dnes je 11.12.2018 a svátek má Dana

Romantická uniforma pro dnešní ženy - podzimní kolekce Fendi 2018

Podzimní kolekce Fendi přináší zemité tóny a romantickou uniformu pro silné ženy. 

Uniformní záležitost

Venturi Fendi popsala podzimní kolekci slovy "romantická uniforma pro silné a mocné ženy dnešní doby". Rozumíme. Na molo vkročily modelky v trenchcoatech s dvouřadým zapínáním, v šedohnědém odstínu. Stejná látka byla použita také na dlouhá ponča či business šaty. Akcentem kolekce se stal zvýrazněný pas a také pruh látky uprostřed připnutý na jeden patent jako alternativa pásku - efektní, nové a působivé!

Dotek saténu

Jelikož Fendi na kolekci pracuje společně s ikonou Karlem Lagerfeldem, i on do ní promítl své ideje. Jednou z nich byly opticky bílé límce a rukávy, které odkazovaly na Lagerfeldovo dětství. “Už jako dítě jsem si vždycky myslel, že bílé, čisté povlečení je znakem luxusu," promluvil o svých myšlenkách před přehlídkou. Spojitost se sice zdá být poněkud vzdálenější, ale co už. Podstatné pro nás zůstávají kontrastní límce v saténových šatech, které zanechaly dobrý dojem. I tady se dá nápad klasifikovat jako neotřelý, povedený a tím pádem velmi vítaný. 

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA FENDI PODZIM/ZIMA 2018-2019 KŮŽE

Související články

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek

Valentino: Modelové a modelky poprvé společně na přehlídce v Tokiu

Dokonalá nedokonalost souznila na přehlídce Valentino. Poprvé v historii luxusní značka vyslala obě pohlaví na stejné molo!

 

Celý článek