dnes je 29.07.2021 a svátek má Marta

Šéfkuchař Ondra Slanina a komička Adéla Elbel vydávají společnou kuchařku

Přidat na Seznam.cz
Novinkou na trhu je unikátní kuchařka pro celou rodinu s výmluvným názvem Adéla ještě nevečeřela. Byla vytvořena pro inspiraci pokročilým kuchařům i na pomoc začátečníkům.

foto: Marek Kučera

Jak často se vám stane, že na poslední chvíli přemýšlíte, co uvaříte k večeři? Na chvíle, kdy vám dojdou nápady, je tu 31 receptů oblíbeného šéfkuchaře Ondry Slaniny, které vytvořil speciálně pro komičku Adélu Elbel.

„Pokud stejně jako já nechcete děti odbýt variacemi obloženého chleba a nehodláte rezignovat na společné teplé večeře, ale nemáte doma šéfkuchaře Ondru, sáhli jste po té správné knize. Není to totiž ledajaká kuchařka. Tahle kuchařská kniha si klade vyšší cíle, stejně jako je na nás klade dnešní doba. Není nad to, mít v kuchyni inteligentní pomocníky. Já je miluju. Stejně jako miluju společné večeře se svými dětmi,“ říká Adéla Elbel.

foto: Marek Kučera

A Ondra Slanina doplňuje: „Mám obrovskou radost, že se podařilo vytvořit právě takovouhle kuchařku. Moderní technologie při profesionálním velkokapacitním vaření mi celou mou profesní kariéru připadaly jako samozřejmost, ale doma jsem vždy až zbytečně lpěl na tradici. Nicméně člověk je svou podstatou tvor myšlenkově otevřený. A stejně tak, jak jsme vylezli z telefonních budek a objevili mobilní telefony a dnes se nám to zdá zcela normální, tak i já nakonec odložil klasické hrnce a pánve. A rád využívám při vaření pro své blízké tyto různé „mobilní telefony“, které paralelně s klasickými postupy přípravy pokrmů představujeme v této knize.“

On jí radí, jak se u plotny otáčet co možná snadno a jednoduše, ona to samozřejmě vtipně glosuje v 31 příbězích pro potěchu všech malých strávníků, které proměnil v komiksovou pochoutku tým studia Artmakers. Kuchařku vybavil dokonalými fotografiemi mistr ve svém oboru Marek Kučera.

Kuchařka Adéla ještě nevečeřela se stane vaší oblíbenou coffee table klasikou, budete podle ní vařit, budete si v ní číst, budete si ji prohlížet. Prostě si ji zamilujete!

foto: Marek Kučera

Pár otázek pro autory kuchařky

My jsme pro vás autory kuchařky vyzpovídali, abychom zjistili, co rádi vaří, jaké potraviny nevyhledávají nebo také, která kuchyně jim chutná.

Jaký máte vztah k vaření?

Adéla Elbel: Dřív, kdy jsem byla ještě nadějeplná novomanželka, jsem vařila hodně ráda. Pak se to ale smrsklo na ne příliš opěvovanou povinnost, a to mě moc nebavilo. Proč bych měla denně trávit čas v kuchyni, když můžu být s dětmi nebo se věnovat psaní? Naučila jsem se vařit rychle a efektivně, aby mě vaření stálo co nejméně času. No a pak přišly výrobky od Tefalu a já se cítím, jako by mi někdo dal na auto místo hranatého kola kulaté. Jede to samo a já jsem za hvězdu.

Které jídlo je pro Vás top, jaké kuchyni dáváte přednost?

Ondra Slanina: Asi nemám žádné top jídlo, i když řízkem nikdy nepohrdnu. Kuchyní mám rád opravdu hodně. Samozřejmě českou a pak thajskou, arabskou, italskou, francouzskou.

Prozradíte nám oblíbené jídlo, které chystáte Vašim dětem?

A.E.: Milujeme rizoto na různé způsoby. Zeleninu a maso měním podle sezóny, a tak je výsledek vždy jiný. A třeba v Cook4me je hotové za 6 minut, to je skoro zázrak!

Jsou potraviny, které nevyhledáváte?

O.S.: Primárně nevyhledávám nekvalitní potraviny. Už jsem se v životě přesvědčil, že rozhodně platí rčení: co do hrnce dáváš, to z něj vyndáváš. Jinými slovy, z nekvalitních surovin michelinské jídlo nepřipravíte.

Jak jste si užila spolupráci na kuchařce "Adéla ještě nevečeřela"?

A.E.: Moc. Bavilo mě sepisovat příběhy, které dost vycházejí z našeho hektického životního stylu. Přemýšlela jsem nad ním opět z jiného úhlu, a to mi připadalo hodně přínosné. Z kuchařky mám fakt velkou radost.

Když se řekne "studená kuchyně", co si představíte jako první?

O.S.: Představím si mou nejoblíbenější disciplínu, u které se mohu kreativně velmi vyřádit. Pak želatinu, se kterou moc rád pracuji.

 

SOUTĚŽ O TŘI KUCHAŘKY NAJDETE NA NAŠEM FACEBOOK PROFILU.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA V KUCHYNI SOUTĚŽ KUCHAŘKA ADÉLA JEŠTĚ NEVEČEŘELA ONDRA SLANINA ADÉLA ELBEL

Související články

Vařte zdravě a chutně s multifunkční horkovzdušnou fritézou 9v1

Multifunkční kuchyňské pomocníky, kteří nám šetří nejen čas, ale také místo v kuchyni, v dnešní uspěchané době zejména oceníme. S horkovzdušnou fritézou 9v1 bude vaření opravdový zážitek pro začátečníka i ostříleného kuchaře.

Celý článek

Středomořská atmosféra v Hliněné Baště

Hliněná Bašta se těší na babí léto. Prostorná terasa u rybníčku obklopeného kolem dokola vzrostlými stromy, lehký větřík i zurčení vody z potůčku umocňují dokonalé kulinární zážitky, kterými je Hliněná Bašta pověstná.

Celý článek

Kam vyrazit o víkendu na snídani?

Víkendová snídaně, oběd nebo večeře. Je jedno na jak dlouho se vám to protáhne, protože pro vás máme několik skvělých míst, kde zaručeně vydržíte celý den.

Celý článek

Jarní smoothie recepty

Vitaminová bomba v podobě smoothie je oblíbenou svačinkou v teplých měsících. Přinášíme vám 6 nejlepších zdravých receptů, které si může udělat každý. Na co se můžete těšit? Nastartují imunitu, a navíc skvěle chutnají!

Celý článek

Sebevědomí a skvělá postava i když nemáte čas? Vyzkoušejte ketodietu, při které nebudete hladovět!

Zhubnout trvale v relativně rychlém čase je v dnešní době určité sci-fi. Hlídat si stravu, sportovat, a ještě se starat o chod domácnosti, děti a manžela, může být nad naše síly. Jsou však způsoby, jak si hubnutí usnadnit. Znáte ketodietu?

Celý článek

Sladké pečení s jablky a mrkví

Zapomeňte na klasické recepty a pojďte s námi experimentovat. Máte rádi bábovku? Co takhle do přidat trochu šťavnatých jablek pro lepší chuť? Jaro je plné i sladké mrkve, tak toho pojďme využít, aby si pochutnali všichni z rodiny.

Celý článek
Zdravé recepty

Už nevíte, co vařit? Inspirujte se rychlými, lahodnými a fit recepty na celý den!

Izolace lidí v současné situaci přináší i svá pozitiva. Vaříme si domácí jídla, která prospívají našemu zažívání. Někdy jsme však už bezradní a tápeme nad tím, co připravit k jídlu a neustále tak opakujeme stejné pokrmy. Inspirujte se našimi fit recepty!

Celý článek

Krásná zahrada, romantický dvůr selské usedlosti, ale především skvělé jídlo vám v restauraci Baroko učaruje

Protože k dobrému životnímu stylu patří bezpochyby i skvělé jídlo, je tu opět rubrika Móda v kuchyni. Tentokrát jsme navštívili restauraci Baroko v Praze 10.

Celý článek