dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Tipy na dokonalé letní grilování

Přidat na Seznam.cz
Pohodové chvíle u grilu s přáteli a rodinou vyhledáváme v létě prakticky každý víkend. Dnes vám přinášíme tipy, jak správně grilovat a co si na grilu nejlépe vychutnat.

Základem na letní grilování je maso a masné výrobky k opékání i grilování, které v nejvyšší kvalitě pořídíte v Řeznictví Globus. A protože ke grilu patří i čerstvé pečivo, vyberete si jistě i z nabídky v místním pekařství.

Co si z grilu nejvíce vychutnáte

Největším tahákem letošního roku bude bezpochyby Globus hamburger, na něm řezníci a pekaři z Globusu usilovně pracovali. Suroviny na něj seženou zákazníci ve všech hypermarketech Globus. V Řeznictví Globus používají výhradně hovězí maso z českých chovů a chuť hamburgeru je doladěna k dokonalosti za pomoci bylinek a koření. Bulky od pekařů z Globusu jsou ve světlé i tmavé variantě, která obsahuje vícezrnnou směs (len, slunečnice, pšeničné otruby).

Jak správně grilovat

Grilujeme pouze v žáru ze sálajícího dřevěného uhlí nebo dřeva, nikdy ne přímo v plamenech. Na grilování drůbeže a velkých kousků masa je nejlepší gril s víkem: víko odráží sálající teplo a drůbež nebo maso se tak pečou z obou stran. To je dobré pro pomalé propékání. Snažíme se vždy zabránit odkapávání tuku z opékaného masa nebo uzenin do ohně. Na některých typech grilů to však jde těžko, ale zde výborně pomůžou alobalové misky nebo tácy, které jsou vyráběny právě za tímto účelem. Jsou v nich otvory, takže se vše pěkně griluje a tuk neodkapává do ohně pod roštem.

Pokud nemáme jehly na špíz a používáme špejle, tak je napřed pořádně namočíme ve vodě, aby se rychle nepálily. Nejlepší je grilovat maso marinované, které je předem uležené v marinádě. Marináda usnadňuje grilování a masu dodává křehkost a chuť podle koření a přísad, které jsme do ní použili. Marinádu připravujeme vždy čerstvou a z co nejkvalitnějšího oleje. Marinovat maso bychom měli alespoň 4 hodiny, běžně se maso marinuje přes noc před grilováním.
Dáváme pozor, aby na povrchu grilovaného masa nebylo suché koření, protože se po chvíli spálí. Takto okořeněné maso je třeba před i při grilování omastit.

Dietnější metoda grilování

Pokud chceme zvolit dietnější metodu pro grilování, grilujeme v alobalu. Použít ho můžeme pro maso, uzeniny, brambory i zeleninu. Na hotové grilované maso používáme jiné talíře a prkénka než na syrové maso před grilováním. Při otáčení grilovaného či opékaného masa, klobás nebo uzenin dáváme pozor, abychom je nepropíchli. Nejlepší jsou k tomu určené kleště.
 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA V KUCHYNI LETNÍ GRILOVÁNÍ GLOBUS HAMBURGERY

Související články

Silná imunita díky jídlu. Co byste měli na podzim zařadit do jídelníčku? 

Podzimní mlhy a nevlídné počasí s deštěm a větrem nahrávají nejrůznějším virózám a nachlazení. Abyste neměli každý druhý týden rýmu a kašel, je nutné posílit imunitu, ale nemusíte hned běžet do lékárny, vystačíte si s tím, co máte doma v ledničce nebo ve spíži. Jaké potraviny skvěle posilují imunitu? 

Celý článek

10 tipů, jak v novém roce konečně přejít na zdravější životní styl A vydržet u něj

Oblíbená běžecká dvojice Running2 Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec jsou na aktivní životní styl a zdravou stravu odborníci. Spojení s Globusem a oddělením Zdravý svět, který se pyšní nejširším sortimentem alternativních potravin, bylo tedy jasnou volbou. Nechte se inspirovat desaterem, které pro vás Running2 sepsali

Celý článek

Užijte si poslední den v roce s našimi tipy na domácí silvestrovské pohoštění

Silvestr si obvykle spojujeme s dobrým jídlem a pitím. Pokud jej trávíte doma, záleží kolik času, energie a peněz chcete do silvestrovského pohoštění investovat. Možností je mnoho. Možná se rozhodnete pro jedno či více vepřových kolen, tisíc minijednohubek nebo neotřelé variace tradičních chlebíčků.

Celý článek

Nákupy bez dlouhých front a stresu? Užijte si Vánoce v klidu

Nakoupit dárky, cukroví i běžné potraviny bez zbytečného čekání, a hlavně bezpečně, je snadnější než kdy dříve. V Globusu na vás čeká pestrá nabídka i efektivní a bezpečné služby.  

Celý článek

GLOBUS K OSLAVĚ SVÉHO 25. VÝROČÍ NAPEKL BOHATÉ DORTY A ZDOBENÉ CHLEBY

K narozeninové oslavě rozhodně patří dort. V této společnosti se však slaví i chlebem, který je pokladem národa. Podívejte se společně s námi na oslavy 25. roku hypermarketů Globus na českém trhu.

Celý článek

DESPERADOS JE INSPIRACE NEJENOM PRO ČESKÉ UMĚLCE

Unikátní pestrobarevné malby tří českých výtvarníků promítnuté na průhledné plexisklo zachytila kamera. Ochucená piva Desperados vyostřená tequilou podněcují temperament i svobodu osobnosti.

Celý článek

Dopřejte si luxusní start dne: Brunch je jasnou volbou pro letní víkendy a dovolenou

Probudit se do vlahého srpnového dne a nechat se příjemně šimrat mírnými paprsky slunce. Mít dost času, užít si jich, než se síla letního žáru projeví naplno. Kouzlo ničím nerušených okamžiků si přímo říká o přípravu dokonalého brunche .

Celý článek

Vařte zdravě a chutně s multifunkční horkovzdušnou fritézou 9v1

Multifunkční kuchyňské pomocníky, kteří nám šetří nejen čas, ale také místo v kuchyni, v dnešní uspěchané době zejména oceníme. S horkovzdušnou fritézou 9v1 bude vaření opravdový zážitek pro začátečníka i ostříleného kuchaře.

Celý článek