dnes je 21.10.2019 a svátek má Brigita

Rozhovor s Petrou Balvínovou o nové kolekci

Přidat na Seznam.cz
Rozhovor s naší oblíbenou návrhářkou Petrou Balvínovou o tom, co byste všechno měli vědět o její nové kolekci TIQE!

Petro, když navrhnete novou kolekci, jak ji představujete zákaznicím?

Nejprve u nás probíhají předzkoušky, kdy mým skalním zákaznicím ukazuji novou kolekci, ještě před jejím oficiálním uvedením. Kolekce je v obchodě vystavená od minulého pondělí a už na ni přijímáme objednávky. Zatím ale ještě není takové teplo, aby zákaznice sháněly jarní a letní věci. Většinou je to tak, že čekají na sluníčko, na první jarní den. Oproti tomu při vydání zimní kolekce si klidně kabát koupí dopředu.

Během Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu jste předvedla hodně originální kolekci, které dominoval potisk s plameňákem. Přišla mi ale docela extravagantní, jak dobře se prodávala?

Tato kolekce byla první, kterou jsem vytvořila jako nekonfekční. Nebyla určená na prodej. Plameňáky jsme došili jako konfekční řadu, najdete ji v nové kolekci pro Jaro/Léto 2015. Střihy i látka ze současné kolekce jsou podobné tomu, co se objevilo během Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu. Kolekce určená pro přehlídku obsahovala navíc solární panely v podobě plíšků na hrudi, což mělo představovat myšlenku, že móda budoucnosti je spojena s technologiemi. Já si to představuji tak, že takové plíšky budou vetkané v textilu a bude možné si přes ně například nabít mobil.

Proč se solární panely neobjeví i v nové kolekci?

Na přehlídce jsem chtěla ukázat novou technologii, ale věděla jsem, že takové kousky nikdy nedám na prodej, protože plíšky byly spojené drátky a pro účely praní by musely být odnímatelné. A ušít takový model pro běžné nošení by bylo složité. Rozhodla jsem se tedy, že se solárními plíšky bude jen prezentační kolekce a v nové kolekci použiji jen střihy a vzor.

V kolekci pro Jaro/Léto 2015 se objevilo plisé. Vyrábíte ho sama?

Plisé si nechávám vyrábět a poté ho na míru stříhám.

Co by naše čtenářky měly o nové kolekci vědět?

Nová kolekce je určená pro nošení s balerínami. Takové kolekce jsem již v minulosti navrhla. V lookbooku jsou podpatky, ale celá kolekce je postavená na tom, že když si ji žena oblékne, bude to s plochými botami vypadat dobře. Její střihy zase umožňují, aby modely z nové kolekce nosily i těhotné ženy. Některé mé zákaznice zrovna čekají miminko, jiné jsou po porodu, další zase miminko plánují. Proto si myslím, že je důležité, aby se mé věci daly nosit v delším časovém horizontu, ať už je žena těhotná nebo ne.

Základem kolekce je barva khaki a pudrově růžová  – jak jste barvy vybírala?

Khaki barva je v kolekci proto, že jsem si chtěla udělat pěknou a kvalitní khaki parku. Žádnou jsem totiž nemohla sehnat. Khaki barva byla jasným záměrem, věděla jsem, že s pořízením si klasické parky v této barvě má problém více lidí. Pudrově růžovou používám v kolekcích často. Letos se mi líbí na velurových kalhotách, které jsou součástí kolekce. V kolekci je dále spojená bílá s barvou plameňáka, aby to šlo dobře kombinovat se vzorem.

Na šatech a na bundách vidím šusťákový materiál, není nepraktický?

Šusťáková látka je podšitá hedvábím, takže nešustí. Není to typický šusťák, spíše nepromokavá látka. Zahrnula jsem ji do kolekce, protože se mi líbí její kombinace s džínovou bundou. Většinou lidé nosí šusťákovou bundu a džíny, já jsem to v nové kolekci obrátila. A protože ne každý má rád růžovou, což je pro mou značku typická barva, navrhla jsem bundu i v šedé.

Na ramínkách visí i košile s delším střihem, nepravidelně zapnuté. Jak se na ně tváří zákaznice?

Košile jsou u zákaznic oblíbené. Ty v nové kolekci mají beruščí střih, stejný styl jako u parky. Letos jsem pro košile vybrala různé barvy, nově představím i další barevné košile. Vypadají, že jsou zapnuté o jeden knoflík výše, ale to byl záměr. 

Foto: TIQE by Petra Balvínová

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA TIQE BY PETRA BALVÍNOVÁ PETRA BALVÍNOVÁ TIQE ROZHOVOR KOLEKCE

Související články

Oscar de la Renta

5 let od úmrtí návrháře Oscara de la Renty: Uctěme jeho památku výběrem těch nejušlechtilejších rób

Dnes je tomu 5 let, co prohrál boj s rakovinou a opustil tento svět talentovaný módní návrhář, gentleman, vřelý člověk a miláček slavných dam Oscar de la Renta. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější róby minulých let a zavzpomínejme tak na módního velikána.

Celý článek

Iveta Paulerová představila svou novou kolekci s názvem Awakening

Podzim a zimu oslaví česká návrhářka ve znamení „probouzení“. Tak totiž nazvala svou nejnovější kolekci odrážející nejenom její módní tvorbu, ale také každodenní život. Celou kolekci představila návrhářka před pár dny v rámci módní přehlídky, kterou jsme si nenechali ujít.

Celý článek

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Celý článek

Rozhovor s Petrou Hušpauerovou z Appart Label

Jestli hledáte pohodlné oblečení, které nebudete nikdy chtít svléct a zároveň v něm budete vypadat fantasticky, seznamte se s malou českou značkou Appart Label. Šijí krásné, minimalismem inspirované oblečení z teplákoviny. Víc se dozvíte v rozhovoru s designérkou Petrou Hušpauerovou.

Celý článek

Nová Givenchy kolekce ukázala, jaká byla města New York a Paříž v roce 1993

Jemná, ale odvážná kolekce vyobrazující newyorský a pařížský styl na počátku devadesátých let se soundtrackem od americké raperky Princess Nokia. Clare Waight Keller překvapila výběrem materiálů, myšlenkou i samotným soundtrackem. 

Celý článek

Přehlídku Chanel narušila komička

Komička Marie Benoliel, na sociálních sítích známá jako Marie S'Infiltre, během závěrečného defilé jedné z nejprestižnějších módních přehlídek vstoupila na molo a zařadila se mezi modelky. Místo ochranky ale zasáhla světoznámá modelka Gigi Hadid a nekompromisně narušitelku z mola odvedla.

Celý článek

Nadège Vanhee-Cybulski představila sebevědomou a moderní kolekci Hermes

Kovové detaily, kůže nebo sportovní elegance. Nadège Vanhee-Cybulski předvedla nejvydařenější kolekci od začátku svého působení u Hermés. 

Celý článek

Česká značka ROJI představila svou druhou kolekci plnou přirozenosti, síly a odhodlání

Představte si módní přehlídku na vysoké úrovni, propracované modely do posledního detailu, dechberoucí atmosféru a kolekci vzývající ženskou energii, sílu a eleganci. To je aktuální kolekce značky ROJI!

Celý článek