dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Rozhovor s majitelkou svatebního centra Ing. Martinou Kaderovou

Přidat na Seznam.cz
Přinášíme vám rozhovor s majitelkou svatebního centra Ing. Martinou Kaderovou o netradičních svatbách v zahraničí

O svatbách nejen v exotických destinacích jsme si povídali s Martinou Kaderovou ze svatební agentury Le Rêve - společností, která se specializuje na svatby v zahraničí.

Proč myslíte, že je dnes takový zájem o svatby v zahraničí? Nese sebou taková svatba nějaká výrazná pozitiva, či negativa?
Moderní člověk má rád volnost a také rád zažívá něco nového či neobvyklého. Svatby v zahraničí jsou velkým lákadlem a to nejen z důvodu bezstarostnosti, kterou každý budoucí manželský pár chce mít, ale i proto, že takováto svatba u moře je dnes mnohem cenově dostupnější než kdy dříve. My se staráme o to, aby se žádná negativa spojená se svatbou v zahraničí snoubenců netýkala. Vyřídíme za své klienty všechno papírování a oni si tak mohou jenom vybírat z širokého spektra možností destinací, hotelů a způsobů, jak svou svatbu v zahraničí prožít.

Čím především se liší svatba u nás a v zahraničí?
Svatby v zahraničí mívají soukromější ráz. Většinou cestují pouze nevěsta se ženichem nebo spolu mívají maximálně ještě své svědky. Snoubenci si vyberou místo, kde chtějí, aby se konal jejich obřad a dále si mohou jen užívat komfortních služeb v hotelu, který si vybírají dle svých rozpočtových možností. V zahraničí je velmi zajímavý výběr svatebních míst. Můžete zvolit velmi oblíbenou svatbu na pláži či na útesu, oblíbené jsou také svatby na lodích či svatby v blízkosti nějaké krásné památky. Co možná bude po většinu lidí zajímavé, je to, že svatba v zahraničí leckdy vyjde levněji než svatba u nás.

O kterou destinaci pro sňatek v zahraničí bývá největší zájem?
Nedá se přímo říci, která z destinací je pro klienty nejlákavější. To opravdu velmi záleží na preferencích klienta. Obecně však mohu říci, že nyní je například velmi oblíbená svatba v Las Vegas. Co se týká Evropy, naši klienti
volí často svatbu u moře v Řecku, Španělsku či v Itálii. Z exotiky bývá oblíbená Dominikánská republika, ale i jiné karibské ostrovy či Mauricius. Nabídka je samozřejmě mnohem širší a tak nejsou výjimkou ani svatby na Seychelách či Tahitských ostrovech.

Jaké styly a místa jsou nejčastěji preferována?
Ráz samotné svatby bývá většinou spojen s kulturou dané destinace, některé páry se nebojí vyzkoušet si i místní slavnostní zvyky. Jak už bylo řečeno, velmi oblíbeným místem pro svatby jsou pláže. Obřady se nejčastěji konají
v odpoledních hodinách či při západu slunce.

Mívají nevěsty v zahraničí stále klasické dlouhé bílé šaty nebo je dnes trendem něco úplně jiného?
Nevěsty stále nejčastěji preferují svatby v bílé, ale jelikož jsou velmi oblíbené svatby přímo na pláži, šaty bývají lehčí a volnější. Pánové často volí světlejší a vzdušnější outfit. Nic neobvyklého ale není ani na svatbě v klasických letních šatech. Je opravdu na každé nevěstě v čem si přeje svůj svatební obřad prožít.

Setkala jste se s organizací opravdu netradiční svatby? Můžete nám ji stručně popsat?
Záleží, co každý pokládá za neobvyklé. Setkala jsem se se svatbou v balónu či svatbou uprostřed Grand Canyonu, kam snoubenci doletí vrtulníkem a na místě je čeká oddávající. Jedna naše nevěsta si přála po svatebním obřadu na pláži na Srí Lance přítomnost slonů. Co považuji já osobně za nevšední svatební zážitek jsou velké židovské svatby, které jsem měla možnost zažít u přátel v Izraeli. To je podíváná, kterou bych přála zažít každému.

Dříve takové svatby byli pro spoustu lidí nedostupné. Je možné si svatbu opakovat a třeba na tak krásném místě jako je Řecko, Španělsko, Las Vegas?
Ano a manželé si velmi rádi svoje svatební sliby po letech opakují. Svatbu lze v podstatě uspořádat kdykoliv a kdekoliv, protože se nejedná o právoplatně uzavřený sňatek. Jde o tzv. symbolickou svatbu, v zahraničí spíše známou jako “Vow renewal”.