dnes je 21.08.2018 a svátek má Johana

Spolupráce Birkenstock a Ricka Owense přinesla několik zajímavých párů pantoflů

Jedna z nejočekávanějších kolekcí tohoto jara je konečně na světě. Birkenstock a Rick Owens odtajnili fotky nových pantoflů.

Jedna z novinek, které v posledních dnech rezonuje módním světem, je spolupráce značky německé značky Birkenstock s americkým návrhářem Rickem Owensem. V kolekci najdeme různé verze třech nejvíce ikonických modelů Arizona, Madrid a Boston v šedé, khaki a černé. Kolekce je pestrá i z hlediska materiálů, pantofle jsou zhotoveny ze semiše, lesklé kůže, kravské srsti a armádní plsti. Sáhnout tak můžete po šedých chlupatých Arizonách, hnědých semišových Boston pantoflích nebo černých chlupatých Madridech.

Celá spolupráce probíhala ze strany Ricka Owense ve velkém respektu k této ortopedické obuvi. Jak sám prohlásil, nechtěl toho na nich měnit a přidávat až příliš mnoho, a tak se rozhodl zvolit netradičnější materiály, prodloužit pásky, aby se dotýkaly země a přidat více děr. 

Pro mnoho lidí možná bude překvapivý fakt, že se jedná o vůbec první spolupráci Birkenstock s nějakým návrhářem. Když na všech přehlídkách vidíme spoustu adaptací těchto pantoflů, říkáme si, jak je možné, že spolupráce přichází až teď. Podobného názoru je i samotný Rick Owens: "Je to vtipné, když vezmeme v potaz, že téměř každá značka má své vlastní verze těchto pantoflů, ale nikdy nevznikla žádná oficiální spolupráce s Birkenstock. A to byl důvod, že jsem do toho šel."

gq.com, vogue.com

BOTY A OBUV ZAHRANIČNÍ TVORBA RICK OWENS SPOLUPRÁCE BIRKENSTOCK

Související články

Top přehlídky kodaňského fashion weeku

Pár dní v roce, na které se těší každý fashion nadšenec. Tentokrát přišla na řadu Kodaň. O jejích top třech přehlídkách byste měli rozhodně vědět.

Celý článek

Marc Jacobs jde v nové kampani na podzim 2018 vstříc barvám

Marc Jacobs dal svým modelkám v rámci podzimní kampaně do ruky vodítka a fotky dostaly úplně jiný nádech.

Celý článek

Michael Kors na kabelce Whitney spolupracoval s Yang Mi

Nová spolupráce módní značky Michael Kors má za cíl oslavit východní verzi Valentýna.

Celý článek

Střevíčky na vysokých platformách – hollywoodský trend = noční můra ortopedů

Pro někoho jsou ohyzdným trendem mladé generace, pro jiného top kousek v botníku. Řeč je o dámských lodičkách, sandálech či střevících, které mají jedno společné - ultra vysokou platformu a podpatek.

Celý článek

Zlatá namíchaná s purpurovou v sexy duchu - jaro Dundas 2019

Peter Dundas uvedl jarní kolekci plnou mini sukní, černé, zlaté a s důrazem na strukturu oděvu.

Celý článek

Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Z jarní pánské kolekce Giorgio Armani je patrný jistý návrat v čase. Ale nepřišlo žádné retro. Jen inspirace přetvořená do nového trendu.

Celý článek

Lou de Betoley háčkuje své modely pro Couture celé dny

Neobvyklé používání tradičních ručních prací z dílny francouzské návrhářky oslnilo i Jeana Paula Gaultiera.

Celý článek