dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Přidat na Seznam.cz
Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Tokio je vždy krásné tím, že je rozmanité. Stejně jako kultura nebo architektura nabízí toto úžasné město tisíce módních stylů. Mixují se zde subkulturní skupiny s nynějšími trendy, historií a budoucími styly. Tokio je podle průzkumů průmyslově i módně 2 roky napřed. Móda ulic nabízí neskutečně pestrý výběr extrémních looků, konzervativnějších osobitých kreací, nemyslitelných kombinací a alternativní módní dimenzi celkově. Vítejte ve světě, kde je dovoleno nosit cokoliv s čímkoliv.

Za babičku nebo dědečka

Styl starších dam a pánů je vždy považován za vkusný, elegantní ale i praktický. Když se ale v podobném duchu obléknou mladí lidé, tak to vypráví jiný příběh a dojem je odlišný. Popularita obléci se za seniory po svém byla jedním z největších hitů mladé generace.

Extrémní objem

Objemné kreace jsou trendovou záležitostí už delší dobu. Sami návrháři ho často různorodě zpracovávají ve svých kolekcích. Je vždy báječné vidět tento trend v ulicích. Tokio je plné téměř nafukovacích modelů na obyčejných lidech. Objem zde nezná meze a extrémní pojetí maximálních proporcí zůstává trendem číslo jedna.

Víc vrstev než Eskymáci

Vrstvení v těch nejrozmanitějších formách, jaké si kdo může představit, je horkým tématem a prostorem pro experimentování. Jednodušší varianty jsou džíny a šaty nebo legíny a šortky, obsahují mnoho vrstev, délek, materiálů a smysl pro detail. Na pohled prostý trend vyžaduje mnoho promyšlenosti, důvtipu a odvážnosti.

Drsná romantika

Černá, červená a dotek růžové dokreslují novodobý japonský punk. Neskutečně vysoké platformy, všudy přítomná kůže, ocelové zdobení, desítky zipů a řetězů s elegantními prvky či romantickými šaty jsou typickým stylem mladé i starší generace Japonců. Velmi rádi stylizují drsný look s něžným stylem.

Klasika podle Tokia

Klasický elegantní vzhled znamená v Japonsku něco naprosto jiného než v Evropě. Ani rtěnka není aplikována, jak je zvykem. I typický japonský kroj nebo oděv dostává při týdnu módy novou podobu. Modely nebo doplňky od známých značek jsou nastylizovány nově, nápaditě a individuálně. 

Zdroj; vogue.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI STREET WEAR MÓDA ULICE TOKYO JAPONSKO JAPAN FALL PODZIM 2019

Související články

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Věrnostní program H&M konečně i v České republice

Věrnostní program Hello Member bude konečně i u nás. Dlouho očekávaná událost pro všechny, kteří milují módu značky H&M. Jak se stát členem a jaké výhody bude mít tento program?

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek