dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Trend širokých kalhot

Přidat na Seznam.cz
Už před rokem došlo k návratu kalhot s širokými nohavicemi zpátky do módy. Budete mít odvahu zařadit si je do šatníku?

Kalhoty s širokými nohavicemi neboli palazzo jsou, minimálně dle mínění velkých módních značek a i těch komerčních, znovu in. Musíte je ale umět perfektně zkombinovat, jinak v nich budete vypadat divně. K tomu by se vám mohla hodit malá inspirace a několik tipů. 


Černé široké kalhoty od Mango a H&M

Velkou výhodou širokých kalhot je, že díky šíři nohavic vám krásně zvýrazní pas. Dá se do nich leccos schovat, ovšem nosit je můžete i tehdy, pokud nic schovávat nemusíte. Jsou pohodlné a sáhnete-li v obchodě po dobrém kousku, užijete si krásný splývavý materiál. Dobře vypadají s čímkoli, co se do nich dá zastrčit - košilí, topem či halenkou. Jelikož navozují hodně uvolněný look, cokoli, co k nim přidáte, by mělo být podobně volné nebo pohodové. Výjimkou jsou přiléhavé topy v nenápadných jednobarevných odstínech, které se s širokými nohavicemi kombinují nejsnadněji. Bílým nebo černým topem přeci nikdy nic nezkazíte! V rámci komerčních obchodů je nabízí třeba Mango nebo H&M, Mango je navíc ve své několik měsíců staré kampani dovedlo pěkně sladit s ostatními kousky. Do širokých kalhot se ale už pouští i čeští návrháři - příkladem je Veronika Štěrbová ze Sophistic by Veronika, jež široké kalhoty zařadila do své kolibříkové kolekce. 


Akris, Martin Grant a Sophistic by Veronika

A zapomínat bychom neměli ani na trochu ,,ulítlejší" variantu širokých kalhot - culottes, ze kterých se poslední rok stal extravagantní trend. Culottes mají široké nohavice, ale končí vám v polovině lýtek. A styling takového kousku už je zase vyšší level. Nicméně s kratší koženou bundou a volnějším topem vypadají skvěle.

Foto: pinterest.com, Sophistic by Veronika

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÉ OBLEČENÍ CULOTTES PALAZZO ŠIROKÉ KALHOTY TREND JARNÍ TREND PODZIMNÍ TREND TRENDY SOPHISTIC BY VERONIKA VERONIKA ŠTĚRBOVÁ VERONIKA BENEŠOVÁ

Související články

Zalando kolekce nové generace

NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ ZALANDO „PORTRÉTY NOVÉ GENERACE“

Exkluzivně pro Zalando vytvořil pařížský stylista Edem Dossou a jeho kreativní přátelé Justin French, Laurence Kleinknecht, Dourane a Melissa Bon nejnovější designérské trendy.

Celý článek
Cestovní zavazadla

PODZIM V NEW YORKU NEBO V ŘÍMĚ? VYBERTE S NÁMI CESTOVNÍ ZAVAZADLO

Podzim je velice příjemným obdobím pro cestování. V září také začíná obchodní rok a tím začíná ve velkém i cestování pracovní. Připravili jsme pro vás se Zalandem tipy na krásná, praktická a ikonická cestovní zavazadla.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek
Pánská kolekce LV

NOVÁ PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON TVOŘENA VIRGILEM ABLOHEM

Hudba je múzou a metaforou módy. Prostupuje kompletním odkazem tvorby Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton. V této virtuózní nové pánské kolekci se snoubí hudba s módou novým, svěžím způsobem.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek
Zalando kampaň

OBJEVTE SÍLU OKAMŽIKU V NOVÉ ZALANDO KOLEKCI

Paloma Elsesser je hvězdou nové ZALANDO kampaně ,,Objevte sílu okamžiku''. Kampaň oslavuje osobní módní momenty, které nám přináší radost v každodenním životě.

Celý článek

Jak královna Alžběta II. definovala svůj vlastní módní odkaz

70 let královny Alžběty II. na trůnu nebylo charakterizováno pouze její působivou vládou a významnou diplomacií. Móda Její Výsosti v průběhu let důsledně upřednostňovala královskou eleganci před módními výstřelky, díky čemuž je nyní nejvíce ikonickým odkazem královské rodiny na světě.

Celý článek

Kolekce od 4F a Anny Lewandowské podtrhuje sílu ženskosti

Značka 4F představuje další spolupráci s Annou Lewandowskou - kolekci, která je výrazná jak formou, tak i použitím barev. Její univerzální charakter, který kombinuje sportovní komfort s módním nádechem, umožňuje tvořit neomezené množství outfitů.

Celý článek