dnes je 22.09.2021 a svátek má Darina

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Přidat na Seznam.cz
Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston jsou k mání. Veřejnosti byly nabídnuty ve veřejné aukci. Šaty za sebou mají silný příběh jednoho krátkého manželství, které bylo bouřlivé jako celý zpěvaččin život. Zpěvačka, textařka, producentka a klavíristka Whitney Houston je dodnes jednou z nejúspěšnějších a nejprodávanějších zpěvaček našeho století. Během svého působení získala mnoho cen Grammy, Emmy i MTV. Z hlediska filmografie je známá především svým ikonickým výkonem v romantickém filmu Osobní strážce. Nejznámější songy jsou nejspíše "I will always love you" nebo "I wanna dance with somebody".

Láska zpěvačky Whitney Houston a rappera Bobbyho Browna vzešla z velkého přátelství obou umělců. Setkali se v roce 1989 na udílení hudebních cen. V roce 1992 řekla zpěvačka své "ano" a konala se velkolepá svatba. Hostiny se zúčastnilo bezmála 800 hostů a Whitney Houston dbala na každý detail svatebního obřadu. Jako bývalá modelka a milovnice módy si samozřejmě nejvíce dala záležet na svatebních šatech. Jejich autorem je newyorský návrhář Marc Bowner, který je vytvořil s pomocí Houstonové tehdejší stylistky Diane Johnson. Šaty jsou tvořené tak, aby zdůraznily ženskou siluetu. Poseté jsou perličkami a blyštivými kamínky. K šatům přísluší i elegantní rukavičky, perleťové náušnice, které jsou licitovány zvlášť a čepec s řaseným závojem. Ti, kdo by se aukce chtěli účastnit, mají dokonce k dispozici certifikát, který detailně popisuje i stav šatů. Stáří se sice podepsalo na barvě a kvůli vrstvené spodničce je sukně z části poškozená chůzí, kupcům ale nejspíše půjde právě o tuto autentičnost.

Sňatek přinesl zpěvačce štěstí ve formě krásné a talentované dcery Bobbi Brown. Jinak však manželství šťastné nebylo, Bobby Brown byl podezřelý z domácího násilí. Toto obvinění dokonce několikrát prošetřovala policie. Whitney Houston se ponořila do svého světa a téměř přestala zpívat. Média ji obviňovala z drogové závislosti. Mnozí se však domnívali, že díky rozvodu v roce 2007 přijde velký comeback Whitney Houston. Následovala však velmi smutná zpráva. V roce 2012 byla zpěvačka nalezena ve vaně ve svém domě v Kalifornii. Příčina smrti - utopení. Po třech letech stejný osud čekal i zpěvaččinu jedinou dceru, která byla nalezena též ve vaně za dosud nevyjasněných okolností.

Hodnota šatů, za kterou byly pořízeny, je 40 tisíc dolarů, vyvolávací cena byla stanovena na 3 500 dolarů. Podle odborníků by mohla konečná částka převýšit až pětinásobek původní hodnoty. Aukce je zpřístupněna online na entertainment.ha.com. Stejná společnost také pořádá aukci několika šatů Whitney Houston.

Independent.uk; foto: Heritage Auctions

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI SVATBY SVATBA NEVĚSTA whitney houston AUKCE

Související články

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube.

Celý článek

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství?

Celý článek

IKEA se chystá na trh s ohromující kolekcí ve spolupráci se Zandrou Rhodes

IKEA v září představí unikátní kolekci KARISMATISK. Podílela se na ní i návrhářka Zandra Rhodes, která spolupracovala například s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou. Zrůžoví i známá IKEA taška.

Celý článek

Iva Kubelková uváděla módní přehlídku v rámci filmového festivalu v Karlových Varech

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu. Červený koberec se prohýbá pod českými i zahraničními známými osobnostmi a kromě filmů jsou součástí i módní přehlídky.

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek

Osobnosti na letošní filmový festival v Karlových Varech oblékají mimo jiné čeští návrháři. Jaké šaty oblékly Hana Vágnerová, Ewa Farná, Martha Issová a další celebrity?

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je v plném proudu. Střídá se na něm nespočet krásných rób, českých i zahraničních osobností a s nimi i díla mnoha návrhářů.

Celý článek