dnes je 21.09.2017 a svátek má Matouš

Rozhovor s Petrou Vančurovou

Co jste o beauty blogerce Petře, která natáčí videa na svůj YouTube kanál petralovelyhair a píše blog se stejným názvem, ještě nevěděli?

Petra Vančurová založila svůj blog a kanál na YouTube s názvem petralovelyhair už před pěti lety. V roce 2013, 2014 a 2015 vyhrála Blogerku roku v kategorii Beauty. Na YouTube už má pod petralovelyhair skoro 700 videí, na spřízněném kanále The Lovelyhairs, kde se objevuje se svým manželem Mírou a kde jsou videa ještě osobnější, jich najdete několik desítek, nicméně dohromady Petru na obou kanálech odebírá přes 160 tisíc lidí. A to už jsou čísla, která u většiny jiných českých blogerů jen tak neuvidíte.

Petro, svou značku PetraLovelyHair jste si založila už před 5 lety, stejně jako blog a kanál na YouTube. Jak vypadaly její začátky?

Začátky značky byly vlastně tak trochu náhoda. Nechala jsem se ostříhat u kadeřnice a střih se moc nepovedl, takže jsem hledala, jaké mám možnosti získat své dlouhé vlasy zpět. Protože na českém trhu jsem nenašla nic, co by mi vyhovovalo, řekla jsem si, že by bylo fajn nechat si vyrobit clip in vlasy dle svých vlastních představ. Sehnala jsem si dodavatele a vše potřebné, začala s clipy natáčet návody na YouTube a prodávat je na e-shopu. Diváci z YouTube a čtenářky blogu se však stále častěji ptali na líčení a já jsem začala mnohem více natáčet návody právě na něj. I v této oblasti jsem na českém trhu postrádala dostupné kvalitní štětce na líčení, proto jsem se rozhodla je sama pod svou značkou vyrábět. Letos slavíme se štětci jejich třetí narozeniny, prodáváme je již v 6 zemích EU a chystáme se do sítě drogerií. 

Co je podle vás při zakládání značky nejtěžší?

Podle mého názoru je nejtěžší udržet si motivaci a přes počáteční nesnáze vytrvat, nedělat si nic z dílčího neúspěchu, ale naopak se z něj poučit a jít si dál za svým cílem.

Vaše štětce, paletky i další produkty si můžeme pořídit na lovelyhair.cz i u vašich partnerů - chystáte se nabídku ještě rozšiřovat nebo zůstanete u těchto produktů? 

Snažíme se stále přicházet s novinkovými produkty, takže i na letošek chystáme několik novinek. Mezi ně patří nové druhy štětců a i kosmetické taštičky. Zároveň právě v těchto dnech jsme vypustili do světa novou luxusní limitovanou edici štětců v rose gold barvě, na kterých jsem velmi dlouho pracovala a jsem moc ráda, že se povedly a mají dobré ohlasy.

Jaké paletky si u vás čtenáři mohou pořídit? Dají se vaše paletky očních stínů připodobnit k nějaké paletce, kterou mohou čtenáři znát z drogerií? 

Paletky, které jsem v e-shopu v minulosti měla, byly spíše počinem kosmetického nadšence než stálou nabídkou. Jednalo se jen o vánoční limitovanou sérii. Je o ně ale stále velký zájem, takže je možné, že v budoucnu limitovanou edici zopakujeme. Jedna z paletek je neutrální - neutrálních paletek je na trhu hodně, avšak moje je speciálně poskládaná tak, aby vyhovovala především našemu světlejšímu středoevropskému typu pleti. Barvy v ní tedy nejsou příliš teplé. Druhá barevnější paletka má podle mého názoru docela unikátní složení a podobné odstíny jsem na trhu v tomto konkrétním složení ještě neviděla.

Z čeho jsou vyrobeny štětce PetraLovelyHair a který z nich byste doporučila jako must-have?

Štětce PetraLovelyHair jsou vyrobeny buď ze syntetických vláken, nebo z těch přírodních. Štětec se skládá i z kovu a jeho rukojeť je dřevěná. Dnes jsou již syntetická vlákna na tak vysoké úrovni, že jsou v porovnání s přírodními ještě jemnější a zároveň odolnější. Mým nejoblíbenějším štětcem je M51, štětec na make-up, bez kterého se neobejdu. Mám ale velice ráda i konturování a rozjasňování, takže nikam nevyrážím bez M56 a M57. A mou srdcovkou je samozřejmě nová rose gold limitka.

