dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

Tom Ford v podzimní kolekci 2019 hledá bezpečí před kulturní nenávistí

Přidat na Seznam.cz
Jedna z prvních kolekcí, které odstartovaly aktuální New York Fashion Week s kolekcemi pro podzim a zimu 2019, je z rukou Toma Forda. Ve své práci hledá bezpečnost.

Tom Ford je ve své podstatě zklamaný tím, co se ve světě děje. Proto se tyto myšlenky snažil odrazit v celé své podzimní kolekci. Kulturní negativismus ve světě kolem nás, zejména v Americe, ho zasáhly natolik, že své pocity promítl do své práce. „Cítím se frustrovaný, rozrušený a vyčerpaný. A nechci nosit nic obzvlášť náročného nebo agresivního,“ řekl návrhář.

Touha po klidu a bezpečnosti přinesla v kolekci Toma Forda klasické krejčovství. Najdete v ní dámské i pánské obleky, outfity zaměřené na vrstvení s volnějšími blůzkami, přes roláky až po sametové blejzry. Dlouhé kabáty s kožešinou přináší zimě 2019 teplo i pohodlí v jednom. Ford v této kolekci spojuje měkké i tvrdé materiály ze šifonu, hedvábí, krepu a sametu. Rozmanitá paleta barev přinesla bledě modrou, pastelově růžovou, karamelovou, námořnickou, khaki, švestkovou až po nejvíce zastoupení černé. I ta má být odrazem celkové nálady ve společnosti.

Modelky a modelové chodili s rukama v kapsách nohavic, aby zdůraznili svou pohodu a klid. Kalhoty byly ušité ve volnějších střizích, přesto doplněny o jemné manžety nad kotníky a ušité ze saténu. Nepřehlédnutelným prvkem byly i šály, které měla většina vystupujících modelů. Péřová bunda, saténové kalhoty, kožené rukavice, baret a černé brýle byly jedním z dokonalých outfitů.

I dámské klobouky zahalila kožešina, která ve své podstatě nevypadá úplně zle. Alespoň za předpokladu, že jde o kožešinu umělou. Závěr přehlídky přinesl krásné sofistikované společenské šaty v několika odstínech bílé, růžové, stříbrné a černé. Výrazným prvkem šatů jsou řetězy umístěné v dekoltu, které sice lehce rozbíjí absolutně formální dojem, ale ve výsledku to ničemu nevadí.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA TOM FORD PODZIM 2019 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek