dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Přidat na Seznam.cz
Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston jsou k mání. Veřejnosti byly nabídnuty ve veřejné aukci. Šaty za sebou mají silný příběh jednoho krátkého manželství, které bylo bouřlivé jako celý zpěvaččin život. Zpěvačka, textařka, producentka a klavíristka Whitney Houston je dodnes jednou z nejúspěšnějších a nejprodávanějších zpěvaček našeho století. Během svého působení získala mnoho cen Grammy, Emmy i MTV. Z hlediska filmografie je známá především svým ikonickým výkonem v romantickém filmu Osobní strážce. Nejznámější songy jsou nejspíše "I will always love you" nebo "I wanna dance with somebody".

Láska zpěvačky Whitney Houston a rappera Bobbyho Browna vzešla z velkého přátelství obou umělců. Setkali se v roce 1989 na udílení hudebních cen. V roce 1992 řekla zpěvačka své "ano" a konala se velkolepá svatba. Hostiny se zúčastnilo bezmála 800 hostů a Whitney Houston dbala na každý detail svatebního obřadu. Jako bývalá modelka a milovnice módy si samozřejmě nejvíce dala záležet na svatebních šatech. Jejich autorem je newyorský návrhář Marc Bowner, který je vytvořil s pomocí Houstonové tehdejší stylistky Diane Johnson. Šaty jsou tvořené tak, aby zdůraznily ženskou siluetu. Poseté jsou perličkami a blyštivými kamínky. K šatům přísluší i elegantní rukavičky, perleťové náušnice, které jsou licitovány zvlášť a čepec s řaseným závojem. Ti, kdo by se aukce chtěli účastnit, mají dokonce k dispozici certifikát, který detailně popisuje i stav šatů. Stáří se sice podepsalo na barvě a kvůli vrstvené spodničce je sukně z části poškozená chůzí, kupcům ale nejspíše půjde právě o tuto autentičnost.

Sňatek přinesl zpěvačce štěstí ve formě krásné a talentované dcery Bobbi Brown. Jinak však manželství šťastné nebylo, Bobby Brown byl podezřelý z domácího násilí. Toto obvinění dokonce několikrát prošetřovala policie. Whitney Houston se ponořila do svého světa a téměř přestala zpívat. Média ji obviňovala z drogové závislosti. Mnozí se však domnívali, že díky rozvodu v roce 2007 přijde velký comeback Whitney Houston. Následovala však velmi smutná zpráva. V roce 2012 byla zpěvačka nalezena ve vaně ve svém domě v Kalifornii. Příčina smrti - utopení. Po třech letech stejný osud čekal i zpěvaččinu jedinou dceru, která byla nalezena též ve vaně za dosud nevyjasněných okolností.

Hodnota šatů, za kterou byly pořízeny, je 40 tisíc dolarů, vyvolávací cena byla stanovena na 3 500 dolarů. Podle odborníků by mohla konečná částka převýšit až pětinásobek původní hodnoty. Aukce je zpřístupněna online na entertainment.ha.com. Stejná společnost také pořádá aukci několika šatů Whitney Houston.

Independent.uk; foto: Heritage Auctions

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI SVATBY SVATBA NEVĚSTA whitney houston AUKCE

Související články

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek