dnes je 23.10.2020 a svátek má Teodor

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Přidat na Seznam.cz
Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston jsou k mání. Veřejnosti byly nabídnuty ve veřejné aukci. Šaty za sebou mají silný příběh jednoho krátkého manželství, které bylo bouřlivé jako celý zpěvaččin život. Zpěvačka, textařka, producentka a klavíristka Whitney Houston je dodnes jednou z nejúspěšnějších a nejprodávanějších zpěvaček našeho století. Během svého působení získala mnoho cen Grammy, Emmy i MTV. Z hlediska filmografie je známá především svým ikonickým výkonem v romantickém filmu Osobní strážce. Nejznámější songy jsou nejspíše "I will always love you" nebo "I wanna dance with somebody".

Láska zpěvačky Whitney Houston a rappera Bobbyho Browna vzešla z velkého přátelství obou umělců. Setkali se v roce 1989 na udílení hudebních cen. V roce 1992 řekla zpěvačka své "ano" a konala se velkolepá svatba. Hostiny se zúčastnilo bezmála 800 hostů a Whitney Houston dbala na každý detail svatebního obřadu. Jako bývalá modelka a milovnice módy si samozřejmě nejvíce dala záležet na svatebních šatech. Jejich autorem je newyorský návrhář Marc Bowner, který je vytvořil s pomocí Houstonové tehdejší stylistky Diane Johnson. Šaty jsou tvořené tak, aby zdůraznily ženskou siluetu. Poseté jsou perličkami a blyštivými kamínky. K šatům přísluší i elegantní rukavičky, perleťové náušnice, které jsou licitovány zvlášť a čepec s řaseným závojem. Ti, kdo by se aukce chtěli účastnit, mají dokonce k dispozici certifikát, který detailně popisuje i stav šatů. Stáří se sice podepsalo na barvě a kvůli vrstvené spodničce je sukně z části poškozená chůzí, kupcům ale nejspíše půjde právě o tuto autentičnost.

Sňatek přinesl zpěvačce štěstí ve formě krásné a talentované dcery Bobbi Brown. Jinak však manželství šťastné nebylo, Bobby Brown byl podezřelý z domácího násilí. Toto obvinění dokonce několikrát prošetřovala policie. Whitney Houston se ponořila do svého světa a téměř přestala zpívat. Média ji obviňovala z drogové závislosti. Mnozí se však domnívali, že díky rozvodu v roce 2007 přijde velký comeback Whitney Houston. Následovala však velmi smutná zpráva. V roce 2012 byla zpěvačka nalezena ve vaně ve svém domě v Kalifornii. Příčina smrti - utopení. Po třech letech stejný osud čekal i zpěvaččinu jedinou dceru, která byla nalezena též ve vaně za dosud nevyjasněných okolností.

Hodnota šatů, za kterou byly pořízeny, je 40 tisíc dolarů, vyvolávací cena byla stanovena na 3 500 dolarů. Podle odborníků by mohla konečná částka převýšit až pětinásobek původní hodnoty. Aukce je zpřístupněna online na entertainment.ha.com. Stejná společnost také pořádá aukci několika šatů Whitney Houston.

Independent.uk; foto: Heritage Auctions

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI SVATBY SVATBA NEVĚSTA whitney houston AUKCE

Související články

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

I podzimní svatba má své kouzlo

Nejste milovníci velkého tepla, ale ani silné zimy? Pak je pro vás podzimní svatba to pravé. Krásně zbarvené listy, vítr a teplé tóny. Dokážete si to představit?

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek

Značka Estée Lauder po obvinění z rasismu stahuje určité produkty z prodeje

Značka Estée Lauder stahuje z prodeje a znovu reviduje veškeré své produkty. Děje se tak v souvislosti s obviněním, že některé produkty jsou rasistické. Kritika míří především na zesvětlovací kosmetické produkty.

Celý článek