dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Přidat na Seznam.cz
Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Zdroj: Vogue.com

Tenká hranice mezi buržoazií a rebelstvím byla pro Chiapponiho očividnou inspirací. Během rozhovoru přes Zoom řekl pro Vogue.com, že ke každé ženské i mužské kolekci přistupuje jako k jakémusi frankensteinově experimentu. A měl pravdu. Sofistikované kousky se prolínaly se svobodomyslným duchem. 

Italská značka Tod's je založena na kvalitním řemeslném zpracování, a ani to v nejnovější pre-fall kolekci nechybělo. Chiapponi si vyhrál hlavně s detaily a vrstvením. Přes klasický rolák s malou ozdobnou broží dal kožený top s průstřihy a navy kabát. Jindy zase zvolil kalhoty a k nim delší romantický řasený top a jako totální protiklad k tomuto topu vybral drsnou černou koženou bundu. Některé outfity byly naopak celé romantické a typicky ženské. Jako třeba dlouhý kostkovaný kabát s šaty, černým baretem a kozačkami ke kolenům v barvě burgundy. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
TOD'S MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA AKTUÁLNÍ MÓDA PRE-FALL

Související články

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

Celý článek