dnes je 20.02.2020 a svátek má Oldřich

Studio MAD navrhlo další futuristické muzeum pro filmaře George Lucase

Přidat na Seznam.cz
Další dvě muzea pro George Lucase navrhlo čínské architektonické studio MAD. Nechybí jim tvar kosmických lodí.

Namísto původního plánu postavit takové muzeum v Chicagu, budou Lucas Museum of Narrative Art stát pravděpodobně v Los Angeles a San Francisku. Člověk, který má „na svědomí“ sci-fi filmy Star Wars, se rozhodl založit instituce vyprávějící příběhy umění. Proto si vybral studio MAD pod vedením Ma Yansong, aby pro Lucase muzea navrhli. První návrh byl představen ještě v roce 2014, avšak letos v červnu se režisér a scénárista rozhodli pro změnu. Místo Chicaga se přesouvá do jiných měst, proto znovu oslovili studio MAD o nové návrhy budov.

V San Franciscu bude muzeum k nalezení v místním zálivu na Treasure Island a v Los Angeles bude pravděpodobně postaveno v Exposition Park vedle Natural History Musem a Coliseum. Obě vesmírné lodě jsou navrženy futuristickými a organickými tvary. V parku v Los Angeles bude do budovy zakomponována zeleň i na střeše, zatímco budova v San Francisku se bude pyšnit velkými prosklenými okny s výhledem na záliv. Muzeum bude velké o ploše zhruba 265 až 275 tisíc metrů čtverečních.

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN GEORGE LUCAS STAR WARS MUZEUM

Související články

Sedací souprava Autentico je moderním a pohodlným doplňkem, který se vám jen tak neokouká

Ne každý se oddává designovým výstřelkům v bytových doplňcích a nábytku. I přesto však můžete spojit aktuální novinky s „hudbou budoucnosti“. Tedy, abyste tomu dobře rozuměli, jsou sedačky, které jsou moderní dnes, ale budou tradičním doplňkem i za deset let.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

Tři tipy, kam v interiéru umístit designové křeslo

Proč si zamilovat designová křesla BONNIE & CLYDE už víme z předchozího článku. Pojďte s námi objevit způsoby, jak takovým kouskům vybrat ideální místo ve vašem interiéru.

Celý článek

BONNIE & CLYDE jsou křesla, která budou v interiéru náležitě obdivována

Napadlo vás někdy, že křesla mohou být víc než jenom praktickým doplňkem obývacího pokoje či pracovny? Že křesla mohou mít svůj příběh, vyzařovat odvážností a být ikonická? Jestli ne, pak vás o tom křesla BONNIE & CLYDE od Fera Mikloška rychle přesvědčí.

 

Celý článek

Vintage design a móda aneb staré časy jsou opět zde

Pod tímto stylem si můžete představit vše staré, historické nebo klasické. Původně se tímto slovem označovalo výběrové víno, později se tak začaly nazývat staré a kvalitní věci.

Celý článek

Návrhářka Monika Vaverová tvoří kostýmy pro reklamu, film i počítačové hry

Ve svém ateliéru MIMO Space vytvořila česká návrhářka již více než 430 unikátních kostýmů. Její práce je velmi precizní a jedinečná. Kostýmy pro filmy a reklamy tvoří již sedm let.

Celý článek

Minimalistické šperky – víte, jak je správně nosit a kombinovat?

Minimalismus prostupuje všemi oblastmi designu, včetně módy a šperků. A právě minimalistické šperky není těžké si zamilovat a pustit si je k tělu.

Celý článek

Tetování: výstřednost nebo módní prvek?

Doba, kdy se babičky křižovaly nad potetovanou mládeží, už pomalu odchází. Tetování je vnímáno jako kosmetický doplněk moderní doby a svobody projevu. Je to trend, kterému podléhá stále více lidí.

 

Celý článek