dnes je 15.07.2020 a svátek má Jindřich

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Přidat na Seznam.cz
Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

zdroj: Pexels.com

Situace ve světě i u nás je velmi komplikovaná. Poté co svět ochromil na začátku letošního roku koronavirus, ekonomika se zpomalila, lidé se uchýlili do svých domovů a společenské události byly s okamžitou platností rušeny. Dnes v Česku zažíváme postupné uvolňování a obnovení ekonomik. Epidemiologové se ale domnívají, že například na velké masové akce s několika set účastníky můžeme klidně zapomenout. Problémy měli maturitní plesy, politické kongresy i svatební obřady. Nařízení nošení roušek a počet do 10 účastníků zasáhlo i svatební obřady, naštěstí tenhle čas je u nás již zažehnán. Některé státy ale svatební obřady dočasně zakázaly. Pořadatelé i nastávající svatební páry tak hledají nejschůdnější způsoby, jak si v poklidu prožít svůj velký den, a přitom neporušit nařízení vlády. Jedním z možných řešení je svatba pod širým nebem - venkovní provedení. Pro milovníky přírody to může být naprostou idylkou, nehledě na vládní nařízení.

Takové pocity sdílí například Bára z Plzeňska, kterou čeká svatební den podle plánu v létě: "Já i partner milujeme přírodu. Je to to nejpřirozenější prostředí. Svatba v přírodě bylo to první, na čem jsme se dohodli."

zdroj: Freepik.com

Výhodou venkovní svatby může být například relativně nízká finanční náročnost. Za pronájem honosných a frekventovaných míst si mohou novomanželé připlatit v řádech stovek tisíců korun. Venkovní svatba na soukromé zahradě, u vodní plochy či v lese nemusí být vůbec finančně náročná, často stačí pouhé povolení vlastníka. Naopak největší nevýhodou je nepředvídatelnost počasí. I tento problém se ale dá snadno překonat. Pomoci mohou například vysoké zahradní stany s odepínatelnými bočními stranami, které uchrání svatebčany před deštěm i letním tropickým sluncem.

"O nepřízni počasí neuvažujeme, my i naši hosté věříme, že bude hezky," říká Bára, která se svým partnerem plánuje svatební obřad v lesním prostředí. 

zdroj: Freepik.com

K samotnému obřadu je přírodní krajina sama fantastickou dekorací. A tak mnohdy k okrášlení stačí málo. Ideální jsou například bílé jednoduché dekorace oltáře, svatební branky či židle pro svatebčany. Přírodní scenérie pak sama dopomůže k vytváření těch nejúžasnějších okamžiků, které oceníte především na svatebních fotografií s pozadím lesa, přehrady, pláže, moře či rozkvetlé louky.

zdroj: Freepik.com

V přírodě se samozřejmě může odehrávat nejen svatební obřad, ale také například hostina. V dnešní době si svatebčané moc nepotrpí na okázalé večeře v top restaurací, kde tříchodové menu může vyjít i na několik tisíc korun, dnes jsou trendem tzv. festival-style hostiny. Pod tímto pojmem si můžete představit hned několik forem například hromadné grilování, klasické opékání selete, které je v mnoha kulturách tradičním svatebním pokrmem nebo občerstvení formou švédských stolů. Úskalím tohoto trendu je hygienické skladování potravin v přírodním prostředí, které lze jednoduše vyřešit pomocí moderní techniky. Na takto neobvyklou formu hostiny by se však měli připravit nejen novomanželé, ale také svatebčané. Přírodní prostředí a svatba jako letní festival nejde ruku v ruce s ultra formálním oblečením. Proto nezapomeňte upozornit své okolí, aby své outfity volili tak, aby se cítili pohodlně.

zdroj: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
SVATBY ZE SPOLEČNOSTI SVATEBNÍ TRENDY KORONAVIRUS PŘÍRODA

Související články

Nová svatební kolekce LOVE ME! české značky LEEDA myslí na ženy různých proporcí

LOVE ME! uzavírá trilogii kolekcí značky LEEDA s názvy CATCH ME! a TOUCH ME! Návrhářka Lucie Kutálková se tentokrát zaměřila na bílé šaty z nádherných materiálů, na propracované střihy pro ženy různých velikostí a na zážitky s nimi spojených.

Celý článek

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek