dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Sarah Jessica Parker navrhla společně s Ericem Hughesem vlastní řadu tapet

Přidat na Seznam.cz
Herečka ze seriálu Sex ve městě se spojila se svým dlouholetým návrhářem Ericem Hughesem a společně navrhli sérii tapet, které jsou, na rozdíl od většiny šatů a střevíčků samotné Carrie Bradshaw, dostupné všem.

foto: Getty Images

Tapety jsou vyfocené mimo jiné na pozadí newyorského bytu hlavní hrdinky tolik oblíbeného seriálu, ke kterému se momentálně natáčí v pořadí již třetí film. Rafinované vzory květin a výrazná grafika odráží snění samotné Sarah Jessicy Parker.

„Oko Sarah Jessicy a její designový cit jsou specifické a jsou tím nejkrásnějším způsobem vyjádření jejího osobního stylu,“ říká spoluautor tapet Eric Hughes.

Kolekce tapet také odráží 35leté přátelství mezi Parker a Hughesem, kterého si herečka kdysi najala, aby navrhl design jejího domu. V té době Hughes končil s filmovým byznysem a nevěděl, co přesně by mohl dál dělat. Parker v něm viděla někoho s velkou vášní pro design a tak ho popostrčila vstříc nové kariéře.

Od té chvíle se Hughes ujal mnoha designových projektů a významných zakázek, například pro magazín ELLE DECOR i pro losangeleskou společnost Wallshoppe, která se specializuje na tapety. Když přišel Covid, předělávala Parker společný dům s Matthew Broderickem v newyorské ulici West Village a tehdy vznikla spolupráce na nové řadě tapet. Spoustu času dopřálo kolekci vyvíjet se postupně a bez spěchu.

foto: Getty Images

V kolekci tapet najdete spoustu vzorů květin jako například chryzantémy, krajky královny Anny, které podle Parkera připomínají květiny, které divoce rostou poblíž jejího domova na Long Islandu a samozřejmě karafiáty.

„Vím, že karafiáty jsou považovány za květiny pro babičky a nejsou tak vzácné, nebo těžko dostupné, ale pro mě jsou nadčasové. Jsou plné objemu a barev, velmi zdvořilé a tradiční, aniž by byly nutně staromódní,“ svěřila se Parker, která věří, že jejich tapety budou mnoho lidí inspirovat k tomu, aby udělali odvážná barevná rozhodnutí ve svých domovech.

Přidat na Seznam.cz
DESIGN BYTOVÝ DESIGN SARAH JESSICA PARKER ERIC HUGHES TAPETY KVĚTINOVÉ TAPETY

Související články

Znáte pilíře skandinávského stylu bydlení? Na podzim vsaďte na designové svícny

Podzim nám ubírá světlo i slunce, zároveň je však jedinečným obdobím, kdy si můžete plně vychutnávat teplo a vůni krásných svíček. Právě k tomu perfektně poslouží designové svícny ve skandinávském stylu.

Celý článek

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Karty Podle sebe - balíček smysluplných otázek

Žijeme v přehlcené době informací a tak často není prostor pro rozhovory ať už s dětmi či partnerem nebo s rodiči. Jednoduše nám nezbývá energie. Mladá maminka Linda Martišková vymyslela geniální karty Podle sebe, které pomohou v nastartování hlubší konverzace.

Celý článek