dnes je 25.09.2020 a svátek má Zlata

Tom Ford přesunul svou přehlídku z New Yorku do Los Angeles

Přidat na Seznam.cz
Batika, roztrhané džíny, zvířecí vzory, sametové kostýmky. Zní vám to jako peklo? Podívejte se s námi na novou kolekci Toma Forda a zamilujete se i do těchto nedoceněných a nešťastně využívaných kreací.

Tom Ford je renesanční člověk, který je nejenom renomovaným návrhářem, ale velice uznávaným filmovým režisérem a poměrně čerstvě také předsedou CFDA (Council of Fashion Designer of America). I proto si může dovolit uvést svou přehlídku místo na New York Fashion Week v jiném městě a málokdo proti tomu protestuje.

Los Angeles bylo v pátek, dva dny před nejdůležitější nocí této Mekky filmového průmyslu, předáváním Oscarů, plné celebrit. Možná i proto se Tom Ford rozhodl přemístit svou kolekci podzim/zima do tohoto města plného glamouru a šampaňského, kvůli vyšší publicitě a pozornosti. V jeho prvních řadách seděly Miley Cyrus, Renée Zellweger nebo na příklad Jennifer Lopez.

Z modelek nechyběly ty nejslavnější a nejdražší, Bella a Gigi Hadid nebo Kendal Jenner. Všechny modelky byly nalíčeny velice přirozeně, kouřové stíny ze zářivých barev, jako jsou zlatá nebo rumělková, by se mohly velice brzo stát hitem. Jeho modely, které by se daly běžně nosit na ulicích, jsou v zásadě zařaditelné do Fordova rukopisu. Kombinování více materiálů, hlavně těch, co se objevují v šatníku každého z nás.

Teplákovina, džíny, pastelové barvy na mužích, naopak dominantní černá u dámských outfitů doplněných výraznými náušnicemi. Tom Ford pokračuje ve svém stylu s lehkostí a městskou grácií. Jeho večerní róby určené na červený koberec počítají s dokonalými postavami modelek, jsou rafinované a něžné zároveň. Posuďte sami v naší fotogalerii!

 

 

foto: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
#moda ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NYFW 2020 TOM FORD LOS ANGELES

Související články

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Celý článek

Svatební kolekce módního domu Viktor & Rolf byla zahalena do sněhu a ledu

Nizozemský módní dům Viktor & Rolf představil svatební kolekci na podzim 2020. Honosné róby i několik retro kousků šedesátých let byly inspirované sněhovou vánicí a ledem.

 

Celý článek

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek