dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Přidat na Seznam.cz
Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Tokio je vždy krásné tím, že je rozmanité. Stejně jako kultura nebo architektura nabízí toto úžasné město tisíce módních stylů. Mixují se zde subkulturní skupiny s nynějšími trendy, historií a budoucími styly. Tokio je podle průzkumů průmyslově i módně 2 roky napřed. Móda ulic nabízí neskutečně pestrý výběr extrémních looků, konzervativnějších osobitých kreací, nemyslitelných kombinací a alternativní módní dimenzi celkově. Vítejte ve světě, kde je dovoleno nosit cokoliv s čímkoliv.

Za babičku nebo dědečka

Styl starších dam a pánů je vždy považován za vkusný, elegantní ale i praktický. Když se ale v podobném duchu obléknou mladí lidé, tak to vypráví jiný příběh a dojem je odlišný. Popularita obléci se za seniory po svém byla jedním z největších hitů mladé generace.

Extrémní objem

Objemné kreace jsou trendovou záležitostí už delší dobu. Sami návrháři ho často různorodě zpracovávají ve svých kolekcích. Je vždy báječné vidět tento trend v ulicích. Tokio je plné téměř nafukovacích modelů na obyčejných lidech. Objem zde nezná meze a extrémní pojetí maximálních proporcí zůstává trendem číslo jedna.

Víc vrstev než Eskymáci

Vrstvení v těch nejrozmanitějších formách, jaké si kdo může představit, je horkým tématem a prostorem pro experimentování. Jednodušší varianty jsou džíny a šaty nebo legíny a šortky, obsahují mnoho vrstev, délek, materiálů a smysl pro detail. Na pohled prostý trend vyžaduje mnoho promyšlenosti, důvtipu a odvážnosti.

Drsná romantika

Černá, červená a dotek růžové dokreslují novodobý japonský punk. Neskutečně vysoké platformy, všudy přítomná kůže, ocelové zdobení, desítky zipů a řetězů s elegantními prvky či romantickými šaty jsou typickým stylem mladé i starší generace Japonců. Velmi rádi stylizují drsný look s něžným stylem.

Klasika podle Tokia

Klasický elegantní vzhled znamená v Japonsku něco naprosto jiného než v Evropě. Ani rtěnka není aplikována, jak je zvykem. I typický japonský kroj nebo oděv dostává při týdnu módy novou podobu. Modely nebo doplňky od známých značek jsou nastylizovány nově, nápaditě a individuálně. 

Zdroj; vogue.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI STREET WEAR MÓDA ULICE TOKYO JAPONSKO JAPAN FALL PODZIM 2019

Související články

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek

Novou designerskou kolekci H&M vytvoří Giambattista Valli

Není důvod, alespoň prozatím, měnit to, co dobře funguje. Spolupráce značky H&M a italského návrháře Giambattisty Valli je jedním z těchto případů.

Celý článek

Nejlepší street style outfity z australského týdne módy

V polovině května 2019 probíhal v australském městě Sydney týden módy. Ulice města se rázem proměnily v hotovou promenádu. Jedno je z fotografií patrné: Australané se rozhodně nebojí experimentovat ale také vsadit na osvědčenou klasiku.

Celý článek

Modelka Cindy Bruna v barevné kolekci plavek značky Calzedonia

Čtyřiadvacetiletá francouzská modelka na svém těle odhalila nejnovější plavkové trendy značky Calzedonia.

Celý článek

60 let od vzniku Barbie: Prestižní módní panel v USA vzdá 3. června panence hold

Ikonická hračka oslaví významné kulatiny a americký panel CFDA udělí Barbie speciální cenu za přínos módě. Jak se změnila panenka od 60. let minulého století?

Celý článek

Cestujete po krásách jižních Čech? Pak rozhodně navštivte Biograf!

Ať už pracovně, nebo soukromě, jižní Čechy jsou populární lokalitou, která láká nejenom pro své přírodní krásy. My jsme při té příležitosti narazili na atraktivní hotel, kde se nám více než dobře spalo.

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Kdo chce zabít Pamelu Anderson? Aneb nové číslo Vogue CS

Vogue pro své čtenáře připravil ve svém červnovém vydání opravdový zážitek. Na obálce se objeví megastar Pamela Anderson obklopena pláží, zasazena do českého prostředí.

Celý článek