dnes je 31.10.2020 a svátek má Štěpánka

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Přidat na Seznam.cz
Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

zdroj: Pexels.com

Situace ve světě i u nás je velmi komplikovaná. Poté co svět ochromil na začátku letošního roku koronavirus, ekonomika se zpomalila, lidé se uchýlili do svých domovů a společenské události byly s okamžitou platností rušeny. Dnes v Česku zažíváme postupné uvolňování a obnovení ekonomik. Epidemiologové se ale domnívají, že například na velké masové akce s několika set účastníky můžeme klidně zapomenout. Problémy měli maturitní plesy, politické kongresy i svatební obřady. Nařízení nošení roušek a počet do 10 účastníků zasáhlo i svatební obřady, naštěstí tenhle čas je u nás již zažehnán. Některé státy ale svatební obřady dočasně zakázaly. Pořadatelé i nastávající svatební páry tak hledají nejschůdnější způsoby, jak si v poklidu prožít svůj velký den, a přitom neporušit nařízení vlády. Jedním z možných řešení je svatba pod širým nebem - venkovní provedení. Pro milovníky přírody to může být naprostou idylkou, nehledě na vládní nařízení.

Takové pocity sdílí například Bára z Plzeňska, kterou čeká svatební den podle plánu v létě: "Já i partner milujeme přírodu. Je to to nejpřirozenější prostředí. Svatba v přírodě bylo to první, na čem jsme se dohodli."

zdroj: Freepik.com

Výhodou venkovní svatby může být například relativně nízká finanční náročnost. Za pronájem honosných a frekventovaných míst si mohou novomanželé připlatit v řádech stovek tisíců korun. Venkovní svatba na soukromé zahradě, u vodní plochy či v lese nemusí být vůbec finančně náročná, často stačí pouhé povolení vlastníka. Naopak největší nevýhodou je nepředvídatelnost počasí. I tento problém se ale dá snadno překonat. Pomoci mohou například vysoké zahradní stany s odepínatelnými bočními stranami, které uchrání svatebčany před deštěm i letním tropickým sluncem.

"O nepřízni počasí neuvažujeme, my i naši hosté věříme, že bude hezky," říká Bára, která se svým partnerem plánuje svatební obřad v lesním prostředí. 

zdroj: Freepik.com

K samotnému obřadu je přírodní krajina sama fantastickou dekorací. A tak mnohdy k okrášlení stačí málo. Ideální jsou například bílé jednoduché dekorace oltáře, svatební branky či židle pro svatebčany. Přírodní scenérie pak sama dopomůže k vytváření těch nejúžasnějších okamžiků, které oceníte především na svatebních fotografií s pozadím lesa, přehrady, pláže, moře či rozkvetlé louky.

zdroj: Freepik.com

V přírodě se samozřejmě může odehrávat nejen svatební obřad, ale také například hostina. V dnešní době si svatebčané moc nepotrpí na okázalé večeře v top restaurací, kde tříchodové menu může vyjít i na několik tisíc korun, dnes jsou trendem tzv. festival-style hostiny. Pod tímto pojmem si můžete představit hned několik forem například hromadné grilování, klasické opékání selete, které je v mnoha kulturách tradičním svatebním pokrmem nebo občerstvení formou švédských stolů. Úskalím tohoto trendu je hygienické skladování potravin v přírodním prostředí, které lze jednoduše vyřešit pomocí moderní techniky. Na takto neobvyklou formu hostiny by se však měli připravit nejen novomanželé, ale také svatebčané. Přírodní prostředí a svatba jako letní festival nejde ruku v ruce s ultra formálním oblečením. Proto nezapomeňte upozornit své okolí, aby své outfity volili tak, aby se cítili pohodlně.

zdroj: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
SVATBY ZE SPOLEČNOSTI SVATEBNÍ TRENDY KORONAVIRUS PŘÍRODA

Související články

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

I podzimní svatba má své kouzlo

Nejste milovníci velkého tepla, ale ani silné zimy? Pak je pro vás podzimní svatba to pravé. Krásně zbarvené listy, vítr a teplé tóny. Dokážete si to představit?

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek