dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

TERMÍN PLUS SIZE JE UŽ DÁVNO PŘEKONÁN

Přidat na Seznam.cz
Podle průzkumu nosí velikost 42 a větší více než 43 % všech žen, tedy téměř polovina všech dotázaných. Toto číslo jasně ukazuje, že téma plus size si zaslouží nový úhel pohledu, a to jednoduše proto, že tyto velikosti už nejsou žádnou výjimkou, ale součástí nového normálu, tedy „new normal".

kabát A střih s klopovým límcem 5 999 Kč / košilové šaty 3 699 Kč (dostupné na Ullapopken.cz)

K výrazu „normal" je však třeba přistupovat s jistou obezřetností, protože normální je v zásadě všechno. Takovéto kategorizace jsou již díky společenskému vývoji, který za posledních 35 let zásadně změnil představy a orientaci, vlastně zastaralé.

Když společnost Ulla Popken v roce 1987 začínala, musely ženy, které chtěly sehnat módní oblečení ve velkých velikostech, stále ještě chodit do obchodů pro těhotné ženy. Byl to vskutku neúnosný stav, jemuž jsme za posledních několik desetiletí dokázali čelit stovkami kolekcí a tisíci a tisíci modely a díky nimž jsme dále posunuli náš pohled na věc: móda není otázkou velikosti límečku, ale nástrojem pro všechny, komu dělá potěšení vyjadřovat své myšlenky a pocity. Nezáleží na tom, zda máte velikost 38 nebo 48.

tričko A střih 1 299 Kč / mikina 1 299 Kč (dostupné na ullapopken.cz)

Dnes máme v tomto přístupu velkou podporu; zažíváme dobu, kdy sociální a etnická rovnost, tělesná pozitivita, duševní pohoda, boj proti klimatickým změnám, ochrana zvířat a migrace odrážejí potřeby, na které chtějí znát spotřebitelé odpovědi. Stále více lidí zpochybňuje názory převzaté a zafixované z minulosti a hledají svůj vlastní upřímný vztah k věcem, které je obklopují a které konzumují.

Ve společnosti Ulla Popken se již 35 let snažíme poskytovat vhodné odpovědi v podobě prvotřídních designů, propracovaných materiálů a přesvědčivého poměru kvality a ceny – v rozmezí velikostí 42 až 68. Ale to jen taková okrajová poznámka. Rozhodujícím faktorem jsou a zůstávají naše kolekce, které najdete na adrese www.ullapopken.cz.

halenka oversize 1 799 Kč / teddy vesta 2 199 Kč (dostupné na ullapopken.cz)

 

* v Německu, zdroje: Spiegel; Manager Magazine, březen 2007

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA PLUS SIZE MÓDA NADMĚRNÉ VELIKOSTI ULLA POPKEN PODZIMNÍ PLUS SIZE MÓDA PODZIMNÍ KOLEKCE

Související články

Sportovní značka BOGNER slaví 90. výročí a pro své zákazníky připravila nejedno překvapení

Příležitost k oslavám přináší rok 2022 společnosti BOGNER hned ve dvou významných jubileích. Kdysi malý lyžařský obchod dnes zastupuje významné místo na trhu.

Celý článek

Česká módní značka SegraSegra otevírá online sekáč

Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení navržené a šité v České republice tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

Tipy, jak na nákup levného, a přitom kvalitního oblečení 

Nákup nového oblečení udělá radost mnohým ženám, pokud byl však zakoupený kousek k dostání za akční ceny, radost je o to vyšší. Jaké jsou tipy a triky, které byste měli dodržovat, chcete-li si pořídit stylové, kvalitní, avšak cenově co nejpříznivější oblečení pro každou příležitost?

Celý článek

Kolekci ZARA X NARCISO RODRIGUEZ v aerodynamických pózách nafotila ruská modelka Natalia Vodianova

Natalia Vodianova přezdívaná Supernova je ruskou modelkou, filantropkou a příležitostnou herečkou. Nyní se stala tváří aktuální kampaně amerického návrháře Narciso Rodrigueze ve spolupráci se značkou Zara.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek
Zalando kampaň

OBJEVTE SÍLU OKAMŽIKU V NOVÉ ZALANDO KOLEKCI

Paloma Elsesser je hvězdou nové ZALANDO kampaně ,,Objevte sílu okamžiku''. Kampaň oslavuje osobní módní momenty, které nám přináší radost v každodenním životě.

Celý článek

Kolekce od 4F a Anny Lewandowské podtrhuje sílu ženskosti

Značka 4F představuje další spolupráci s Annou Lewandowskou - kolekci, která je výrazná jak formou, tak i použitím barev. Její univerzální charakter, který kombinuje sportovní komfort s módním nádechem, umožňuje tvořit neomezené množství outfitů.

Celý článek