dnes je 15.06.2021 a svátek má Vít

Svatební inspirace 2020

Přidat na Seznam.cz
Svatební inspirace není nikdy dost, a to ať se chystáte své drahé polovičce říci ano či o tom pravém teprve sníte. Není žádná žena, která by ze srdce nemilovala svatby. Vždyť i Julia Roberts v Nevěstě na útěku si přípravy na svatbu užívala.

A jaké trendy by na sobě měla nyní? Čtěte dál a dozvíte se víc.

 

Šaty, boty, podvazek ale také líčení a účes tvoří nevěstu kompletní. Proto to vezmeme popořádku. Velký svatební den začíná tím, že se svěříte do rukou make-up artistky, která nejen zakryje kruhy pod očima, ale vytvoří i vřelou náladu, v níž nervozita rychle zmizí. My jsme jednu milou a usměvavou makeup artistku a hairstylistku oslovili, aby nám pověděla více o žhavých a oblíbených trendech žen v bílém. 

Nevěsty nejčastěji žádají opravdu přirozenost. To znamená zemité odstíny či narůžovělé, meruňkové a podobně. „Je opravdu výjimečné, když si nevěsta přeje výrazné rty. Což já mám třeba například ráda a výrazné rty bych doporučovala více. Myslím si, že taková rudá či jenom malinová rtěnka dokáže dokonale rozzářit nevěstu,” prozradila nám specialistka na svatební looky Kateřina Veverková. Pro mnohé ženy může být odrazující představa, že rudé či výrazné rty dopadnou po polibku nežádoucím obtiskem a ženich projde uličkou barevný od ucha k uchu. I na to však existují triky, aby k takovému momentu nedošlo.

,,Existují voděodolné techniky, která zaručují neslíbatelnost rtěnky. Já například používám techniku na bázi alkoholu a pudrování, jenž vytvoří několik jemných vrstev, které na rtech ani nerozeznáte, a hlídat je déle po aplikaci nemusíte,” prozradila.

„Účesy už tak jednoznačné nejsou. Díky internetu existuje velká škála možností a není vůbec jednoduché si vybrat. Často druh účesu závisí na střihu šatů. Účesy jsou v mnoha ohledech pestré. Ať už bohaté drdoly či boho vlny. Každý takový účes je běžně doplněn o bižuterii. S ní mě opravdu baví pracovat. Používám často krystalky, brože, květiny plastové či živé - živé začínají být čím dál více oblíbené. Velmi trendy pro rok 2020 budou například perlové doplňky. Dále se můžeme těšit na nedokonalé vlny. Ty jsou něžné a mně se moc líbí," shrnula Kateřina Veverková.

Vizážistka vás nejen připraví, ale často vám pomůže i obléct se do šatů. Dohlédne tak, aby makeup a účes zůstal neporušený a šaty byly čistě bílé či slonovinové, tato barva začíná být u návrhářů svatebních rób čím dál tím více oblíbenější. Mimo jiné se na šatech stále vyskytují krajky, perly a jiné ozdoby, s těmi se totiž spojují i různé tradice, jež mají nevěstě přinést štěstí. I když nevěsty nejraději volí šaty úzké, my jsme zvolilo vrstvené, jež jsou z nové kolekce NextDoor salonu.

Pak už zbývá nejdůležitější doplněk dne, a tím je podvazek. Nejkrásnější a nejdetailnější najdete u firmy s příhodným názvem. Něco Darovaného je lokální firma, která s láskou ručně šije roztomilé svatební podvazky, a to všech barev a ozdob. Málokdo však odolá bíle klasice se stříbrným zdobením. Samotné balení je už tak roztomilé, že vám vykouzlí úsměv na tváři a i tím poznáte, že značka své produkty dělá s vášní.

Na fotkách dále můžete spatřit krystalové lodičky značky Steve Madden, kytici z Květiny Monica a krásný sametový župánek, jenž by žádné nevěstě ani družičkám neměl chybět, vypůjčen jako na správné svatbě od Denisy Melvaldové. 

Svatební editorial - Kateřina Veverková 

 

 

Foto: Nikola Gorská
Model: Jana Marvanová
Make-up, hair: Kateřina Veverková

 

Přidat na Seznam.cz
SVATBA SVATBA 2020 NEVĚSTA SVATEBNÍ ŠATY SVATEBNÍ ÚČES SVATEBNÍ MAKE-UP KATEŘINA VEVERKOVÁ JANA MARVANOVÁ NIKOLA GORSKÁ

Související články

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

Petra Brzková: Má aktuální svatební kolekce odráží jednoduchost, lehkost a volnost

Krajka, lehký hedvábný taft a satén odráží ve svatební kolekci Petry Brzkové čistotu sněhově bílého odstínu společně s ivory.

Celý článek

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek