dnes je 17.02.2019 a svátek má Miloslava

Spolupráce Birkenstock a Ricka Owense přinesla několik zajímavých párů pantoflů

Jedna z nejočekávanějších kolekcí tohoto jara je konečně na světě. Birkenstock a Rick Owens odtajnili fotky nových pantoflů.

Jedna z novinek, které v posledních dnech rezonuje módním světem, je spolupráce značky německé značky Birkenstock s americkým návrhářem Rickem Owensem. V kolekci najdeme různé verze třech nejvíce ikonických modelů Arizona, Madrid a Boston v šedé, khaki a černé. Kolekce je pestrá i z hlediska materiálů, pantofle jsou zhotoveny ze semiše, lesklé kůže, kravské srsti a armádní plsti. Sáhnout tak můžete po šedých chlupatých Arizonách, hnědých semišových Boston pantoflích nebo černých chlupatých Madridech.

Celá spolupráce probíhala ze strany Ricka Owense ve velkém respektu k této ortopedické obuvi. Jak sám prohlásil, nechtěl toho na nich měnit a přidávat až příliš mnoho, a tak se rozhodl zvolit netradičnější materiály, prodloužit pásky, aby se dotýkaly země a přidat více děr. 

Pro mnoho lidí možná bude překvapivý fakt, že se jedná o vůbec první spolupráci Birkenstock s nějakým návrhářem. Když na všech přehlídkách vidíme spoustu adaptací těchto pantoflů, říkáme si, jak je možné, že spolupráce přichází až teď. Podobného názoru je i samotný Rick Owens: "Je to vtipné, když vezmeme v potaz, že téměř každá značka má své vlastní verze těchto pantoflů, ale nikdy nevznikla žádná oficiální spolupráce s Birkenstock. A to byl důvod, že jsem do toho šel."

gq.com, vogue.com

BOTY A OBUV ZAHRANIČNÍ TVORBA RICK OWENS SPOLUPRÁCE BIRKENSTOCK

Související články

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Derek Lam podruhé v řadě neprezentoval na velkém přehlídkovém mole

Americký módní návrhář už podruhé za sebou zariskoval a vyhnul se několika stovkám objektivů a vlivu sociálních sítí během prezentace na velkém přehlídkovém mole. Vyplatil se tento risk?

Celý článek

Jason Wu představil novou kolekci bez přehlídky

Návrhář z New Yorku přiznal svou únavu a tím i ustoupení od pořádání přehlídky. Konfekční jarní kolekce je však plná rozmanitosti!

Celý článek

Romantická kolekce Brock Collection na NYFW ukázala, že láska nemusí být jen „růžová"

Značka Brock Collection je typická svými romantickými představami. Letošní přehlídka podzimní kolekce ready-to-wear v New Yorku nebyla jiná. Přesto sem však návrháři přidali pár překvapení, která se vám budou líbit.

Celý článek