dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Silvestr a oslava nového roku za hranicemi domova

Přidat na Seznam.cz
Pro většinu z nás jsou svátky vánoční a oslava nového roku dny, kdy chceme zpomalit. Více se věnovat rodině, sobě a alespoň v těchto několika dnech vypnout, zregenerovat mysl a užít si čas volna.

Můžeme to pojmout v tempu klidnějším a vydat se za všemi příbuznými a navštívit třeba své rodné město, a nebo sbalit pár věcí a vyrazit někam za hranice. A jelikož už nezbývá mnoho času, máme pro vás pár tipů, pokud se stále rozmýšlíte, kde a jak strávit poslední dny tohoto roku.

Island

Ideální destinace pro dny plné odpočinku, ale také pro velkolepou novoroční party. Pokud jste spíše dobrodružnější povahy a rádi cestujete - na Islandu jsou místa, pro která je zima ideálním obdobím. Jsou to např. ledovcové jeskyně, které nejsou během léta turistům přístupné. Nezapomeňte jen, že dny jsou velmi krátké. Během prosince jsou dny, kdy slunce vyjde odpoledne a již po pár hodinách je tma.

Amsterdam

Není to daleko. Letadlem jste tam za chvilku, ale i autem se to dá hravě zvládnout. Přestože teploty tu v zimě nebudou nejpřívětivější a bude možná i větrno, právě v tomhle období je Amsterdam jedním z nejhezčích měst. Sváteční osvětlení celého města je dechberoucí, takže procházka po zasněženém městě, kterou můžete zakončit v jedné z mnoha útulných kaváren, bude zpříjemněním celého dne.

Florencie

Pokud budete toužit po troše romantiky, Florencie bude tím ideálním místem, ale vzhledem k tomu, že je to město, které nabízí spoustu historických, kulturních a architektonických skvostů - bude i ideálním místem pro dámskou jízdu. Pokud vás náhodou přestanou bavit procházky po historickém městě, můžete potěšit své smysly vynikajícím jídlem doplněným o sklenku dobrého vína.

Za teplem

Kdo není milovníkem sněhu a teplot pod bodem mrazu, ideální volbou útěku a prohřátí těla budou destinace plné slunce a moře i během prosince. Kuba, Thajsko nebo Zanzibar budou tou správnou volbou. 

vogue.com; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DOVOLENÁ NOVÝ ROK SILVESTR SILVESTROVSKÁ PARTY EVROPA PLÁŽE ODPOČINEK

Související články

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Sí, Italy aneb objevte kouzlo slunečného Toskánska

Kraj plný gastronomických skvostů a architektury, kde na každém rohu voní olivové háje, vinohrady a výborné pokrmy. Sí, Italy je cestovatelský projekt, který svým zákazníkům ukazuje krásy vřelého Toskánska.

Celý článek

Doplňky, které vám nesmí chybět v novém roce

Někdy za minulostí není potřeba udělat tlustou čáru. V roce 2019 totiž v módním světě zazářila spousta věcí, které budete potřebovat i v novém roce. Řeč bude o doplňcích. Vybrali jsme pro vás ty, které i letos budou na výsluní.

Celý článek

Jaké pohoštění nachystat na Silvestra

Chystáte se uspořádat oslavu v pohodlí domova nebo jedete někam na chatu s přáteli? Tak či tak, je potřeba nachystat pohoštění, a nejen hosty odbýt sáčkem brambůrků. Dáme vám tipy na jednoduché chuťovky.

Celý článek

Jak strávit nezapomenutelného Silvestra

Nenapadá vás, jak strávit Silvestra se svou drahou polovičkou nebo přáteli? Ve víru vánočních svátků jste nestihli nic naplánovat, ale u televize sedět nechcete? Inspirujte se našimi nápady.

Celý článek

Je libo vánoční punč, likér nebo svařák

K Vánocům nějaký ten alkohol patří a voňavé svařené víno, vaječný likér nebo silný punč zahřejí v zimních dnech. V období mezi svátky a Novým rokem se pije nejvíce. Proto jsme vám sestavili pár receptů.

Celý článek

Plánujte, plánujte, plánujte aneb jak se nachystat na nový rok

Plánování je ohromně praktická věc, která vás posune vpřed. Ve vánočním shonu a nově se blížícího roku nám moc času na plány nezbývá. Jak přemýšlet o plánování, než si vůbec otevřeme diáře na nový rok?

Celý článek

Must have tohoto léta: Plavky s vysokým pasem

Jestli jste stále nenašla plavky, které by vám přesně padly, tak pro vás máme několik tipů na střih, který musíte rozhodně vyzkoušet. Tohle léto bude patřit vám!

Celý článek