dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Tradiční vzory pojaté netradičně - Jakub Polanka S/S 2016

Přidat na Seznam.cz
Jarní kolekce Jakuba Polanky má šťávu. Ocitáme se v ní ve změti klasických barev, tradičních vzorů a přitom je jejich pojetí naprosto nezvyklé.

Kolekce S/S 2016 Jakuba Polanky je bohatá na barvy, jejich kombinace i na vzory. Navíc použití obvyklých vzorů jako jsou černo-bílé proužky nás překvapí. Protože kdo by klasický vzor čekal v kombinaci s neonově žlutou? Právě žlutou použil Polanka na podšívku i na tenké lemování límečku a díky těmto, na první pohled nepatrným detailům, se dostal se svou kolekcí na pole módní tvorby, která vám má vždy co dát. 

Polanka se také řadí k návrhářům, jejichž kolekce mají více tváří. A tak během přehlídky přešel pozvolna od bláznivých pestrých odstínů až k minimalistickým modelům černo-bílých puntíčků, které pokryly hned několik celých modelů. Vybrány byly pro návrhy v jednoduchých střihových liniích - k vidění byly například šaty v A-střihu bez projmutého pasu nebo odvážný overal se širokými nohavicemi. 

Jakub Polanka ani tentokrát nezklamal.
Představil nápaditou kolekci, která si zaslouží ovace.  

Zdroj: MBPFW

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ ZNAČKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW 2015 JAKUB POLANKA PROUŽKY PUNTÍKY BAREVNÉ OBLEČENÍ

Související články

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Kdo z českých návrhářů a umělců pomáhá Ukrajině?

Vlna solidarity, která v posledních dnech spojuje nejenom lidi po celém světě, ale také umělce z řad České republiky rozhodně stojí za naši pozornost. Kdo z návrhářů a dalších umělců pomáhá Ukrajině?

Celý článek

Česká oděvní značka Jamie Collection objasňuje výhody bambusové viskózy

Už jste si oblíbili bambusovou viskózu? Jestli ne, pak máte rozhodně co dohánět. Objevte její skvělé vlastnosti, seznámí vás s nimi česká značka Jamie Collection.

Celý článek