dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Přidat na Seznam.cz
Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

foto: Steven Miesel / se svolením FENDANCE

 „Je to spíš výměna než spolupráce, ale především jde o přátelství. Je to krása společně trávených chvil po době odloučení a oslava žen, které mě tolik inspirovaly,“ řekl Kim Jones, umělecký ředitel Fendi pro haute couture a dámské kolekce.

Auto zastaví, vystoupíš. V dálce je slyšet hudba a všude jsou lidé. Na uvítanou pošleš vzdušné polibky přátelům a namíříš si to rovnou na začátek fronty. Jak zní heslo? To je jasné – Fendace. Vítej v exkluzivním nočním klubu Fendace, kde se píše historie módy a kde na tebe čekají přátelé i spousta zábavy. Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků, v jejímž průběhu Kim Jones se Silvií Venturini Fendi vnášejí svůj úhel pohledu do tvorby značky Versace a Donatella Versace přetváří práci značky Fendi k obrazu svému. Duch této kreativní svobody a impulzivní přehlídky módy, kterou bylo loni v září zahájeno spojení značek Fendi a Versace, jsou zřejmé i v reklamní kampani Fendace, z níž srší úžasná zábava a odvážná bezprostřednost.

„Z kampaně vyzařuje stejný duch přátelství a energie, které jsme pociťovali při práci na kolekci. Kim je vizionářský návrhář a inovátor. Pro mě bude Fendace navždy znamenat lásku,“ svěřila se Donatella Versace, generální kreativní ředitelka módního domu Versace.

 

Kampaň zachytil ikonický fotograf Steven Meisel a speciální videa vytvořil renomovaný filmový tvůrce Alex Maxwell. Kolekce je prezentována ve dvou oslavných videích s hvězdným obsazením. Supermodelky Adut Akech, Amar Akway, Anja Rubik, Anok Yai, Imaan Hammam a Lina Zang se v nich přišly odvázat do nočního klubu Fendace v úžasných modelech Fendace. Nejprve však musí projít kolem obávaných vyhazovaček: Naomi Campbell a Kristen MacMenamy.

foto: Steven Miesel / se svolením FENDANCE

Jednotlivé modely skutečně potvrzují společnou vizi obou značek – koncepce odívání Very Versace, čili„více je více“, je kombinována s promyšleným přístupem k doplňkům a řemeslné kvalitě, typických pro značku Fendi. Na první pohled zaujmou výrazné, jasné a emotivní potisky a barvy, ale i třpytivé ozdobné doplňky vykládané drahými kameny a šperky, ve kterých se střetávají charakteristické prvky značek Fendi a Versace. Kolekce tak jasně dává najevo, že vznikl jedinečný design, který zásadně respektuje oba módní domy.

Kolekce byla uvedena 12. května 2022 v různých pop-upech a na doprovodných akcích po celém světě, které mají ztělesnit dekadentnost zážitku Fendace. Pouze na těchto místech bude možné zakoupit celou kolekci a jednotlivé části kolekce budou dostupné v internetových a kamenných buticích Fendi a Versace. Oba módní domy budou nabízet minikolekci společných modelů pod značkou Fendace.

Prohlédněte si více looků z kolekce v naší galerii.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI VERSACE FENDI FENDACE DONATELLA VERSACE KIM JONES

Související články

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek