dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

TIPY ZE SALONU PETRY MĚCHUROVÉ: JAK SE STARAT O SVÉ VLASY V ZIMĚ? NEZAPOMEŇTE NA ČEPICI!

Přidat na Seznam.cz
Venkovní teploty klesají, kalendář avizuje blížící se začátek zimy, takže je nejvyšší čas vytáhnout z hloubi šatníků huňaté svetry, teplé bundy, rukavice, šály… a čepice.
Salon Petra Měchurová

Čepice, čepice a ještě jednou čepice!

Ať se nám to líbí, nebo ne, doporučení Petry Měchurové, jedné z nejlepších českých vlasových stylistek, zní jasně: „Pokud se čepici vyhýbáte z obavy, že díky ní váš účes ztrácí objem, vězte, že její nenošení v mrazivých dnech může způsobit ještě větší škody než jen ztrátu objemu. Vlasy, které jsou vystavené mrazu a suchému zimnímu vzduchu, mají větší tendenci se lámat. Takže čepici určitě ano! Ztrátu objemu nebo následné elektrizování vlasů po sundání čepice lze eliminovat vhodnými produkty, které vám s těmito problémy pomůžou a které najdete třeba v našem e-shopu.“


Zdroj: se svolením Petry Měchurové

Vždy vysušit

Důrazný vykřičník Petra Měchurová přidává také za další radu: „Nikdy nevycházejte z domu s mokrými nebo vlhkými vlasy, vždy je nejprve pečlivě vysušte. Mokré vlasy by venku mohly lehce zmrznout a následně se polámat.“ Svá specifika má v chladných zimních dnech i samotné mytí vlasů, při kterém bychom neměli používat příliš horkou vodou, která může z vlasů vytáhnout vlhkost a ty pak mají tendenci se více lámat. K šamponu a kondicionéru je vhodné během zimy přidat hloubkovou péči v podobě masky. Správné kondici vlasů v každém ročním období rozhodně prospívá pravidelné zastřihávání konečků – u více poškozených vlasů nejlépe každý měsíc, u zdravých vlasů stačí jednou za tři měsíce. A střih?  „To je samozřejmě nanejvýš individuální záležitost, ale obecně doporučuji nechat vlasy na zimu kratší a na léto pak delší, aby se daly nosit v culíku,“ dodává Petra Měchurová.


Zdroj: se svolením Petry Měchurové

Přidat na Seznam.cz
VLASOVÉ PRODUKTY ZIMA VLASY PETRA MĚCHUROVÁ

Související články

Dárkový poukaz Petra Měchurová

TIP NA LUXUSNÍ VÁNOČNÍ DÁREK: PÉČE OD PETRY MĚCHUROVÉ V JEJÍM SALONU

Tip na vánoční dárek: Prvotřídní péče pod taktovkou nejúspěšnější české kadeřnice – Dárkové poukazy do Salonu Petra Měchurová. Nechtě si nadělit nebo nadělte pečující zážitek.

Celý článek
Salon Petra Měchurová

Salon Petra Měchurová představuje novou vlasovou kolekci

Salon Petra Měchurová představuje novou vlasovou kolekci Generation of Love. Jedná se o kolekci láskyplných střihů a sladění osobností napříč generacemi.

Celý článek
Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Rychlé účesy s šátkem, které zachrání vaše vlasy během pár minut

Zaspíte a nestíháte si umýt hlavu? Pokud nechcete vlasy spínat do mastného drdolu, zkuste vlasy ozvláštnit šátkem. Hodí se k většině oblečení a účes máte hotový za pár minut. Zapomeňte na hektická rána a zkroťte své vlasy do krásného účesu.

Celý článek

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

Celý článek

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Petra Měchurová se svým týmem představuje pánskou kolekci s názvem MATURE

I pánové mají své vlasové kolekce, důkazem toho je MATURE kolekce salónu Petry Měchurové, na kterém se podílel celý její tým. Co je aktuálně pro pány ve střizích a účesech trendy?

Celý článek

Skřipce a sponky do vlasů, žhavý trend a všestranný doplněk

Jestli existuje nějaký vlasový trend, který je praktický i stylový zároveň, pak jsou to vlasové sponky, gumičky a skřipce. Využijete je nejen při každodenní praktické úpravě svých vlasů, ale také pro dokonalé vlasové kreace při mimořádných příležitostech.

Celý článek