dnes je 24.03.2019 a svátek má Gabriel

Romantická uniforma pro dnešní ženy - podzimní kolekce Fendi 2018

Přidat na Seznam.cz
Podzimní kolekce Fendi přináší zemité tóny a romantickou uniformu pro silné ženy. 

Uniformní záležitost

Venturi Fendi popsala podzimní kolekci slovy "romantická uniforma pro silné a mocné ženy dnešní doby". Rozumíme. Na molo vkročily modelky v trenchcoatech s dvouřadým zapínáním, v šedohnědém odstínu. Stejná látka byla použita také na dlouhá ponča či business šaty. Akcentem kolekce se stal zvýrazněný pas a také pruh látky uprostřed připnutý na jeden patent jako alternativa pásku - efektní, nové a působivé!

Dotek saténu

Jelikož Fendi na kolekci pracuje společně s ikonou Karlem Lagerfeldem, i on do ní promítl své ideje. Jednou z nich byly opticky bílé límce a rukávy, které odkazovaly na Lagerfeldovo dětství. “Už jako dítě jsem si vždycky myslel, že bílé, čisté povlečení je znakem luxusu," promluvil o svých myšlenkách před přehlídkou. Spojitost se sice zdá být poněkud vzdálenější, ale co už. Podstatné pro nás zůstávají kontrastní límce v saténových šatech, které zanechaly dobrý dojem. I tady se dá nápad klasifikovat jako neotřelý, povedený a tím pádem velmi vítaný. 

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA FENDI PODZIM/ZIMA 2018-2019 KŮŽE

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek