dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Skvostný Haute Couture Elie Saab 2015 zahalen do zlaté krajky

Přidat na Seznam.cz
Kolekce vysoké šití libanonského návrháře Elie Saab nám všem opět ukázala, co se pod pojmem jejich Haute Couture skrývá. Nonšalantnost, sofistikovanost a neuvěřitelný půvab... A mnohem víc. 

Haute Couture Elie Saab byla stejná jako vždy. Ovšem ne v tom smyslu, že bychom na mole viděli tytéž nápady jako loni a předloni, ale proto, že nám (jako již obvykle) sebrala dech. Snová tvorba libanonského návrháře je totiž zcela jedinečná a nelze si ho poplést s jakýmkoli jiným umělcem. 

Elie Saab má totiž rukopis, který poznáte na první pohled. Hlavními poznávacími znaky jsou ženské siluety, večerní zdobné róby až na zem, úzké sukně a neuvěřitelné množství aplikací na každých šatech. Přesně tyto znaky jsme pozorovali i v Couture pro Podzim 2015. 

Pro svou aktuální kolekci si Saab zvolil snad nejluxusnější odstín jaký mohl - zlatou. Ta se prolínala velkou částí kolekce, občas se prostřídala s bledě modrou, jindy se starorůžovou, stále ale na mole převládala. Zlatá je symbolem bohatství. A právě proto se neobyčejně dobře hodí právě k Saabovo šatům. 

Údivné pohledy plné nadšení si ale vysloužily i odstíny šedé s kovovým leskem nebo temně smaragdové. I ty se totiž na pár modelech z kolekce objevily. Modelky měly kouřové líčení, přirozeně upravené vlasy, a v těch zlaté čelenky. Ani v tomto ohledu Elie Saab nezklamal. Předvedl show jak se patří.

Snová tvorba plná ženskosti a sofistikovanosti.
Krajkované sukně až k zemi a subtilní zlaté pásky.
Luxusní zlatá a nevinné pastely. 

Elie Saab znovu potvrdil svou nenahraditelnost na poli dnešní módní scény. 

Zdroj: style.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA ELIE SAAB HAUTE COUTURE PODZIM/ZIMA 2015-2016 KRAJKA KRAJKOVÉ ŠATY ZLATÁ

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Stvořena pro ženu

Jemná krajka a smyslná výšivka nás zdobí už pár staletí. Krajky a výšivky jsou obrazy snů, fantazie a touhy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

Celý článek