Jste snad první česká blogerka, která své příznivce přímo z prodejny seznamuje s tím, co se dá pořídit v drogériích. Inspirovala jste se s tímto formátem videí v zahraničí nebo to byl váš nápad?

Natáčet videa v drogeriích byl můj nápad, i když je možné, že něco podobného ve světě už existuje. Věřím, že tento koncept je dostatečně originální, aby mé diváky bavil. Přemýšlela jsem, jak ukázat divákům sortiment a oni přitom nemuseli opustit teplo domova. Momentálně je natáčení v drogériích na mém kanále nejsledovanější sérií a jsem moc ráda, že má tak pozitivní ohlasy. Teď se snažím domluvit natáčení i v parfumeriích, ale je to zatím těžké, snad se mi to povede.

Baví vás více blogování nebo vlogování? Je taková činnost už více prací nebo stále zůstává spíše zábavou?

Přiznám se, že je velmi těžké na tuto otázku odpovědět jednoznačně. Mám ráda blogování i vlogování, ale v poslední době je spíše trend videí a i mně video připadá osobnější. Nejraději mám právě vlogy, kde se mohu podělit i se zážitky ze soukromého života, baví mě mít se čtenáři kamarádský vztah.

Pro mne je to naštěstí stále jen koníček. Bojím se, že kdyby se z toho stala práce a povinnost, už by mě to možná tolik nebavilo, i když s mou prací blog i vlogy samozřejmě souvisí.

Jaké jsou vaše plány jako vlogerky do budoucna? 

I letos bych chtěla přijít s nějakým novým unikátním formátem. Zatím ještě ladím detaily, ale věřím, že je, nač se těšit. Také bych se chtěla začít více věnovat líčení jiných tváří ve videu, o což si čtenářky hodně píší. S manželem bychom zároveň chtěli více cestovat a zaznamenávat naše zážitky právě na společném vlogovacím kanále na YouTube. Plánů máme hodně, jde jen o to, zda bude čas na jejich realizaci, protože jsme oba velmi vytížení.

Jak se vypořádáváte s tím, že vás lidé poznávají, píší vám a chtějí toho o vás vědět co nejvíce?

Je to velmi příjemné, že mě na ulici nebo v obchodě oslovují cizí lidé s tím, že mi fandí a koukají na má videa. Neumím si představit nic jiného, co by mne lépe motivovalo k tomu, abych pokračovala v tom, co dělám. Myslím si, že právě ta duševní motivace a ty překrásné ohlasy jsou tím nejhodnotnějším, co může blogerka dostat. Peníze ani "sláva" vám tento pocit nemohou vynahradit. Když vám napíše třeba maminka, studentka nebo i šedesátiletá paní v důchodu, že se díky vašim návodům začala o sebe více starat a sklízí pochvaly, cítí se lépe a že se začala díky tomu i více usmívat na svět a vše se začalo více dařit - co může člověk chtít víc! Na prvním místě pro mě je, aby mě práce i koníček uspokojovaly duševně, abych se na ně těšila a měla z nich dobrý pocit. A právě díky těm krásným zprávám a ohlasům, které přijímám, takový pocit mám a žiji si svůj sen.

Zdroj: petralovelyhair

ZE SPOLEČNOSTI PETRALOVELYHAIR LOVELYHAIR PETRA VANČUROVÁ BLOGERKA ROZHOVOR YOUTUBE

Související články

Český Krumlov ožil Andělskou show

V sobotu 16. září 2017 rozsvítila Zámeckou jízdárnu Českého Krumlova Andělská show s finalistkami České Miss 2017.

Celý článek

Co nám prozradil nejkrásnější Evropan Lukáš Lesák?

Říká se, že české ženy jsou jedny z nejkrásnějších na světě, ale co muži? Česká republika slaví další úspěch v oblasti krásy. Lukáš Lesák nás reprezentoval na soutěži Man of the year.

Celý článek