dnes je 19.06.2021 a svátek má Leoš

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Přidat na Seznam.cz
Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston jsou k mání. Veřejnosti byly nabídnuty ve veřejné aukci. Šaty za sebou mají silný příběh jednoho krátkého manželství, které bylo bouřlivé jako celý zpěvaččin život. Zpěvačka, textařka, producentka a klavíristka Whitney Houston je dodnes jednou z nejúspěšnějších a nejprodávanějších zpěvaček našeho století. Během svého působení získala mnoho cen Grammy, Emmy i MTV. Z hlediska filmografie je známá především svým ikonickým výkonem v romantickém filmu Osobní strážce. Nejznámější songy jsou nejspíše "I will always love you" nebo "I wanna dance with somebody".

Láska zpěvačky Whitney Houston a rappera Bobbyho Browna vzešla z velkého přátelství obou umělců. Setkali se v roce 1989 na udílení hudebních cen. V roce 1992 řekla zpěvačka své "ano" a konala se velkolepá svatba. Hostiny se zúčastnilo bezmála 800 hostů a Whitney Houston dbala na každý detail svatebního obřadu. Jako bývalá modelka a milovnice módy si samozřejmě nejvíce dala záležet na svatebních šatech. Jejich autorem je newyorský návrhář Marc Bowner, který je vytvořil s pomocí Houstonové tehdejší stylistky Diane Johnson. Šaty jsou tvořené tak, aby zdůraznily ženskou siluetu. Poseté jsou perličkami a blyštivými kamínky. K šatům přísluší i elegantní rukavičky, perleťové náušnice, které jsou licitovány zvlášť a čepec s řaseným závojem. Ti, kdo by se aukce chtěli účastnit, mají dokonce k dispozici certifikát, který detailně popisuje i stav šatů. Stáří se sice podepsalo na barvě a kvůli vrstvené spodničce je sukně z části poškozená chůzí, kupcům ale nejspíše půjde právě o tuto autentičnost.

Sňatek přinesl zpěvačce štěstí ve formě krásné a talentované dcery Bobbi Brown. Jinak však manželství šťastné nebylo, Bobby Brown byl podezřelý z domácího násilí. Toto obvinění dokonce několikrát prošetřovala policie. Whitney Houston se ponořila do svého světa a téměř přestala zpívat. Média ji obviňovala z drogové závislosti. Mnozí se však domnívali, že díky rozvodu v roce 2007 přijde velký comeback Whitney Houston. Následovala však velmi smutná zpráva. V roce 2012 byla zpěvačka nalezena ve vaně ve svém domě v Kalifornii. Příčina smrti - utopení. Po třech letech stejný osud čekal i zpěvaččinu jedinou dceru, která byla nalezena též ve vaně za dosud nevyjasněných okolností.

Hodnota šatů, za kterou byly pořízeny, je 40 tisíc dolarů, vyvolávací cena byla stanovena na 3 500 dolarů. Podle odborníků by mohla konečná částka převýšit až pětinásobek původní hodnoty. Aukce je zpřístupněna online na entertainment.ha.com. Stejná společnost také pořádá aukci několika šatů Whitney Houston.

Independent.uk; foto: Heritage Auctions

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI SVATBY SVATBA NEVĚSTA whitney houston AUKCE

Související články

Když prodáme klavír ze special collection, je to pro nás, jako by odešlo dítě, říká Zuzana Ceralová Petrofová

Přinášíme vám další exkluzivní rozhovor s jednou z našich nejvlivnějších žen v Česku. Tentokrát jsme kladli otázky Zuzaně Ceralové Petrofové, majitelce světoznámé firmy Petrof.

Celý článek

Módní styl bollywoodských manželek

Život v Indii je krásný, když jste bollywoodskou manželkou. Kromě štěstí, lásky, peněz a vlastního seriálu na Netflixu mají tyto dámy také styl.

Celý článek

Dior do své kampaně vybral transgender celebritu Jin Xing

Jin Xing je bývalým plukovníkem v armádě, aktuálně úspěšnou tanečnicí a významnou transgender osobností v Číně. Od čtvrtka je také součástí kampaně módního domu Dior.

Celý článek

Perlové týdny Halada jsou zpět a s nimi stovky překrásných perlových šperků

Největší a nejkrásnější přehlídka perlových šperků putuje napříč Českou republikou a Slovenskem, finále bude mít opět v Praze, tentokrát v klenotnictví HALADA Na Příkopě.

Celý článek

Hospoda a čepované pivo je u nás kulturní fenomén, říká Pavlína Kalousová, ředitelka komunikace Plzeňského Prazdroje

Přinášíme vám další ze série inspirativních rozhovorů s nejvlivnějšími ženami, tentokrát s Pavlínou Kalousovou, ředitelkou firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje.

Celý článek

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária.

Celý článek

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek