dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Tom Ford v podzimní kolekci 2019 hledá bezpečí před kulturní nenávistí

Jedna z prvních kolekcí, které odstartovaly aktuální New York Fashion Week s kolekcemi pro podzim a zimu 2019, je z rukou Toma Forda. Ve své práci hledá bezpečnost.

Tom Ford je ve své podstatě zklamaný tím, co se ve světě děje. Proto se tyto myšlenky snažil odrazit v celé své podzimní kolekci. Kulturní negativismus ve světě kolem nás, zejména v Americe, ho zasáhly natolik, že své pocity promítl do své práce. „Cítím se frustrovaný, rozrušený a vyčerpaný. A nechci nosit nic obzvlášť náročného nebo agresivního,“ řekl návrhář.

Touha po klidu a bezpečnosti přinesla v kolekci Toma Forda klasické krejčovství. Najdete v ní dámské i pánské obleky, outfity zaměřené na vrstvení s volnějšími blůzkami, přes roláky až po sametové blejzry. Dlouhé kabáty s kožešinou přináší zimě 2019 teplo i pohodlí v jednom. Ford v této kolekci spojuje měkké i tvrdé materiály ze šifonu, hedvábí, krepu a sametu. Rozmanitá paleta barev přinesla bledě modrou, pastelově růžovou, karamelovou, námořnickou, khaki, švestkovou až po nejvíce zastoupení černé. I ta má být odrazem celkové nálady ve společnosti.

Modelky a modelové chodili s rukama v kapsách nohavic, aby zdůraznili svou pohodu a klid. Kalhoty byly ušité ve volnějších střizích, přesto doplněny o jemné manžety nad kotníky a ušité ze saténu. Nepřehlédnutelným prvkem byly i šály, které měla většina vystupujících modelů. Péřová bunda, saténové kalhoty, kožené rukavice, baret a černé brýle byly jedním z dokonalých outfitů.

I dámské klobouky zahalila kožešina, která ve své podstatě nevypadá úplně zle. Alespoň za předpokladu, že jde o kožešinu umělou. Závěr přehlídky přinesl krásné sofistikované společenské šaty v několika odstínech bílé, růžové, stříbrné a černé. Výrazným prvkem šatů jsou řetězy umístěné v dekoltu, které sice lehce rozbíjí absolutně formální dojem, ale ve výsledku to ničemu nevadí.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA TOM FORD PODZIM 2019 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Stylové ulice newyorského týdne módy

Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek