dnes je 21.07.2019 a svátek má Vítězslav

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Přidat na Seznam.cz
Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Tokio je vždy krásné tím, že je rozmanité. Stejně jako kultura nebo architektura nabízí toto úžasné město tisíce módních stylů. Mixují se zde subkulturní skupiny s nynějšími trendy, historií a budoucími styly. Tokio je podle průzkumů průmyslově i módně 2 roky napřed. Móda ulic nabízí neskutečně pestrý výběr extrémních looků, konzervativnějších osobitých kreací, nemyslitelných kombinací a alternativní módní dimenzi celkově. Vítejte ve světě, kde je dovoleno nosit cokoliv s čímkoliv.

Za babičku nebo dědečka

Styl starších dam a pánů je vždy považován za vkusný, elegantní ale i praktický. Když se ale v podobném duchu obléknou mladí lidé, tak to vypráví jiný příběh a dojem je odlišný. Popularita obléci se za seniory po svém byla jedním z největších hitů mladé generace.

Extrémní objem

Objemné kreace jsou trendovou záležitostí už delší dobu. Sami návrháři ho často různorodě zpracovávají ve svých kolekcích. Je vždy báječné vidět tento trend v ulicích. Tokio je plné téměř nafukovacích modelů na obyčejných lidech. Objem zde nezná meze a extrémní pojetí maximálních proporcí zůstává trendem číslo jedna.

Víc vrstev než Eskymáci

Vrstvení v těch nejrozmanitějších formách, jaké si kdo může představit, je horkým tématem a prostorem pro experimentování. Jednodušší varianty jsou džíny a šaty nebo legíny a šortky, obsahují mnoho vrstev, délek, materiálů a smysl pro detail. Na pohled prostý trend vyžaduje mnoho promyšlenosti, důvtipu a odvážnosti.

Drsná romantika

Černá, červená a dotek růžové dokreslují novodobý japonský punk. Neskutečně vysoké platformy, všudy přítomná kůže, ocelové zdobení, desítky zipů a řetězů s elegantními prvky či romantickými šaty jsou typickým stylem mladé i starší generace Japonců. Velmi rádi stylizují drsný look s něžným stylem.

Klasika podle Tokia

Klasický elegantní vzhled znamená v Japonsku něco naprosto jiného než v Evropě. Ani rtěnka není aplikována, jak je zvykem. I typický japonský kroj nebo oděv dostává při týdnu módy novou podobu. Modely nebo doplňky od známých značek jsou nastylizovány nově, nápaditě a individuálně. 

Zdroj; vogue.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI STREET WEAR MÓDA ULICE TOKYO JAPONSKO JAPAN FALL PODZIM 2019

Související články

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Elsa Hosk vytvořila ve spolupráci s J. Brand udržitelnou capsule kolekci

Švédská modelka a Victoria's Secret andílek Elsa Hosk se spojila se značkou J. Brands a společně vytvořili denimovou kolekci s použitím udržitelných zdrojů. A určitě vás nadchne tak, jako nás.

Celý článek

Kolik vydělávají členky známého klanu Kardashian-Jenner?

Není žádným tajemstvím, že si rodina Kardashian - Jenner vydělává veliké sumy peněz. Kromě účinkování v reality show Keeping Up With The Kardashians má každý i svůj vlastní byznys. Jaké částky vydělávají členky tohoto klanu? 

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek