vytvořil rovněž pánské oděvy. Lehké materiály v podobě hedvábných sukní a šatů vypadaly nádherně, stejně jako barevné obleky a vysoké kozačky. Extravagantní doplňky ustoupily v této kolekci do ústraní a mohli jsme vidět především decentní přívěsky, pásky, řetízky a několik malých elegantních ledvinek a psaníček do ruky. 

Barevná paleta přehlídky byla vskutku široká. Na samém začátku se objevila kombinace žluté, modré, opálově zelené, černé a bílé. To se vzápětí změnilo a další modelky a modelové prezentovali vínové, fialové, modré, šedé a bílé kombinace. Poté nastoupila změť béžových, bílých, růžových a krémových outfitů. Elegantní a nadčasové zároveň. Kromě toho nás návrhář obdařil divokými a surrealistickými motivy, které na jednotlivých tunikách, úpnutých šatech, kabátech a plisovaných sukních vypadaly zkrátka famózně.

WWD.com, Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ROBERTO CAVALLI MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY MILAN FASHION WEEK READY-TO-WEAR FALL 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Moderní oděvy podzimní kampaně Emporio Armani kontrastovaly s historickým prostředím Milána

Italský módní dům Armani představil novou kolekci své sesterské značky Emporio Armani. Sbírka na podzim a zimu 2019 byla focena v ulicích Milána. 

Celý článek

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek