Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston jsou k mání. Veřejnosti byly nabídnuty ve veřejné aukci. Šaty za sebou mají silný příběh jednoho krátkého manželství, které bylo bouřlivé jako celý zpěvaččin život. Zpěvačka, textařka, producentka a klavíristka Whitney Houston je dodnes jednou z nejúspěšnějších a nejprodávanějších zpěvaček našeho století. Během svého působení získala mnoho cen Grammy, Emmy i MTV. Z hlediska filmografie je známá především svým ikonickým výkonem v romantickém filmu Osobní strážce. Nejznámější songy jsou nejspíše "I will always love you" nebo "I wanna dance with somebody".

Láska zpěvačky Whitney Houston a rappera Bobbyho Browna vzešla z velkého přátelství obou umělců. Setkali se v roce 1989 na udílení hudebních cen. V roce 1992 řekla zpěvačka své "ano" a konala se velkolepá svatba. Hostiny se zúčastnilo bezmála 800 hostů a Whitney Houston dbala na každý detail svatebního obřadu. Jako bývalá modelka a milovnice módy si samozřejmě nejvíce dala záležet na svatebních šatech. Jejich autorem je newyorský návrhář Marc Bowner, který je vytvořil s pomocí Houstonové tehdejší stylistky Diane Johnson. Šaty jsou tvořené tak, aby zdůraznily ženskou siluetu. Poseté jsou perličkami a blyštivými kamínky. K šatům přísluší i elegantní rukavičky, perleťové náušnice, které jsou licitovány zvlášť a čepec s řaseným závojem. Ti, kdo by se aukce chtěli účastnit, mají dokonce k dispozici certifikát, který detailně popisuje i stav šatů. Stáří se sice podepsalo na barvě a kvůli vrstvené spodničce je sukně z části poškozená chůzí, kupcům ale nejspíše půjde právě o tuto autentičnost.

Sňatek přinesl zpěvačce štěstí ve formě krásné a talentované dcery Bobbi Brown. Jinak však manželství šťastné nebylo, Bobby Brown byl podezřelý z domácího násilí. Toto obvinění dokonce několikrát prošetřovala policie. Whitney Houston se ponořila do svého světa a téměř přestala zpívat. Média ji obviňovala z drogové závislosti. Mnozí se však domnívali, že díky rozvodu v roce 2007 přijde velký comeback Whitney Houston. Následovala však velmi smutná zpráva. V roce 2012 byla zpěvačka nalezena ve vaně ve svém domě v Kalifornii. Příčina smrti - utopení. Po třech letech stejný osud čekal i zpěvaččinu jedinou dceru, která byla nalezena též ve vaně za dosud nevyjasněných okolností.

Hodnota šatů, za kterou byly pořízeny, je 40 tisíc dolarů, vyvolávací cena byla stanovena na 3 500 dolarů. Podle odborníků by mohla konečná částka převýšit až pětinásobek původní hodnoty. Aukce je zpřístupněna online na entertainment.ha.com. Stejná společnost také pořádá aukci několika šatů Whitney Houston.

Independent.uk; foto: Heritage Auctions

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram