dnes je 07.06.2020 a svátek má Iveta/Slavoj

Rozhovor s Petrou Balvínovou o nové kolekci

Přidat na Seznam.cz
Rozhovor s naší oblíbenou návrhářkou Petrou Balvínovou o tom, co byste všechno měli vědět o její nové kolekci TIQE!

Petro, když navrhnete novou kolekci, jak ji představujete zákaznicím?

Nejprve u nás probíhají předzkoušky, kdy mým skalním zákaznicím ukazuji novou kolekci, ještě před jejím oficiálním uvedením. Kolekce je v obchodě vystavená od minulého pondělí a už na ni přijímáme objednávky. Zatím ale ještě není takové teplo, aby zákaznice sháněly jarní a letní věci. Většinou je to tak, že čekají na sluníčko, na první jarní den. Oproti tomu při vydání zimní kolekce si klidně kabát koupí dopředu.

Během Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu jste předvedla hodně originální kolekci, které dominoval potisk s plameňákem. Přišla mi ale docela extravagantní, jak dobře se prodávala?

Tato kolekce byla první, kterou jsem vytvořila jako nekonfekční. Nebyla určená na prodej. Plameňáky jsme došili jako konfekční řadu, najdete ji v nové kolekci pro Jaro/Léto 2015. Střihy i látka ze současné kolekce jsou podobné tomu, co se objevilo během Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu. Kolekce určená pro přehlídku obsahovala navíc solární panely v podobě plíšků na hrudi, což mělo představovat myšlenku, že móda budoucnosti je spojena s technologiemi. Já si to představuji tak, že takové plíšky budou vetkané v textilu a bude možné si přes ně například nabít mobil.

Proč se solární panely neobjeví i v nové kolekci?

Na přehlídce jsem chtěla ukázat novou technologii, ale věděla jsem, že takové kousky nikdy nedám na prodej, protože plíšky byly spojené drátky a pro účely praní by musely být odnímatelné. A ušít takový model pro běžné nošení by bylo složité. Rozhodla jsem se tedy, že se solárními plíšky bude jen prezentační kolekce a v nové kolekci použiji jen střihy a vzor.

V kolekci pro Jaro/Léto 2015 se objevilo plisé. Vyrábíte ho sama?

Plisé si nechávám vyrábět a poté ho na míru stříhám.

Co by naše čtenářky měly o nové kolekci vědět?

Nová kolekce je určená pro nošení s balerínami. Takové kolekce jsem již v minulosti navrhla. V lookbooku jsou podpatky, ale celá kolekce je postavená na tom, že když si ji žena oblékne, bude to s plochými botami vypadat dobře. Její střihy zase umožňují, aby modely z nové kolekce nosily i těhotné ženy. Některé mé zákaznice zrovna čekají miminko, jiné jsou po porodu, další zase miminko plánují. Proto si myslím, že je důležité, aby se mé věci daly nosit v delším časovém horizontu, ať už je žena těhotná nebo ne.

Základem kolekce je barva khaki a pudrově růžová  – jak jste barvy vybírala?

Khaki barva je v kolekci proto, že jsem si chtěla udělat pěknou a kvalitní khaki parku. Žádnou jsem totiž nemohla sehnat. Khaki barva byla jasným záměrem, věděla jsem, že s pořízením si klasické parky v této barvě má problém více lidí. Pudrově růžovou používám v kolekcích často. Letos se mi líbí na velurových kalhotách, které jsou součástí kolekce. V kolekci je dále spojená bílá s barvou plameňáka, aby to šlo dobře kombinovat se vzorem.

Na šatech a na bundách vidím šusťákový materiál, není nepraktický?

Šusťáková látka je podšitá hedvábím, takže nešustí. Není to typický šusťák, spíše nepromokavá látka. Zahrnula jsem ji do kolekce, protože se mi líbí její kombinace s džínovou bundou. Většinou lidé nosí šusťákovou bundu a džíny, já jsem to v nové kolekci obrátila. A protože ne každý má rád růžovou, což je pro mou značku typická barva, navrhla jsem bundu i v šedé.

Na ramínkách visí i košile s delším střihem, nepravidelně zapnuté. Jak se na ně tváří zákaznice?

Košile jsou u zákaznic oblíbené. Ty v nové kolekci mají beruščí střih, stejný styl jako u parky. Letos jsem pro košile vybrala různé barvy, nově představím i další barevné košile. Vypadají, že jsou zapnuté o jeden knoflík výše, ale to byl záměr. 

Foto: TIQE by Petra Balvínová

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA TIQE BY PETRA BALVÍNOVÁ PETRA BALVÍNOVÁ TIQE ROZHOVOR KOLEKCE

Související články

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek