dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

Salvatore Ferragamo představil jednu ze svých nejsilnějších kolekcí

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitel Paul Andrew překvapil diváky novou podzimní kolekcí, jež byla prezentována v rámci Milan Fashion Week. Kromě toho, že sbírka představila lehké tkaniny a kůži v tmavých barvách, překvapila i šátkovými potisky a barvami z Ferragamova archivu.

Paul Andrew je u módního domu Salvatore Ferragamo od roku 2016. Zpočátku měl na starost pouze obuv, avšak během tří let se vypracoval na pozici kreativního ředitele dámských oděvů. Nejnovější Ready-to-Wear kolekce byla zaměřena na to, být oblečen od hlavy až k patě. Proto i boty, se kterými měl návrhář mnoholeté zkušenosti, zde sehrály důležitou roli. Andrew se rozhodl projít archivy módního domu, což je v kolekci patrné - zvláště u kožených kabátů, nízkých lodiček a oděvů s šátkovými potisky a patchworkem.

Také pánské oděvy, které má na starost návrhář Guillaume Meilland, měly zákazníkům co nabídnout. Elegantní a nadčasové kousky zhotovené z nejkvalitnějších materiálů jsou něco, co nikdy nezačne nudit. Zvláště v době, kdy se klade veliký důraz právě na kvalitu a střih. Dominantou pánské linie se staly kožené kabáty a saka s hedvábnými klopami. Kromě elegantních kousků se návrhář nebál sáhnout ani po několika sportovně laděných outfitech, což nynější generace s oblibou ve streetwear jistě ocení. Tato sbírka je jednou z nejsilnějších, které kdy módní dům Salvatore Ferragamo představil, proto doufáme, že další kolekce půjdou v obdobných šlépějích.

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
SALVATORE FERRAGAMO MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI READY-TO-WEAR FALL 2019 MILAN FASHION WEEK

Související články

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Mladá modelka Kaia Gerber je novou svěží tváří podzimní kampaně Versace

Všem muselo být jasné, že když se spojí značka Versace s momentálně oblíbenou a velmi obsazovanou modelkou Kaiou Gerber a uznávaným fotografem Stevenem Meiselem, vzejde z toho něco skvělého. A to se také stalo. Nová kampaň určitě zaujme po všech stránkách. 

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek