dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Přidat na Seznam.cz
Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Zdroj: Vogue.com

Tenká hranice mezi buržoazií a rebelstvím byla pro Chiapponiho očividnou inspirací. Během rozhovoru přes Zoom řekl pro Vogue.com, že ke každé ženské i mužské kolekci přistupuje jako k jakémusi frankensteinově experimentu. A měl pravdu. Sofistikované kousky se prolínaly se svobodomyslným duchem. 

Italská značka Tod's je založena na kvalitním řemeslném zpracování, a ani to v nejnovější pre-fall kolekci nechybělo. Chiapponi si vyhrál hlavně s detaily a vrstvením. Přes klasický rolák s malou ozdobnou broží dal kožený top s průstřihy a navy kabát. Jindy zase zvolil kalhoty a k nim delší romantický řasený top a jako totální protiklad k tomuto topu vybral drsnou černou koženou bundu. Některé outfity byly naopak celé romantické a typicky ženské. Jako třeba dlouhý kostkovaný kabát s šaty, černým baretem a kozačkami ke kolenům v barvě burgundy. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
TOD'S MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA AKTUÁLNÍ MÓDA PRE-FALL

Související články

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek