dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Přidat na Seznam.cz
Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Tokio je vždy krásné tím, že je rozmanité. Stejně jako kultura nebo architektura nabízí toto úžasné město tisíce módních stylů. Mixují se zde subkulturní skupiny s nynějšími trendy, historií a budoucími styly. Tokio je podle průzkumů průmyslově i módně 2 roky napřed. Móda ulic nabízí neskutečně pestrý výběr extrémních looků, konzervativnějších osobitých kreací, nemyslitelných kombinací a alternativní módní dimenzi celkově. Vítejte ve světě, kde je dovoleno nosit cokoliv s čímkoliv.

Za babičku nebo dědečka

Styl starších dam a pánů je vždy považován za vkusný, elegantní ale i praktický. Když se ale v podobném duchu obléknou mladí lidé, tak to vypráví jiný příběh a dojem je odlišný. Popularita obléci se za seniory po svém byla jedním z největších hitů mladé generace.

Extrémní objem

Objemné kreace jsou trendovou záležitostí už delší dobu. Sami návrháři ho často různorodě zpracovávají ve svých kolekcích. Je vždy báječné vidět tento trend v ulicích. Tokio je plné téměř nafukovacích modelů na obyčejných lidech. Objem zde nezná meze a extrémní pojetí maximálních proporcí zůstává trendem číslo jedna.

Víc vrstev než Eskymáci

Vrstvení v těch nejrozmanitějších formách, jaké si kdo může představit, je horkým tématem a prostorem pro experimentování. Jednodušší varianty jsou džíny a šaty nebo legíny a šortky, obsahují mnoho vrstev, délek, materiálů a smysl pro detail. Na pohled prostý trend vyžaduje mnoho promyšlenosti, důvtipu a odvážnosti.

Drsná romantika

Černá, červená a dotek růžové dokreslují novodobý japonský punk. Neskutečně vysoké platformy, všudy přítomná kůže, ocelové zdobení, desítky zipů a řetězů s elegantními prvky či romantickými šaty jsou typickým stylem mladé i starší generace Japonců. Velmi rádi stylizují drsný look s něžným stylem.

Klasika podle Tokia

Klasický elegantní vzhled znamená v Japonsku něco naprosto jiného než v Evropě. Ani rtěnka není aplikována, jak je zvykem. I typický japonský kroj nebo oděv dostává při týdnu módy novou podobu. Modely nebo doplňky od známých značek jsou nastylizovány nově, nápaditě a individuálně. 

Zdroj; vogue.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI STREET WEAR MÓDA ULICE TOKYO JAPONSKO JAPAN FALL PODZIM 2019

Související články

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Podzimní dámská inspirace, která vás nadchne

Podzim. Pro někoho propršené období plné pochmurného počasí, pro jiného možnost vytáhnout oblíbený svetr a dovádět v listí. Každé roční období má něco do sebe a barevnost dodává to pravé kouzlo. Ale co na sebe?

Celý článek

Jak chce značka H&M změnit fast fashion?

Fast fashion a pracovní podmínky zaměstnanců v textilních fabrikách - to jsou žhavá témata posledních měsíců, které jsou problémem především velkých globálních řetězců, jako je H&M. Značka v čele s novou výkonnou ředitelkou představuje ambiciózní plány, jak změnit celý fast fashion průmysl udržitelným směrem. 

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Jaké knihy vás zahřejí v chladných dnech aneb na jaké novinky se můžete těšit?

Chladné počasí, aktuální situace nebo teplo domova? To a mnohem více vás všechny volá ke čtení. Napínavá detektiva, hřejivá romance nebo příběh podle skutečné události? Co si v podzimních dnech chcete číst vy?

Celý článek

Nejfotogeničtější módní trendy

Instagramové trendy dokážou být velkou vášní, a tak se nám ženám občas stává, že si koupíme nějaký kousek jen proto, že bude vypadat skvěle na fotkách. 

Celý článek

Jak zasáhl feminismus do módy

Feminismus a móda jsou spojené možná víc, než si myslíte. Naštěstí už nežijeme ve světě, kdy se ženy musejí oblékat podle určitých pravidel a dusit se například v korzetu.

Celý článek