dnes je 17.06.2019 a svátek má Adolf

Salvatore Ferragamo představil jednu ze svých nejsilnějších kolekcí

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitel Paul Andrew překvapil diváky novou podzimní kolekcí, jež byla prezentována v rámci Milan Fashion Week. Kromě toho, že sbírka představila lehké tkaniny a kůži v tmavých barvách, překvapila i šátkovými potisky a barvami z Ferragamova archivu.

Paul Andrew je u módního domu Salvatore Ferragamo od roku 2016. Zpočátku měl na starost pouze obuv, avšak během tří let se vypracoval na pozici kreativního ředitele dámských oděvů. Nejnovější Ready-to-Wear kolekce byla zaměřena na to, být oblečen od hlavy až k patě. Proto i boty, se kterými měl návrhář mnoholeté zkušenosti, zde sehrály důležitou roli. Andrew se rozhodl projít archivy módního domu, což je v kolekci patrné - zvláště u kožených kabátů, nízkých lodiček a oděvů s šátkovými potisky a patchworkem.

Také pánské oděvy, které má na starost návrhář Guillaume Meilland, měly zákazníkům co nabídnout. Elegantní a nadčasové kousky zhotovené z nejkvalitnějších materiálů jsou něco, co nikdy nezačne nudit. Zvláště v době, kdy se klade veliký důraz právě na kvalitu a střih. Dominantou pánské linie se staly kožené kabáty a saka s hedvábnými klopami. Kromě elegantních kousků se návrhář nebál sáhnout ani po několika sportovně laděných outfitech, což nynější generace s oblibou ve streetwear jistě ocení. Tato sbírka je jednou z nejsilnějších, které kdy módní dům Salvatore Ferragamo představil, proto doufáme, že další kolekce půjdou v obdobných šlépějích.

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
SALVATORE FERRAGAMO MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI READY-TO-WEAR FALL 2019 MILAN FASHION WEEK

Související články

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek

Přísně ostrá kolekce Michaela Korse hledá harmonii v dnešním světě

Věčně optimistický Michael Kors do své nové kolekce vnesl filozofii toho, zda se ve sváru dá najít harmonie.

Celý článek

Pouhých deset modelů v kolekci Diane von Furstenberg hovoří za vše

Diane von Furstenberg miluje potištěné látky plné vzorů, barev a motivů. Často jsou to jen chaoticky namalované čáry, které dávají ten správný výsledek. Ne jinak je tomu v kolekci Resort 2020.

Celý článek