dnes je 29.03.2020 a svátek má Taťána

Salvatore Ferragamo představil jednu ze svých nejsilnějších kolekcí

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitel Paul Andrew překvapil diváky novou podzimní kolekcí, jež byla prezentována v rámci Milan Fashion Week. Kromě toho, že sbírka představila lehké tkaniny a kůži v tmavých barvách, překvapila i šátkovými potisky a barvami z Ferragamova archivu.

Paul Andrew je u módního domu Salvatore Ferragamo od roku 2016. Zpočátku měl na starost pouze obuv, avšak během tří let se vypracoval na pozici kreativního ředitele dámských oděvů. Nejnovější Ready-to-Wear kolekce byla zaměřena na to, být oblečen od hlavy až k patě. Proto i boty, se kterými měl návrhář mnoholeté zkušenosti, zde sehrály důležitou roli. Andrew se rozhodl projít archivy módního domu, což je v kolekci patrné - zvláště u kožených kabátů, nízkých lodiček a oděvů s šátkovými potisky a patchworkem.

Také pánské oděvy, které má na starost návrhář Guillaume Meilland, měly zákazníkům co nabídnout. Elegantní a nadčasové kousky zhotovené z nejkvalitnějších materiálů jsou něco, co nikdy nezačne nudit. Zvláště v době, kdy se klade veliký důraz právě na kvalitu a střih. Dominantou pánské linie se staly kožené kabáty a saka s hedvábnými klopami. Kromě elegantních kousků se návrhář nebál sáhnout ani po několika sportovně laděných outfitech, což nynější generace s oblibou ve streetwear jistě ocení. Tato sbírka je jednou z nejsilnějších, které kdy módní dům Salvatore Ferragamo představil, proto doufáme, že další kolekce půjdou v obdobných šlépějích.

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
SALVATORE FERRAGAMO MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI READY-TO-WEAR FALL 2019 MILAN FASHION WEEK

Související články

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Celý článek